REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
19
Angela Burzo (nuotr. Instagram)

Maitinti krūtimi nėra lengva. Sunku įpratinti vaiką žįsti, be to tenka kovoti su skaudančiais speneliais, nugara, dėl neaiškių priežasčių atsiradusiu vaiko verksmu ir, galiausiai, po daugelio nesėkmių atsiradusiu nusivylimu.

19

Maitinti krūtimi nėra lengva. Sunku įpratinti vaiką žįsti, be to tenka kovoti su skaudančiais speneliais, nugara, dėl neaiškių priežasčių atsiradusiu vaiko verksmu ir, galiausiai, po daugelio nesėkmių atsiradusiu nusivylimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mama ir fotografė Angela Burzo nėra išimtis. Jai maitinti krūtimi tikrai sunku. Socialiniuose tinkluose pabodus matyti tobulas žindymo nuotraukas, demonstruojančias, jog šis natūralus procesas yra didžiausias gamtos stebuklas, Angela nusprendė parodyti maitinimo krūtimi realybę – ašaras, miego trūkumą, stresą ir kt.

REKLAMA

„Man gražu žiūrėti į mamų, pasidabinusių specialiais maitinti krūtimi skirtais drabužiais, stebinčių savo atžalas iš aukštai ir besišypsančių nuotraukas. Tai nėra mano realybė“, - rašė ji po „Instagram“ tinkle pasidalinta nuotrauka. „Štai mano kasdienybė ir, kad ir kokia stipri likti norėčiau, negaliu daugiau to slėpti. Ar ji netinkamai apžioja, ar aš gaminu nepakankamai pieno, ar mano speneliai nėra taisyklingi, ar viską sugadinome maitindami ją iš buteliuko, kad ir kas tai būtų, man sunku ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Šiandien ji nė kiek nemiegojo, čiulpė, bet ne valgė, verkė ir nervino tėvus. Ši nuotrauka parodo kasdienius sunkumus, atsiradusius maitinant dukrelę krūtimi, tą pirmą prisikabinimą ir jaučiamą skausmą. Visa tai tikra.“

REKLAMA
REKLAMA

Šis moters įrašas tikrai privertė reaguoti. Jį pamėgo daugiau nei 7000 internautų, o komentarų skiltyje Angela yra giriama už atvirumą.

Ji paaiškino, kad taip pasielgti paskatino „Instagram“ tinkle demonstruojamos tobulos motinystės ir žindymo proceso nuotraukos, neatspindinčios tikrovės.

„Visuomenė mano, jog žindymas yra natūralus procesas, kurį gali atlikti kiekviena motina“, - sakė ji portalui „Metro.co.uk“. „Niekas nesako tiesos ir to, ką iš tikro tenka patirti motinai ir vaikui, bandant sukurti ir pajusti šį nuostabiu laikomą ryšį. Galvoje sukasi televizijoje ir socialiniuose tinkluose matomi vaizdiniai, o kai taip nenutinka realybėje, sėdi ir galvoji, kodėl? Niekada neteko matyti tikros ir nesuvaidintos nuotraukos, atspindinčios žindymo sunkumus. Man patinka fotografuoti savo vaikus ir save, kad po kiek laiko galėčiau pažvelgti į praeitį. Ir ši užfiksuota akimirka, atspindinti tikrąjį skausmą ir emocijas, nėra suvaidinta.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie problemas nutylima

Kaip ir daugelis kitų moterų, jai vis dar sunkiai sekasi maitinti krūtimi ir apie tai turi būti kalbama. Žindymas ne visuomet bus ta maloni ir mamą su vaiku susiejanti akimirka, o maitinančios mamos, net ir tos, kurioms tai padaryti nepavyksta, neturėtų jaustis nevykusiomis.

„Maitinant krūtimi, man skauda, pasidaro liūdna, susinervinu ir būtent dėl šių emocijų labai retai jaučiuosi laiminga. Nors viską darau teisingai, prireikia daug laiko, kol mano dukrelė ryžtasi apžioti krūtį. Nepavykus pradedu galvoti, kad dėl to kalta mano spenelių forma, o krūtinė neatlieka vienintelės jai skirtos užduoties. Iš pradžių speneliams sunku priprasti prie tokio negailestingo darbo, kurį atlikti reikia kas 2-3 valandas vos tik kūdikis išalksta, tad jie tampa jautrūs ir ima skaudėti. Dėl nepakeliamo skausmo, turėjau nustoti maitinti viena krūtimi ir leisti jai bent kiek pailsėti bei sugyti. Kartais krūtinė tampa tokia pilna pieno, jog prieš pradedant maitinti dukrą, pati turiu ištraukti bent mažą jo kiekį, kol šalia gulinti atžala verkia, nes yra alkana“, - teigė Angela.

REKLAMA

Taigi, ne viskas taip idealu.

Angela, mamoms, kurioms sunkiai sekasi žindyti, pataria kreiptis į pačius artimiausius žmones, galinčius pasiūlyti savo petį ir išklausyti, o ne pasikliauti vien galvoje skambančiais žeminančiais balsais.

„Labiausiai man padėjo vyro ir šeimos narių bei draugių palaikymas. Prie to taip pat prisidėjo ir socialiniuose tinkluose mane palaikantys žmonės, patariantys, kaip numalšinti stresą, skausmą ir išspręsti atsiradusias problemas. Taip pat pasinaudokite laktacijos specialistų teikiamomis paslaugomis, o besilaukiančios mamos, prieš pagimdant turėtų pasidomėti žindymo metu atsirasti galinčioms problemoms ir joms tinkamai pasiruošti“, - sakė ji.

REKLAMA

Moteris tikisi, kad šis jos poelgis bent šiek tiek padės pasiruošti būsimoms mamos ir paskatins dažniau ir garsiau kalbėti apie problemas, atsiradusias maitinat krūtimi.

„Manau, kad moterims turi būti suteikiama daugiau informacijos apie tai, ko tikėtis maitinant kūdikį savu pienu. Gaila, kad prieš gimdymą nežinojau, jog žindyti krūtimi nėra lengva, tai nenutinka natūraliai ir galėjau geriau pasiruošti šiam išties sunkiam laikotarpiui. Noriu, kad apie tai būtų kalbama atvirai, nieko nenuslepiant ir nepagražinant. Kalbėkite apie iškilusius sunkumus, užklupusias emocijas, susinervinimą“, - teigė Angela.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų