REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkai nori mokyti lietuvius, bet patys nekalba apie lietuvių švietimo situaciją Lenkijoje, sako Seimo vicepirmininkas Česlovas Juršėnas, vertindamas dvišalius santykius.

REKLAMA
REKLAMA

„Reikalo esmė yra ta, ir, mano įsitikinimu, mūsų bičiuliai lenkai nori mus mokyti ir iš mūsų reikalauti ir to, ko mes kai kur ir nepadarėme, reikia tai pripažinti, ir kur mūsų yra pakankamai padaryta, bet jie kitaip įsivaizduoja. Tuo tarpu nekalba arba beveik nekalba apie tai, kokia yra lietuvių švietimo padėtis Lenkijoje. Čia yra esminis klausimas“, – trečiadienį „Žinių radijuje“ sakė Seimo Pirmininkės pavaduotojas.

REKLAMA

Č. Juršėnas vaizdingais pavadino užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio pareiškimus, jog Lietuvai nereikia vyresniojo brolio, europarlamentaro Vytauto Landsbergio įžvalgą, kad Lenkija mokosi būti didele iš Rusijos.

Pasak parlamentaro, pagal 1994-aisiais su Lenkija pasirašytą dvišalę sutartį, tarptautinę praktiką, turi būti sprendžiamos abiejų tautinių mažumų problemos. Č. Juršėnas kritikavo lietuvių švietimo padėtį Lenkijoje, kur Lenkijos lietuviai neturi daug vadovėlių, keletas vadovėlių skirta kelioms klasėms, tuo tarpu Lietuvoje vadovėliais aprūpinti visi lenkai.

REKLAMA
REKLAMA

„Ir jie jau seniausiai mokosi lenkiškai daugelį dalykų ir skandalo nekelia, o, pasirodo, mes reikalaujame tam tikro minimumo ir norime, kad Lietuvos lenkai geriau integruotųsi į Lietuvos visuomenę. Jie patys sako, kad jie Lietuvos piliečiai ir nori būti gerais piliečiais. Tai, jeigu nori būti geru piliečiu, gerai mokėk lietuvių kalbą, Lietuvos istoriją ir kai kuriuos kitus dalykus“, – dėstė Č. Juršėnas.

Anot pašnekovo, Lietuvai ir Lenkijai reikia viena kitos, nes abi valstybės yra Europos Sąjungoje, NATO.

„Čia veikia vienbalsiškumo principas. Jeigu mes būtume bjaurūs, tai galėtume vetuoti kai kuriuos dalykus, bet mes šito nedarome, o, priešingai, mes kaip tik veikiame kartu ir ne kartą tai įrodėme, kad kartu veikdami, nors ir mažiukai, turime tam tikrą svorį, ir didesnieji yra priversti klausyti. Čia yra mūsų bendras interesas ir strateginė partnerystė, bet kai nori mums, kaip sakoma, lipti ant galvos, labai atsiprašau, nors esu labai kantrus, bet ilgai kentėti negaliu“, – apibendrino Seimo vicepirmininkas Č. Juršėnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų