REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Austrijai Eurovizijoje atstovaujantis barzdotas transvestitas Conchita Wurst (Končita Vurst) pasiglemžė kone visą dėmesį prieš šeštadienį įvyksiantį konkurso finalą, bet jos dalyvavimas nepatinka kai kuriems socialiai konservatyviems europiečiams, tarp jų – kai kuriems gėjams.

Austrijai Eurovizijoje atstovaujantis barzdotas transvestitas Conchita Wurst (Končita Vurst) pasiglemžė kone visą dėmesį prieš šeštadienį įvyksiantį konkurso finalą, bet jos dalyvavimas nepatinka kai kuriems socialiai konservatyviems europiečiams, tarp jų – kai kuriems gėjams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sukūriau šią barzdotą ledi norėdama parodyti pasauliui, kad galima daryti visa, ką nori“, – neseniai spaudos konferencijoje Kopenhagoje sakė C.Wurst – 25 metų austrų dainininko Tomo Neuwirtho (Tomo Noivirto) sukurta persona.

REKLAMA

„Jeigu niekam nekenki, gali daryti su savo gyvenimu, ką panorėjęs, ir, taip nemadinga, bet mes turime tik vieną (gyvenimą)“, – pridūrė C.Wurst.

Dainą iš „bondiados“ filmų primenanti C.Wurst baladė „Rise Like a Phoenix“, kaip daugelis ir prognozavo, po ketvirtadienio pusfinalio pateko į Eurovizijos finalą, bet nedaug kas tiki, kad ji taps konkurso nugalėtoja.

Tačiau dėmesį dalyviui iš Austrijos padėjo padidinti ir Armėnijos atstovo Aram MP3, kurį lažybininkai laiko vienu iš favoritų, komentaras, kad C.Wurst gyvenimo būdas „nėra natūralus“, nors vėliau armėnų komikas tvirtino tik juokavęs.

REKLAMA
REKLAMA

„Jis atsiprašė pasakydamas, kad jo komentarai buvo pokštas ir (dar) blogai išverstas, – sakė C.Wurst. – Turiu pasakyti, kad jei tai pokštas, jis – nejuokingas ... Bet jis atsiprašė ir man to užtenka“.

Be to, Ukrainoje, Baltarusijoje ir Rusijoje, kur prezidentas Vladimiras Putinas pernai pasirašė įstatymą dėl „gėjų propagandos“ draudimo, buvo pateiktos peticijos, kad Austrijos atstovas būtų pašalintas.

Sankt Peterburgo parlamentaras Vitalijus Milonovas, kaip pranešama, prašė savo šalies atrankos į Euroviziją komiteto nesiųsti į konkursą Rusijos atstovų, nes šis renginys esą vykdo „rėksmingą homoseksualumo ir dvasinio puvimo propagandą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kultūriniai skirtumai

Šis pasipiktinimas akcentuoja kultūrinius skirtumus tarp Rytų Europos ir šalių Vakarų Europoje, kur didelį manieringosios Eurovizijos homoseksualių gerbėjų būrį dažnai pripažįsta organizatoriai, verslininkai ir patys atlikėjai.

Kopenhagos miestas paskelbė, kad Eurovizijos išvakarėse čia susituoks trys gėjų poros iš Rusijos – Danijai minint 25-ąsias leidimo tuoktis tos pačios lyties asmenų poroms metines.

Pernai suomių dainininkė Krista Siegfrids (Krista Sigfrids) savo pasirodymu Eurovizijoje aiškiai stengėsi pritraukti ir lesbiečių balsus.

REKLAMA

C.Wurst sakė, kad jo daina atspindi ir nepritampančio žmogaus kaimiškoje Austrijoje patirtį.

„Tai istorija apie išgyventus blogus laikus ir kovą su sunkumais, išaugimą iš to ir, tikiuosi, tapsmą geresniu žmogumi, – sakė ši muzikos persona. – Man, žinoma, tai taip artima mano gyvenimui ... – emociškai augti“.

C.Wurst kūrėjas Tomas Neuwirthas išgarsėjo 2006 metais užėmęs antrą vietą Austrijos talentų šou „Starmania“, po kurio prisidėjo prie neilgai gyvavusios vaikinų grupės.

Conchita Wurst pirmą kartą pasirodė 2011 metais, kai pateko į kito realybės šou finalą. 2012-aisiais ši persona liko antra televizijos laidoje, kurioje renkamas Austrijos atstovas Eurovizijoje.

REKLAMA

Nors daug prieštaringų vertinimų dėl C.Wurst išvaizdos skamba Rytų Europoje, atlikėjui ne viskas sklandžiai ėjosi ir gimtojoje šalyje.

Dešiniųjų partijos FPOe lyderis Heinzas-Christianas Strache (Heincas-Kristianas Strachė) pavadino C.Wurst „juokinga“ ir parėmė kitą dainininką, Alfą Poierį (Alfą Pojerį), kuris pareiškė, kad C.Wurst reikalinga psichiatro pagalba.

„Jei žmonės nežino, ar yra vyrai, ar moterys, jie turėtų eiti pas psichoterapeutą, o ne į dainų konkursą“, – sakė A.Poieris, kurį citavo Austrijos žiniasklaida.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Facebook“ puslapyje vokiečių kalba, kuriame protestuojama prieš sprendimą į Kopenhagą siųsti C.Wurst, atsirado daugiau kaip 38 500 „patinka“.

Be to, kai kurie gėjų bendruomenės nariai reiškė susirūpinimą tuo, kad barzdotasis transvestitas gali „atbaidyti“ žmones nuo susitaikymo su savo pačių seksualumu.

„Daug žmonių sako: „Aš taip pat gėjus, bet man nereikia barzdos ir suknelės, kad tai išreikščiau“, – pasakojo C.Wurst. – Tiems, kas iš tikrųjų dar nesuvokia, ar yra gėjai, ar ne, žinot, ir truputį prisibijo šio pokyčio, galiu tik pasakyti: nenoriu jų atbaidyti“.

„Tiesiog noriu parodyti jiems, kad jie gali būti priimti visokie. Jie gali daryti bet ką“, - pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų