Sekmadienį Tamperėje (Suomija) ir Rygoje (Latvija) tęsėsi pasaulio ledo ritulio čempionatas, kuriame įspūdingą pergalę iškovojo Šveicarijos rinktinė. Šveicarai B grupės lyderių mūšyje 4:2 (1:1, 2:0, 1:1) nugalėjo Čekijos rinktinę.

Čekai pirmieji išsiveržė į priekį, kai pasižymėjo Romanas Cervenka (6:47), tačiau jau netrukus čekai pažeidė taisykles, o Romainas Loeffelis (12:41) daugumoje išlygino rezultatą – 1:1.

Antrajame kėlinyje suspindėjo šveicaras Andresas Ambuhlas, kuris per penkias minutes pelnė du įvarčius (23:59 ir 28:37) ir savo komandai suteikė dviejų įvarčių persvarą – 3:1.

Čekai baltų vėliavų dar nekėlė ir likus žaisti kiek daugiau nei 7 minutes daugumoje įvartį pelnė Dominikas Kubalikas (52:14). Visgi intrigą šiame mače iki minimumo sumažino Tanneris Richardas (55:40), likus žaisti vos 4 min. 20 sek. atstatęs dviejų įvarčių šveicarų persvarą.

Likus žaisti 2 min. 12 sek. čekai vartininką keitė šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau tai jų neišgelbėjo ir Šveicarija užsitikrino B grupės nugalėtojų vardą.

Čekai atliko 22 smūgius į vartus, tuo tarpu Šveicarija – 27.

Paskutiniąsias grupių etapo rungtynes šveicarai žais prieš latvius, tuo tarpu čekai susikaus su Kanada, kuri pergalės atveju aplenktų čekus ir pakiltų į antrą B grupės vietą.

A grupėje didelę pergalę iškovojo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ledo ritulininkai, kurie 9:0 sutriuškino Prancūziją ir iškovojo šeštą pergalę iš eilės.

19-metis Cutteris Gauthieris šiame mače įmušė „hat-trick'ą“ bei atliko pirmą savo rezultatyvų perdavimą šiame čempionate.

JAV rinktinė atliko 44 smūgius, tuo tarpu prancūzai – 13.

Paskutinį kartą tiek daug įvarčių JAV ledo ritulininkai pelnė 2018 m., kai 9:3 nugalėjo Korėją. Tais metais JAV rinktinė taip pat buvo iškovojusi 6 pergales iš eilės bei tą kartą džiaugėsi bronzos medaliais.