REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
43
Diana Stankejeva (nuotr. asm. archyvo)

„Šis sportas pakeitė mane, padarė mane laimingesnę, suteikė galimybę keliauti ir pažinti pasaulį, susirasti naujų pažinčių ir bendraminčių, - Lietuvos bikinio kategorijos čempionė Diana Stankejeva. - O čempionės titulas – tai visų pastangų įvertinimas. Jis visiškai nieko nekeičia, gavau – esu laiminga – dirbu toliau“.

43

„Šis sportas pakeitė mane, padarė mane laimingesnę, suteikė galimybę keliauti ir pažinti pasaulį, susirasti naujų pažinčių ir bendraminčių, - Lietuvos bikinio kategorijos čempionė Diana Stankejeva. - O čempionės titulas – tai visų pastangų įvertinimas. Jis visiškai nieko nekeičia, gavau – esu laiminga – dirbu toliau“.

REKLAMA

Savaitgalį klaipėdietė triumfavo Norvegijoje: „Oslo Grand Prix 2017“ varžybose Diana iškovojo aukso medalį bikinio virš 169 centimetrų ūgio kategorijoje.

„Važiuojant į užsienio turnyrus, niekada nežinai, kaip tave gali įvertinti, - sakė D. Stankejeva tik grįžusi iš Norvegijos. - Nors ir egzistuoja vertinimo kriterijai, vis vien tai yra kita šalis, kitoks mąstymas. Šįkart važiavau „apšilti“ prieš savo svarbiausius šio sezono startus. Manau, pradžia yra labai sėkminga“.

Išsvajotas kūnas

Asmenine trenere dirbanti D. Stankejeva tikina puikiai žinanti, kas šiais laikais veja merginas į sporto klubus. „Pagrindinė priežastis, žinoma, yra noras atsikratyti nereikalingų kilogramų bei padailinti kūno linijas, - kalbėjo Diana. – Tam didelę įtaką daro visuomenė ir žiniasklaida. Mūsų sportas populiarėja neįtikėtinu greičių, jaunos panelės prisižiūri gražių užsienio sportininkių nuotraukų, motyvuojančios filmuotos medžiagos – ir kas vyksta tolia? Jos pradeda norėti to „išsvajoto kūno“.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak sportininkės, tarp diletantų egzistuoja nuomonė, jog pradėjus sportuoti su svoriais moteris gali pavirsti Halku, raumenų kalnų. „Tačiau ji to tikrai nenori, - kirto D. Stankejeva. - Kartais sunku pakeisti žmonių nuomonę, net turint svarius argumentus. Tokiems žmonėms patarčiau bent jau dažniau vaikščioti. Už lango jau pavasaris, šiltėja orai, nuotaikos taip pat geresnės - tai puikus laikotarpis pradėti keisti savo gyvenimą. O pradėję - nenorėsite sustoti. O vėliau tikėtina, kad ir „alergija“ hanteliukams išgaruos“.

REKLAMA

Puolė maniakiškai

D. Stankejeva prisipažino, kad net nepastebėjo, kada sportas tapo daugiau negu hobiu. „Stadijos, kai sportas buvo tiesiog hobis aš net nepastebėjau - ji pralėkė greitaeigio traukinio greičiu, - nusijuokė Diena. - Beveik iškart atėjus į salę „maniakiškai“ puoliau siekti rezultatų, manęs nebetenkino tos sporto klubų dviejų dienų įvadinės sporto programos. Galbūt nuskambės netikėtai, tačiau buvau labai nedrąsi ir salės trenerių pagalbos neprašiau“.

Mergina pati nagrinėjo pratimus, ieškojo informacijos internete. „Bandžiau netgi kurti sau programą, - prisiminė sportininkė. – Šis darbas nenuėjo veltui, nes savarankiškas domėjimasis ir paskatino žengti tolyn. Todėl šiuo metu aš esu kažkur tarp „priklausomybės“ ir kitos stadijos – „gyvenimo būdo“, kokio norėjau ir, kas svarbiausia, teikia džiaugsmą, malonumą, laimę. Be šio gyvenimo būdo jau neįsivaizduoju nė vienos dienos“.

REKLAMA
REKLAMA

Norėjo įrodyti

Paklausta, kaip atsirado noras žengti į sceną, D. Stankejeva atvira: „Kilo noras įveikti scenos baimę, įrodyti aplinkiniams, kad galiu pasiekti aukštų rezultatų ir praeiti visus pasiruošimo etapus“.

„Pirmą kartą užsiminiau apie varžybas, bikini kategoriją – žmonių reakcija buvo neigiama. Tuo metu mano šeima mažai ką žinojo apie fitnesą, todėl pradžioje aš nesulaukiau stipraus palaikymo, - pasakojo D. Stankejeva. – Šį kelią besirenkančioms merginoms norėčiau patarti susirasti kompetentingą trenerį, kuris galėtų įvertinti jų perspektyvas“.

Pasak Lietuvos čempionės, bikinio kategorijoje daug lemia žmogaus genetika. „Dažnai panelės nemato savo trūkumų arba privalumų, - pabrėžė Diana. - Todėl yra svarbu pasikonsultuoti su žmogumi, kuris turi patirties šioje srityje. Teko matyti sportininkus, kurie patys save ruošia, tačiau ateina tas momentas, kada pritrūksta žinių, kai yra bandoma pereiti prie sekančio „pasiruošimo etapo“ ir žmonės pasimeta“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

D. Stankejeva primena: sportas - netgi pasiruošimas „pliažiniam“ sezonui - reikalauja disciplinos, sureguliuotos mitybos ir reguliaraus sporto.

Išlaidos - milžiniškos

„Kartais žmogus gyvena ir net nenutuokia, kad gali kur kas daugiau nei savaitgaliais „trinti kampus“ arba du kartus per savaitę nueiti į salę prasimankštinti, - kalbėjo apie pasiryžimą įsimylėti sporto salę D. Stankejeva. – Manau, žmogus turi būti stipriai motyvuotas bei turėti labai didelį norą pasiekti užsibrėžtų tikslų. Ir man išpuola sunkūs momentai, kai reikia tvarkytis su savo emocijomis. Man padeda prisiminimai ir klausimai sau: „Kodėl aš tai pradėjau?“, „Koks mano galutinis tikslas?“ Aš suprantu, kad aš negaliu nuvilti žmonių, kurie manimi taip tiki ir palaiko – tai yra mano motyvacija, kuri formuoja valią ir charakterį“.

REKLAMA

Kiek vėliau D. Stankejeva prisipažino, kad bikinio kategorija – brangus sportas. „Be maisto, papildų, salės abonemento egzistuoja dar begalė įvairių išlaidų. Vien varžybinis bikinis kainuoja mažiausiai 300 eurų, bateliai apie 50-60 eurų, o dar kitos smulkmenos... Startiniai varžybų mokesčiai, kelionės į užsienio varžybas, apgyvendinimas, maistas... Daug“, - atsiduso Diana netrukus nostalgiškai prisiminusi savo pirmąsias varžybas.

„Tai buvo varžybos Estijoje. Viskas, kas nauja – keista. Tačiau, kai kūną dengia grimo sluoksnis, jautiesi lyg būtumei apsirengusi, rimtai, - juokėsi sportininkė. - Nejutau jokio diskomforto. Be to, aš pasitikiu savimi ir noriu demonstruoti savo pasiekimus“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų