Penktadienį vakare dar vieną kelialapį į Rio de Žaneiro olimpinį bokso turnyrą iškovojo Europos čempionas Eimantas Stanionis.

Tai paaiškėjo po Turkijos mieste Samsune vykstančio Europos zonos olimpinio bokso atrankos turnyro svorio kategorijos iki 69 kg pirmosios pusfinalio kovos, kurioje 21 metų E. Stanionis vienbalsiu teisėjų sprendimu – 3:0 (30:27, 29:28, 30:27) nugalėjo 27 metų Vasilijų Beolusą iš Moldovos.

Finale Lietuvos boksininko varžovu bus italas Vincenzo Mangiacapre, kitoje pusfinalio dvikovoje 3:0 (30:27, 30:27, 30:27) įrodęs savo pranašumą prieš armėną Vladimirą Margarianą.

Anksčiau kelialapį į olimpiadą iškovojo ir Londono olimpiados prizininkas Evaldas Petrauskas, svorio kategorijos iki 64 kg pusfinalyje 3:0 (30:27, 29:28, 29:28) nugalėjęs armėną Hovhannesą Bačkovą.

Finale lietuvio varžovu bus šios svorio kategorijos favoritu laikomas Azerbaidžano atstovas Lorenzo Sotomayoras, kitoje pusfinalio dvikovoje 3:0 (29:28, 29:28, 29:28) įveikęs turką Batuhaną Gozgecą.

Nesėkmes abiejų pusfinalio dvikovose patyrę Armėnijos ir Moldovos (iki 69 kg) bei Armėnijos ir Turkijos (iki 64 kg) atstovai kovos dėl trečiųjų vietų, kurios taip pat garantuos kelialapius į Rio de Žaneiro olimpiadą.

Po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos boksininkai savo atstovus turėjo visose olimpinėse žaidynėse nuo 1992 metų.

Kovas dėl vietos olimpiadoje pradėjo 217 boksininkų ir 57 boksininkės iš 38 valstybių.

Europos zonos atrankos turnyre iš viso bus išdalinta 36 olimpiniai kelialapiai – 30 vyrams ir 6 moterims. Į olimpines žaidynes pateks po tris geriausius boksininkus kiekvienoje svorio kategorijoje.

Olimpiniame atrankos turnyre teisėjauja ir lietuvis Kęstutis Bagdanavičius.