Neįtikėtino scenarijaus FIFA Konfederacijų taurės turnyro finale triumfavo Brazilijos futbolininkai. Jie po pirmojo kėlinio nuo JAV rinktinės atsiliko 0:2, bet antroje mačo pusėje įmuš net tris įvarčius ir tapo turnyro nugalėtojais.

Nors finalinių rungtynių favoritais buvo laikyti brazilai, susitikimas jiems prasidėjo labai nesėkmingai: jau 10 minutę amerikiečiai po Clinto Dempsey smūgio išsiveržė į priekį, o 27 min. ir padvigubino savo persvarą, kai po kontratakos pasižymėjo puolėjas Landonas Donovanas – 2:0.

Kurį laiką Brazilijos vienuolikė atrodė sutrikusi ir nepasiruošusi tokia įvykių eigai, bet vėliau atsigavo po itin šalto dušo ir ėmė kurti progas. Tiesa, pirmajame kėlinyje JAV gynyba veikė nepriekaištingai ir neleido varžovams pelnyti nė vieno įvarčio.

Ko brazilai nepadarė per pirmas 45 minutes, tą jie padarė jau pačioje antrojo kėlinio pradžioje: 46 minutę Luisas Fabiano gražiu smūgiu sušvelnino rezultatą ir atgaivino saviškių viltis išsigelbėti – 1:2. Brazilų spaudimas ir toliau tik didėjo, kol 74 min. tas pats L. Fabiano dar kartą pasiekė savo ir išlygino rezultatą – 2:2.

Maža to, pietų amerikiečiai nebuvo linkę pratęsimo ir nutarė visus reikalus išspręsti dar per pagrindinį susitikimo laiką. 84 min. brazilų pastangos atsipirko su kaupu – po kampinio aukščiau už visus iššokęs Lucio galva nukreipė kamuolį į Timo Howardo vartus ir išplėšė dramatišką pergalę 3:2.

Naudingiausiu finalo žaidėju pripažintas brazilas Kaka.

Brazilijos futbolininkai antrą kartą iš eilės ir trečią kartą apskritai iškovojo FIFA Konfederacijų taurę, o didžiausia turnyro staigmena tapę amerikiečiai turėjo tenkintis vicečempionų titulu. Trečioji vieta atiteko ispanams, mažajame finale tik po pratęsimo 3:2 palaužusiems šeimininkus PAR žaidėjus.