Žydrūnas Savickas JAV mieste Kolambuse šeštąjį kartą paeiliui laimėjo Holivudo žvaigždės Arnoldo Schwarzeneggerio rengiamą prestižinį „Arnold Classic Strongman" turnyrą.

Jis savaitgalį vykusiose varžybose be didesnio vargo įveikė devynis konkurentus. Biržietis net trijose rungtyse iš šešių pasiekė pasaulio rekordus. Ž. Savickas atkėlimo rungtyje nuo pakylos atkėlė 466 kg svorio įrenginį. Akmens kėlimo rungtyje jis padarė tai, kas buvo nepasiekiama nė vienam pasaulio stipruoliui - 3 kartus ant pakylos užkėlė 238 kg sveriantį akmenį.

Dar vieno rekordo autorystę mūsiškis pasidalijo su antrąją vietą turnyre užėmusiu amerikiečiu Dereku Poundstonu. Abu sportininkai po 9 kartus iškėlė 92 kg svarmenį.

Ž. Savickui už pergalę atiteko 40 tūkst. JAV dolerių, vertingas šveicariškas laikrodis bei 20 kg sverianti bronzinė legendinio galiūno Louiso Cyro statula, įkainota 10 tūkst dolerių bei kiti prizai. Trečiąją vietą užėmė rusas Michailas Kokliajevas, ketvirtąją - estas Andrus Murumetsas.

„Žydrūno pergalė prestižiškiausiame pasaulio stipruolių turnyre tapo įprasta, tačiau yra fantastika, kai mažos pasaulio tautos atstovas šešis kartus paeiliui tampa stipriausiu pasaulio vyru", - biržiečio pergale džiaugėsi pirmasis Ž. Savicko treneris Stasys Česnauskas.

Pasak jo, sportininkas kryptingai rengėsi šioms varžyboms - kai kiti atletai atostogavo, jis treniravosi ir prieš išvyką į Ameriką pasiekė gerą sportinę formą. Paklaustas, ar pavyks puikią sportinę formą išlaikyti visą sezoną, S. Česnauskas sakė: „Ž. Savickas prasitarė, kad kitais metais sieks nugalėti pasaulio jėgos trikovės varžybose, tad besiruošiant šioms varžyboms, teks aukoti kai kuriuos šių metų startus ir rezultatus".