Ispanijoje vykstančiame ATP „Challenger“ serijos „Open Castillia y Leon“ vyrų teniso turnyre antradienį pagrindinio etapo kovas pradėjo neseniai 19-ąjį gimtadienį paminėjęs Edas Butvilas (ATP-591). Kvalifikaciją sėkmingai įveikęs lietuvis pirmajame rate per 1 valandą 40 minučių 6:3, 7:6 (7:1) įveikė 30-metį vokietį Elmarą Ejupovičių (ATP-290). E. Butvilui tai buvo trečia pergalė per tris dienas.

E. Butvilas susitikimą pradėjo galingai ir atitrūko 3:0. Aštuntajame geime lietuvis turėjo progą užbaigti setą, bet nerealizavo dviejų „break pointų“. Devintajame geime E.Butvilą kaustė įtampą ir jis atsiliko 15:40. Visgi, sudėtingu momentu lietuvis laimėjo 4 taškus iš eilės, neutralizavo abu „break pointus“ ir sėkmingai baigė setą (6:3). Antrasis setas buvo atkaklesnis.

E. Butvilas turėjo tik vieną „break pointą“, bet jo devintajame geime nerealizavo. E. Ejupovičius atsilaikė iki pratęsimo, kurio pradžioje iš karto pralaimėjo tašką savo padavimų metu. Vėliau tokia pati nesėkmė ištiko ir E. Butvilą. Vokietis tada sumažino deficitą iki 1:2, bet lietuvis į tai atsakė įspūdingu spurtu 5:0 ir užbaigė mačą. Net 3 iš tų 5 taškų, tarp jų ir „match pointą“, E. Butvilas laimėjo paduodant varžovui.

Šie tenisininkai vienas prieš kitą anksčiau nebuvo žaidę. E. Ejupovičius apskritai per profesionalo karjerą vienetuose anksčiau nebuvo sutikęs nė vieno lietuvio.

Vokietis prieš 3 mėnesius ATP vienetų reitinge buvo pasiekęs sau rekordinę – 273-ią – vietą. Jis yra laimėjęs 8 ITF vyrų vienetų turnyrus, o aukštesnio rango turnyrų titulų neturi.

Pastarąjį trofėjų E. Ejupovičius laimėjo birželio 11 d. žemiausios kategorijos ITF turnyre Sarajeve (Bosnija ir Hercegovina). Visgi, po to laimėto finalo prasidėjo jo nesėkmių serija. Vokietis dabar jau penkiuose ATP „Challenger“ turnyruose iš eilės krito pirmajame rate ir jau pusantro mėnesio nėra jautęs pergalės skonio.

E.Butvilui pergalė užtikrino 14 ATP vienetų reitingo taškų ir 1900 eurų, o aštuntfinalyje jo lauks vardinį kvietimą gavęs ispanas Davidas Jorda Sanchisas (ATP-386), kuris netikėtai 7:6 (7:4), 7:5 įveikė amerikietį Emilio Navą (ATP-177).

Virtualiame ATP vienetų reitinge E.Butvilas šiuo metu yra pakilęs 67 vietomis į viršų ir rikiuojasi 524-as.

Tuo tarpu 33-ejų Ričardas Berankis (ATP-199) pirmajame rate po dramatiškos 2 valandų 54 minučių kovos 3:6, 6:4, 7:6 (7:5) nugalėjo vardinį kvietimą gavusį 22-ejų britą George‘ą Loffhageną (ATP-362).

Pirmajame sete „break pointus“ kūrėsi tik G. Loffhagenas. Ketvirtajame geime R. Berankis varžovo spaudimą atlaikė, bet šeštajame geime pralaimėjo savo padavimų seriją ir vėliau nepavijo brito (3:6).

Vaizdas pasikeitė antrajame sete, kuriame „break pointus“ jau kūrėsi tik R. Berankis. Šeštajame geime lietuvis nerealizavo dviejų progų tašku laimėti varžovo padavimų seriją. Dešimtajame geime R.B erankis varžovo padavimų metu atitrūko 40:15 ir susikūrė porą „set pointų“. Lietuviui pavyko realizuoti jau pirmąjį iš jų, kai G. Loffhagenas nesuspėjo prie lietuvio atmušto kamuoliuko.

Lemiamo seto pradžioje R. Berankis laimėjo varžovo padavimų seriją ir perėmė iniciatyvą. G. Loffhagenas bandė gelbėtis trečiajame geime, bet, pirmaudamas 40:15, iššvaistė abu „break pointus“. R. Berankis netrukus už tai jį nubaudė – „sausai“ laimėjo varžovo padavimų seriją ir pirmavo jau 4:0. Penktajame geime R. Berankis vėl žaidė neužtikrintai savo padavimų metu ir G. Loffhagenas turėjo „break pointą“, tačiau lietuviui ir vėl pavyko atsilaikyti svarbiausiu momentu (5:0).

Lietuvio problemos prasidėjo nuo septintojo geimo. Jis savo padavimų metu nerealizavo „match pointo“ ir suteikė varžovui viltį (5:2). Aštuntajame geime lietuvis pralaimėjo dar du „match pointus“, o devintajame geime „sausai“ pralaimėjo savo padavimų seriją. 5 geimų persvarą išbarsčiusiam R. Berankiui teko žaisti pratęsimą.

Lietuvis pratęsimą pradėjo geriau (2:0), bet tada pralaimėjo du taškus savo padavimų metu iš eilės (2:3). Po penktojo pratęsimo taško lietuvis išliejo emocijas – du kamuoliukus didele jėga smūgiavo į tvorą. Panašu, kad tas išsiliejimas jam padėjo – R.Berankis likusią pratęsimo dalį sužaidė užtikrintai, nebeklydo savo padavimų metu, laimėjo du varžovo paduotus kamuoliukus ir išplėšė pergalę.

Šie tenisininkai vienas prieš kitą anksčiau nebuvo žaidę. Per profesionalo karjerą britas anksčiau vienetuose apskritai nebuvo sutikęs lietuvių.

Prieš maždaug mėnesį G. Loffhagenas ATP vienetų reitinge buvo 364-as, o naujas karjeros aukštumas turėtų pasiekti artėjantį pirmadienį. Britas pralaimėjo pirmus 4 karjeros finalus ITF vyrų vienetų turnyruose, kol šiemet nutraukė šią nemalonią seriją ir iškovojo 2 titulus. G. Loffhagenas taip pat turėjo neblogą karjerą jaunių tenise – savo amžiaus grupės ITF reitinge jis 2018 m. buvo pakilęs iki 23-ios vietos, o būdamas 16-os gavo ypatingą progą pasitreniruoti su pačiu Rafaeliu Nadaliu.

Birželio viduryje G .Loffhagenas ATP „Challenger“ turnyre Notingame (Didžioji Britanija) pasiekė ketvirtfinalį ir vėliau gavo progą išbandyti save aukštame lygyje. ATP 250 turnyro Istborne (Didžioji Britanija) starte britas tik po 3 setų ir 2 pratęsimų nusileido prancūzui Lucai Van Asschei, o Vimbldono pagrindinio etapo starte 6:7 (4:7), 3:6, 2:6 pralaimėjo garsiajam danui Holgeriui Runei (ATP-6).

R.Berankis pelnė 9 ATP vienetų reitingo taškus ir 1900 eurų, o aštuntfinalyje susitiks su prancūzu Danu Addedu (ATP-280) arba vardinį kvietimą gavusiu garsiu ispanu Fernando Verdasco (ATP-356).

ATP „Challenger“ serijos vyrų teniso turnyro Ispanijoje prizų fondą sudaro 118 tūkst. eurų.