0
TV3

Niujorke vykusio atvirojo JAV teniso čempionato („US Open“), kurio prizų fondą sudaro 24,054 mln. JAV dolerių, vyrų vienetų varžybų nugalėtoju tapo ketvirtoji pasaulio raketė 25-erių metų britas Andy Murray'us.

Didžiosios Britanijos tenisininkas finale pirmadienį 7:6 (12-10), 7:5, 2:6, 3:6, 6:2 įveikė antrąją pasaulio raketę nugalėtojo titulą gynusį savo bendraamžį serbą Novaką Džokovičių.

Mačas truko 4 val. 54 min.

N. Džokovičius „US Open“ finale žaidė ketvirtąjį, o A. Murray'us - antrąjį kartą.

A. Murray'us tapo pirmuoju britu nuo 1936 metų, laimėjusiu „Grand Slam“ turnyrą. Prieš 76 metus Vimbldono ir „US Open“ turnyruose triumfavo Fredas Perry'is.

Už pergalę A. Murray'ui atiteko 2000 Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo taškų ir 1,9 mln. dolerių premija. Pasaulio reitinge britas pakilo į trečiąją vietą. N. Džokovičius pelnė 1200 reitingo taškų ir 950 tūkst. dolerių.