REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
25
Bebaimės gražuolės po 40 metų pertraukos atgaivino „Miss Irakas“ konkursą (nuotr. SCANPIX)

Irake vykstantis gražuolių konkursas „Miss Irakas“ sulaukė didelio visuomenės ir pasaulio žiniasklaidos dėmesio. Su džihadistais kovojanti valstybė rengia pirmąjį grožio konkursą po daugiau nei 40 metų pertraukos.

25

Irake vykstantis gražuolių konkursas „Miss Irakas“ sulaukė didelio visuomenės ir pasaulio žiniasklaidos dėmesio. Su džihadistais kovojanti valstybė rengia pirmąjį grožio konkursą po daugiau nei 40 metų pertraukos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuotraukose gražuolės pozuoja senovės Babilono griuvėsių fone, netoli miesto Hilla, į pietus nuo sostinės Bagdado.

REKLAMA

Grožio konkursas neapsiėjo be skandalų. Turėjęs įvykti spalio 1-ąją, jis buvo atidėtas dėl religinių bendruomenių pasipiktinimų ir grasinimų dalyviams, praneša „Reuters“.

Irako šiitai kaltino konkurso organizatorius „masoniškumu“ ir „keliaklūpsčiavimu sionizmui“. Sunitai, prijaučiantys teroristinei „Islamo valstybei“, dalyvėms grasina kruvinu susidorojimu.

Šis konkursas yra pirmasis grožio konkursas šalyje po 44 metų, rengiamas pagal „Miss World“ ir „Miss Universe“ standartus. Nugalėtoja įgis teisę atstovauti šalį tarptautiniuose konkursuose.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmąjį ir paskutinį sykį Irako dalyvė „Miss Visata“ dalyvavo 1972 metais. Tuometinis konkursas vyko itin sudėtingomis tarptautinėmis sąlygomis: prieš du mėnesius iki šou pradžios buvo įvykdytas teroro išpuolis viešbutyje, kuriame apsistojo „Miss JAV“, prieš tai „Raudonosios Japonijos armijos“ smogikai, kartu su „Palestinos išsilaisvinimo liaudies fronto“ smogikais nužudė dešimtis žmonių tuometiniame Lode izraeliečių oro uoste (dabar – Ben Guriono oro uostas). Dėl teroristų grėsmės Libija tuomet atsisakė dalyvauti konkurse, o libietė Georgina Rizk, tuometinė gražuolės karūnos savininkė, – vykti į konkursą karunuoti perėmėją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tais metais Irakui atstovavusi Wijdan Burhan al-Deen dėl dalyvavimo „satanistiniame“ konkurse susilaukė vietos musulmonų bendruomenės pasmerkimo, ir nuo to laiko šios šalies gražuolės nė sykio nedalyvavo panašiuose konkursuose, išskyrus kuklų „Miss Arabijos pasaulis“ konkursą, vykstantį Egipte.

„Miss Irakas 2015“ organizatoriai nuo pat pradžių susidūrė su sunkumais pralaužti šią „tradiciją“, – vietos religinė bendruomenė aršiai priešinosi „vykstančiai velniavai“.

Mažiausiai dvi merginos atsisakė dalyvauti konkurse dėl tiesioginių grasinimų mirtimi.

Konkurso organizatoriai daro viską, kad galėtų suderinti irakiečių religinius jausmus su tarptautinės organizacijos nurodymais konkursui. Pavyzdžiui, vietoje bikinio šou Basroje bus surengtas kuklus pasirodymas su ilgomis suknelėmis ir nacionaliniais kostiumais. Daug problemų konkurso rengėjams sukėlė tarptautiniuose konkursuose galiojanti griežta neuždengto veido taisyklė.

Konkurse „Miss Irakas“ dalyvauja dešimtys merginų iš skirtingų šalies regionų, įskaitant ir teritorijas, kurios yra užgrobtos „Islamo valstybės“ teroristų organizacijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų