REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kultūros viceministro požiūris, neva Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO) neturėtų užsiimti operų statymu, esąs nepagrįstas, todėl jų kūrybinė veikla toliau tęsiasi. Orkestras ir bohemiečiais pasivadinę operų statytojai teigia, kad juos palaiko Lietuvos menininkai, savo paramą orkestro ir bohemiečių veiklai išreiškę atvirame laiške šalies valdžios institucijoms.

REKLAMA
REKLAMA

20 žymių Lietuvos menininkų, Nacionalinės premijos laureatų, pasirašiusių atvirą laišką šalies Prezidentei, Ministrui Pirmininkui, Seimo Pirmininkei ir kultūros ministrui, reiškia susirūpinimą dėl viceministro pozicijos ir paramą G. Rinkevičiaus vadovaujamo LVSO bei bohemiečių veiklai.

REKLAMA

„Maestro G. Rinkevičius, jo vadovaujamas orkestras ir bohemiečiai turi didžiulį kūrybinį potencialą ir pakankamai ryžto, kad įgyvendintų savo siekius. Išreikšdami paramą kolegoms norime, kad tą jų ryžtą bei valią kurti palaikytų ir valstybės institucijos, kurios leistų LVSO užtikrinti veiklos tęstinumą ir augimą“, – rašoma menininkų laiške.

Tarp jį pasirašiusių Nacionalinės premijos laureatų – operos solistai Irena Milkevičiūtė, Sigutė Stonytė, Vladimiras Prudnikovas, dirigentai Saulius Sondeckis, Robertas Šervenikas, Vaclovas Augustinas, kompozitoriai Feliksas Bajoras, Vidmantas Bartulis, Algirdas Martinaitis, pianistas Petras Geniušas ir kt.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes toliau planuojame, kuriame, ruošiamės naujam Piotro Čaikovskio operos „Eugenijus Oneginas“ pastatymui kovo pradžioje. Juk negalime leisti, kad nepelnytais kaltinimais būtų sugriauta tai, ko pasiekėme tikrai sunkiu darbu“ – sako operų režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

LVSO vadovas Gintaras Rinkevičius sako, kad nauji bohemiečių ir orkestro projektai ir toliau bus remiami privačių rėmėjų lėšomis, be kurių paramos nebūtų įvykęs nė vienas spektaklis. „Mus ir mūsų rėmėjus žeidžia klaidinga kultūros viceministro informacija. Nepaisant to, einame į priekį, nes LVSO ir bohemiečių darbu nuoširdžiai tiki ne tik mūsų kolegos menininkai, rėmėjai, bet svarbiausia - žiūrovai, kurie užpildo spektaklių sales“, – sako G. Rinkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, per ketverius metus penkiems operų pastatymams didžiausios Lietuvos įmonės paskyrė 2 mln. 142 tūkst. litų lėšų, kurios sudarė 90 proc. visų spektaklių pastatymo biudžetų. Tuo tarpu Kultūros ir sporto rėmimo fondas bei Kultūros ministerija tam skyrė 220 tūkst. litų. Todėl, pasak G. Rinkevičiaus, kultūros viceministro Deivido Staponkaus išsakytas teiginys, kad pastatymams yra naudojama tik 21 proc. lėšų, esąs klaidingas.

„Sukūrėme tokį meno paramos modelį, pagal kurį su rėmėjų pagalba sukurtas aukščiausios kokybės meno produktas gali gyvuoti pats. Kai spektakliai pastatyti, mūsų pagrindiniai rėmėjai yra žiūrovai, kurie jau ketverius metus gausiai lanko mūsų spektaklius“, – sako LVSO vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų