REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Belgijoje trečiadienį vyko nauji protestai – parlamentui svarstant, ar išplėsti eutanazijos įstatymą, kad jis būtų taikomas ir nepagydomai sergantiems vaikams.

Belgijoje trečiadienį vyko nauji protestai – parlamentui svarstant, ar išplėsti eutanazijos įstatymą, kad jis būtų taikomas ir nepagydomai sergantiems vaikams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei toks pasiūlymas būtų priimtas, Belgija taptų vos antrąja pasaulio valstybe, suteikiančia teisę nepilnamečiams pasirinkti mirtį.

REKLAMA

„Matyti sergantį vaiką mirštantį yra piktinamas dalykas, tai – neteisinga“, – sakė socialistų parlamentarė Karine Lalieux (Karin Laljė), deputatams surėmus ietis dėl šio etiškai sunkaus klausimo, dėl kurio bus balsuojama ketvirtadienį.

„Tačiau eutanazija yra ne žmonių žudymas, o jų išvadavimas iš kančių, – sakė ji. – Kiekvienam vaikui, kiekvienai šeimai turi būti leista pasirinkti išvaduoti vaiką nuo skausmo.“

REKLAMA
REKLAMA

Po mėnesius trukusių viešų debatų apklausos rodo, kad belgai daugiausia pritaria projektui išplėsti 2002 metų eutanazijos įstatymą, kad jis būtų taikomas ir vaikams, patiriantiems „nepakeliamas fizines kančias“.

Tačiau kelios dienos po to, kai Katalikų Bažnyčia protestuodama surengė „pasninko ir maldos dieną“, maždaug 160 pediatrų trečiadienį įteikė parlamentarams peticiją su reikalavimu atidėti balsavimą – remiantis tuo, kad įstatymo projektas yra ir prastai parengtas, ir nereikalingas.

„Skausmą šiais laikais galima sumažinti, padaryta didžiulė paliatyvinės slaugos pažanga“, – sakė peticiją pasirašiusi onkologė Nadine Francotte (Nadin Frankot) iš Lježo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skausmą malšinantys vaistai „duoda galimybę vaikui gyventi iki paskutinės akimirkos“, o eutanazijos vaistai sukelia nenatūralią mirtį, sakė N.Francotte.

Taip nėra, atkerta Briuselio paliatyvinės slaugos specialistas Dominique'as Lossignolis (Dominikas Losinjolis) iš Bordet (Bordė) vėžio klinikos.

„Nekontroliuojame visų tipų skausmo, fizinio ar moralinio, – sakė jis AFP. - Mes, gydytojai, šio įstatymo išplėtimo prašome jau daug metų“.

„Vaikai gali priimti tokį sprendimą, ypač – tie, kurie serga lėtinėmis ligomis“, – pridūrė D.Lossignolis.

REKLAMA

Jei įstatymas, kaip tikimasi, bus priimtas, Belgija taps antrąja pasaulio valstybe po Nyderlandų, leidžiančia nepagydomai sergantiems vaikams nutraukti savo gyvenimą.

Olandų įstatymas – pirmasis eutanazijos įstatymas pasaulyje – leidžia eutanaziją sunkiems ligoniams nuo 12 metų, bet Belgija bus pirmoji šalis, panaikinusi bet kokius suvaržymus dėl amžiaus.

Įstatymo projekte sakoma, kad vaikas turi būti „pajėgus blaiviai mąstyti ir būti sąmoningas tokio prašymo metu“.

Nepilnametis taip pat turi „būti beviltiškoje medicininėje nuolatinės ir nepakeliamos kančios situacijoje, kurios negalima palengvinti ir kuri greitu laiku sukels mirtį“.

REKLAMA

Pagal įstatymą būtų reikalingos gydytojų ir psichiatro ar psichologo konsultacijos, taip pat – tėvų sutikimas.

Nors apklausos rodo, kad iki trijų ketvirtadalių belgų pritaria šiam pasiūlymui, pernai susirūpinimas padidėjo – dėl plačiai aprašyto atvejo, kai 44 metų žmogus, išgyvenęs kančias po nepavykusios lyties keitimo operacijos, pasirinko eutanaziją psichologiniu pagrindu.

2012 metais Belgijoje buvo įregistruota rekordiškai daug – 1 432 2 eutanazijos atvejų. Tai sudarė 2 proc. visų mirčių.

Liuksemburgas 2009 metais taip pat pritarė eutanazijai, bet – tik suaugusiems žmonėms. Šveicarijoje gydytojai gali padėti pacientui, norinčiam mirti, bet pati eutanazija yra nelegali.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų