REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Negalime pasigirti didele Lietuvoje siūlomų įvairių gamintojų mobiliųjų telefonų gausa. Šiuo metu oficialiuose salonuose galime įsigyti „Nokia“, „Samsung“, „Sony Ericsson“, „Motorolla“, LG, HTC ir dar trejetą rūšių vadinamųjų „vardinių“ (angl. brand) telefonų.

REKLAMA
REKLAMA

Vasario 19 dieną viena iš mobiliojo ryšio bendrovių pristatė pirkėjams dar vieną gamintoją – „BlackBerry“. Apie jį ir jo gaminius jums tuojau ir papasakosiu.

REKLAMA

Manau, nesuklysiu sakydamas, kad „BlackBerry“ vardas iki šiol Lietuvoje buvo girdėtas tik tiems, kurie domisi intelektualiųjų technologijų naujienomis. Pasaulyje šis vardas žinomas jau nuo 1984 metų, kai Ontarijo mieste, Kanadoje buvo įkurta RIM („Research in Motion“) kompanija. 1999 metais RIM sukūrė mobilaus pašto produktą ir įrenginį jam gauti. Paslauga ir telefonai greitai išpopuliarėjo JAV ir Kanadoje. Jie tapo stilingo, svarbią padėtį visuomenėje užimančio arba tiesiog mėgstančio naujas technologijas žmogaus dalimi.

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl taip atsitiko? Manau, visų pirmiausia, dėl unikalumo. Jau seniai taikome  įvairius būdus elektroniniams laiškams telefone skaityti. Tai ir WAP naršyklėse esantis wap-mail, prisijungimas prie savo pašto dėžutės per POP3 serverį. Taip pat naujausi ir daugiausiai galimybių turintys prisijungimai per aktyvaus pašto programas, kai sinchronizuojamas paštas, kalendoriaus įrašai, adresų knygutė su „Microsoft Exchange“ ar „Lotus Domino“ serveriais realiuoju laiku.

Galiu drąsiai sakyti, kad „BlackBerry“ paslauga juos visus lenkia, nes pats ja naudojuosi, o visus ankstesnius būdus taip pat esu išbandęs. Funkcijomis ši paslauga gal ir panaši į kitus rinkoje siūlomus aktyviojo pašto produktus. Tačiau tik iš dalies. Kaip ir kitos aktyviojo  pašto programos, ji sinchronizuoja adresų knygutę, užduotis, kalendorių ir, žinoma, elektroninį paštą realiuoju laiku. Tačiau tuo panašumai ir baigiasi. Pirmiausia, norėdamas susikonfigūruoti savo įrenginį, aš nesu priverstas žinoti nemažai pašto parametrų, man nereikia naršyti po kelis telefonu meniu langus tam, kad juos galėčiau suvesti. Tereikia užsisakyti paslaugą pagal savo poreikius, įsijungti įrenginį ir jis pats patars, ką reikia įvesti. Džiugu, kad ir įvesti tereikia savo elektroninio pašto adresą ir slaptažodį. Visa kita įrenginys padarys už jus. Šiuo metu paslauga yra dviejų tipų. Viena jų skirta tiems, kuriems paštas yra reikalingas, tačiau tai nėra jo darbo įrankis. Ji leidžia tikrintis iki dešimties pašto dėžučių. Laiškus gausite kas 15 minučių, o kai kurių elektroninio pašto paslaugos teikėjų – realiuoju laiku. Galėsite visas pašto dėžutes valdyti ir per vieną interneto adresą. Kitas paslaugos variantas skirtas didesnėms įmonėms arba labai modernioms mažesnėms, kurios naudoja nuosavus pašto serverius. Mobilusis įrenginys tampa įmonės infrastruktūros dalimi, nes per jį galima pasiekti vidinius įmonės puslapius ir duomenų bazes. Aš naudojuosi būtent tokiu variantu. Su „BlackBerry“ aš galiu neperjungdamas jokios programėlės gauti laiškus tiek iš savo darbo dėžutės, tiek dar iš dešimties kitų. Žinoma, 10 papildomų nenaudoju, tačiau tris tikrai turiu. Viskas įjungiama vienu mygtuko paspaudimu. Ir svarbiausiai, viskas veikia sparčiai, nes naudojama „BlackBerry“ infrastruktūra, kuri labai stipriai sumažina perduodamos informacijos apimtis ją koduodama ir suspausdama. Beje, apie kodavimą. „BlackBerry“ užtikrina visišką duomenų šifravimą (AES), tad visa informacija yra saugi nuo įmonės ugniasienės iki pat įrenginio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Lietuvoje oficialiai pavyktų įsigyti du „BlackBerry“ modelius – „8100 Pearl“ ir „8310 Curve“.

„8100 Pearl“ modelis yra vienas iš mažiausių išmaniųjų telefonų rinkoje. Jis skirtas labiau asmeniniam naudojimui, o ne kaip darbo įrankis. Jo parametrai, palyginti su kitų gamintojų naujausių įrenginių, nėra įspūdingi. Keturi dažniai, 1,3 Mp fotokamera, „Intel“ 312 MHz procesorius, duomenims perduoti naudojama tik GPRS/EDGE technologija – seniai įprastas dalykas. Man pirmiausiai ir buvo keista, kad įdiegta tik EDGE duomenų perdavimo technologija, tačiau tik iki tol, kol pradėjau naudotis. Nors interneto puslapiai atsiveria lėčiau nei su „Nokia N95“, turinčia HSDPA, tačiau tai nesukelia diskomforto, spartos pakanka. Elektroniniai laiškai ateina daug sparčiau, nei naudojantis „Nokia“. Galiu tik įsivaizduoti, kaip sparčiai viskas veiktų, jeigu „Pearl“ turėtų HSDPA!

REKLAMA

Įrenginys atveria daugumą siunčiamų prisegtų failų, gaila, kad nėra atskirų biuro  programų. Maloniai nustebino baterija. Aktyviai naudojantis įrenginiu (~120 laiškų, 2 h pokalbių), jis be vargo veikia dvi paras. Nei vienas mano turėtas išmanusis telefonas tiek neatlaikydavo. Prie klaviatūros reikia įprasti, ypač rašant ilgus laiškus. Ant kiekvieno klavišo yra po dvi raides, tačiau su „TrueType“ funkcija galima greitai „susitarti“, net ir rašant lietuviškai. Taip yra dėl to, kad įrenginys įsimena jūsų rašytus žodžius ir kuo daugiau rašysite, tuo lengviau bus ateityje. Dar norisi užsiminti ir apie centrinį valdymo įrenginį „Trackball“ – tai, mano manymu, labai geras ir patogus išradimas.

REKLAMA

„BlackBerry 8310 Curve“ modelis daugiau skirtas profesionalams. Nuo „8100 Pearl“ pastarasis skiriasi dydžiu, dideliu ekranu, dar talpesne baterija, 2 Mp fotokamera (atsisiuntus naujausią programinę versiją, ja jau galima ir filmuoti), pilna QWERTY klaviatūra ir integruotu GPS su „BlackBerry“ žemėlapiais. Visi kiti technologiniai sprendimai tokie patys, kaip ir „Pearl“ modelyje. Pilna klaviatūra daug patogiau dirbti, talpesnė baterija leidžia naudotis įrenginiu tiek pat, kiek ir mažesniuoju „BlackBerry“, nors didesnis ekranas reikalauja didesnių energijos sąnaudų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trumpai

Šiuos telefonus galima pamėgti už gerą elektroninio pašto funkciją, palyginti ilgą veikimo laiką, patogų ir suprantamą valdymą, priimtiną dydį bei „Curve“ modelyje įdiegtą GPS. Tačiau nereikia pamiršti, kad dalis kitų „BlackBerry“ funkcijų ir parametrų nėra ypač įspūdingi, pavyzdžiui, klaviatūra, kuri reikalauja pastangų norint tinkamai parašyti tekstą. Apskritai, „BlackBerry“  – tai įvaizdžio dalis. Abu įrenginiai sukurti specialiai elekroniniam paštui tikrinti. Taigi, jei el. paštą norite visada turėti su savimi ir nutarėte naujam telefonui skirti 1000 ir daugiau litų – „BlackBerry“ kaip tik jums.

 „BlackBerry 8100 Pearl“

Technologijos - 4 .

Kaina - 4

Patogumas 4.

Dizainas 5.

Bendras vertinimas 4,5

Kaina - 999 Lt

„BlackBerry 8310 Curve“

Technologijos - 4

Kaina - 4

Patogumas 5

Dizainas 5

Bendras vertinimas

Kaina - 1399 Lt

Tomas Petkevičius

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų