Berankis ir Butvilas užtikrintomis pergalėmis pradėjo Daviso taurės kovas prieš Pakistaną

papildyta 19.32 val.

Vilniaus SEB arenoje penktadienį prasidėjo Daviso taurės pirmosios pasaulio grupės atrankinis susitikimas tarp Lietuvos ir Pakistano vyrų teniso rinktinių.

Pirmajame vienetų mače Lietuvos rinktinės lyderis 32-ejų Ričardas Berankis (ATP-193) vos per 58 minutes 6:0, 6:2 sutriuškino nereitinguotą 20-metį Muhammadą Shoaibą.

M.Shoaibas pirmajame geime dar bandė priešintis R.Berankiui ir du kartus buvo per tašką nuo laimėtos savo padavimų serijos. Visgi, savo progų pakistanietis nerealizavo, o lietuvis antru mėginimu laimėjo „break pointą“. Nuo antrojo geimo R.Berankis jau visiškai dominavo.

M.Shoaibas visuose likusiuose geimuose neturėjo nė vienos progos tašku laimėti nei savo, nei varžovo padavimų serijos. R.Berankis pakistaniečiui „riestainį“ įteikė per 25 min. Antrojo seto pradžioje M.Shoaibas sugebėjo laimėti savo padavimų seriją.

Pakistanietis nedidelę atsilaikė iki trečiojo geimo, kai R.Berankis realizavo „break pointą“. Šeštajame geime M.Shoaibas tarsi iš niekur gavo progą atkurti intrigą. Jis lietuvio padavimų metu pirmavo 40:0. Visgi, išlyginti rezultato jis taip ir nepajėgė, iššvaistydamas tris „break pointus“ paeiliui.

Negana to, septintajame geime R.Berankis laimėjo varžovo padavimų seriją, o aštuntajame geime užbaigė mačą, „sausai“ laimėdamas savo padavimų seriją.

„Man tai buvo geras mačas. Nuo pat dvikovos pradžios pasitikėjau savo jėgomis ir žinojau, kad galiu žaisti gerai.  Tiesiog šiandien buvau pajėgesnis už savo varžovą“, sakė R.Berankis.

Sunkumų lietuviams nekilo ir antrame vienetų mače, kuriame aštuoniolikmetis Edas Butvilas susitiko su daugiau nei dvigubai vyresniu – 43 metų amžiaus – Aqeelu Khanu. Nuo pirmosios minutės korte dominavęs E. Butvilas nugalėjo pakistanietį 6:1 6:0. Susitikimas truko 55 minutes.

„Užtikrintai pradėjau mačą, žaidžiau aktyviai, dariau mažai klaidų. Nesuteikiau varžovui progų grįžti į susitikimą. Viso to ir pakako pergalei“, – sakė jaunasis lietuvis.

Mačas, po kurio pirmosios dienos Lietuva pirmauja 2:0, „SEB arenoje“ bus pratęstas šeštadienio vidurdienį.

Iš pradžių įvyks dvejetų akistata tarp Viliaus Gaubo ir Tado Babelio bei Aisamo Qureshi ir Muhammado Abido, o po jos – dar du dvejetų susitikimai. Iš pradžių R. Berankis žais prieš A. Khaną, o penktame mače susitiks E. Butvilas ir A. Qureshi. Tiesa, visų šių mačų žaidėjus komandų kapitonai Šarūnas Kulnys ir A. Qureshi dar gali keisti likus valandai iki susitikimų pradžios.

Pergalę susitikime iškovojusi rinktinė pateks į pirmąją Daviso taurės varžybų grupę.