REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs KGB pulkininkas teigia, jog Britanijoje jį mėginta nunuodyti

Didžiojoje Britanijoje gyvenantis buvęs Rusijos valstybės saugumo (KGB) pulkininkas Olegas Gordijevskis interviu britų laikraščiui „Mail“ prisipažino, kad pernai jį bandyta nunuodyti. Sario grafystės policija atlieka patikrinimą.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip sekmadienį pranešė britų visuomeninė transliuotoja BBC, 2007 metų lapkričio 2 dieną O.Gordijevskis netikėtai pasijuto prastai ir buvo nuvežtas į kliniką, kurioje gydėsi dvi savaites. 34 valandas 69-erių O.Gordijevskis buvo be sąmonės, vienu metu net dalinai paralyžiuotas. O ir dabar, pasak jo, pirštai nebe tokie jautrūs, kaip anksčiau.

REKLAMA

Grafystės policijos, į kurią žiniasklaida kreipėsi paaiškinimų, oficiali atstovė patvirtino, kad 2007 metų lapkričio 2 dieną apie 11 val. 30 min. policija buvo iškviesta į O.Gordijevskio namus „dėl žmogaus gyvybei iškilusio pavojaus“.

„Grafystės policija šiuo metu dar tikrina gautą pareiškimą“, - patvirtino pareigūnė, bet daugiau ką nors komentuoti atsisakė, motyvuodama tuo, jog tyrimas nebaigtas.

1982-1985 metais O.Gordijevskis, KGB rezidentas Londone, tuo pat metu dirbo ir britų žvalgybai MI-6, o iškilus demaskavimo pavojui pabėgo iš SSRS: britų ambasados darbuotojai automobilio bagažinėje jį pervežė į Suomiją. Sovietų Sąjungoje O.Gordijevskis už akių buvo nuteistas mirti.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusiųjų metų spalį karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) už nuopelnus Jungtinės Karalystės nacionaliniam saugumui Bakingemo rūmuose jam įteikė Šv.Mykolo ir Šv.Jurgio ordiną.

2006 m. tarptautinį skandalą sukėlė kito buvusio rusų saugumiečio Aleksandro Litvininenkos nunuodijimas. V. Putiną kritikavęs buvęs KGB agentas, vienoje Londono ligoninėje mirė 2006 metų lapkritį, trys savaitės po apnuodijimo radioaktyviu poloniu-210, kurio buvo įberta į jo arbatą viename prabangiame viešbutyje.

Didžioji Britanija dėl šios žmogžudystės apkaltino kitą buvusį Rusijos agentą Andrejų Lugovojų ir ragino Rusiją jį išduoti. Maskva atsisakė tai padaryti, todėl abiejų šalių santykiai smarkiai pablogėjo ir blogiausi per visą laikotarpį po šaltojo karo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų