Stephenas Curry pademonstravo šaltakraujiškumą mesdamas baudų metimus, o dviženklį pranašumą ketvirtame kėlinyje panaikinusi San Francisko „Warriors“ atsidūrė per žingsnį nuo Vakarų konferencijos finalo.

„Warriors“ namie 101:98 (20:24, 18:17, 24:28, 39:29) palaužė Memfio „Grizzlies“ ir serijoje iki keturių pergalių dabar pirmauja 3-1.

Penktosios rungtynės bus žaidžiamos Memfyje.

„Grizzlies“ žaidė be savo žvaigždės Ja Moranto, patyrusio kelio traumą trečiame serijos mače.

„Warriors“ komandai susitikime vadovavo būsimas Domanto Sabonio treneris Sakramento „Kings“ klube – Mike’as Brownas. Asistentas prie šoninės linijos pakeitė Steve’ą Kerrą, kuris užsikrėtė koronavirusu.

„Warriors“ pergalės švęsti nesutrukdė ir tragiškas lyderių trejeto pataikymas iš toli – S. Curry, Klay Thompsonas ir Jordanas Poole’as kartu pataikė vo 4 tritaškius iš 24. Tiesa, visus juos realizavo S. Curry (4/14). K. Thompsonas pro šalį sviedė visus septynis tolimus metimus.

Trečią kėlinį Desmondas Bane’as pabaigė taikliu tritaškiu ir prieš lemiamą ketvirtį leido savo komandai pirmauti 69:62.

Šį ir vėl geriau pradėjo svečiai ir atitolę 76:64 – tai buvo pirmas kartas, kai kažkuriai ekipai pavyko įgauti dviženklį pranašumą. Tiesa, persvara „Grizzlies“ džiaugėsi neilgai. Netrukus Otto Porteris smeigė du tritaškius, S.Curry pridėjo penkis taškus iš eilės ir „Warriors“ priartėjo per tašką.

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę Memfio ekipa vis dar pirmavo trimis taškais, bet kelis kartus neužpuolė, o gindamiesi pažeidė taisykles prieš J.Poole’ą ir S.Curry, kurie realizavo baudų metimus ir po ilgos pertraukos išvedė „Warriors“ į priekį.

Jarenas Jacksonas prametė dvitaškį, o S.Curry vėl neklydo prie baudų metimo linijos – likus žaisti 25 sek. „Warriors“ jau pirmavo 96:93.

Po minutės pertraukėlės Memfio ekipa sėkmingai užpuolė, bet kitoje aikštės pusėje S. Curry toliau šaltakraujiškai neklydo mesdamas baudų metimus. Kita „Grizzlies“ ataka buvo nesėkminga, o S. Curry eilinį sykį buvo sustabdytas pražanga, neklydo ir įtvirtino savo klubui pergalę.

„Warriors“: S. Curry 32, A. Wigginsas 17, J. Poole’as ir K. Thompsonas po 14, O. Porteris Jr. 12.

„Grizzlies“: J. Jacksonas Jr. 21, T. Jonesas 19, K. Andersonas 17, D. Brooksas 12, S. Adamsas 10.