Eurolygos ketvirtfinalio penktosiose rungtynėse Barselonos „Regal Barcelona“ ekipa namuose 78:62 (23:15, 17:15, 18:14, 20:18) nugalėjo Vitorijos „Tau Ceramica“ krepšininkus ir laimėję seriją 3:2 pateko į Eurolygos finalinį ketvertą.

Turnyro pusfinalyje „Regal Barcelona“ kausis su Maskvos CSKA komanda, kurioje rungtyniauja Ramūnas Šiškauskas.

Aikštelės šeimininkai jau nuo pat pirmųjų susitikimo akimirkų išsiveržė į priekį ir sužaidus 4 minutes įgijo dviženklį pranašumą – 14:4. Iki kėlinuko pabaigos svečiams pavyko šiek tiek priartėti ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių komandas skyrė 8 taškai – 15:23.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Tau Ceramica“ ekipai buvo pavykę priartėti – 18:23, tačiau katalonai greitai susigrąžino dviženklį pranašumą, kurią turėjo ir įpusėjus rungtynėms – 40:30.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė. Ir toliau iniciatyva ir pranašumas buvo Barselonos krepšininkų pusėje. Didžiąją kėlinuko dalį jie turėjo dviženklę persvarą. Varžovams buvo pavykę sumažinti deficitą iki 43:51, tačiau D.Andersenas pelnė 4 taškus iš eilės ir „Regal Barcelona“ vėl pirmavo 11 taškų skirtumu – 55:44. Aidint finalinei trečiojo ketvirčio sirenai E.Ilyasova pataikė fantastišką tritaškį nuo lentos bei aikštės šeimininkams, prieš lemiamą rungtynių atkarpą, suteikė 14 taškų persvarą – 58:44.

Paskutiniajame ketvirtyje „Regal Barcelona“ krepšininkai aikštelėje ėmė daryti ką norėjo. Sužaidus 5 minutes, po E.Ilyasovos dvitaškio skirtumas tarp komandų tapo rekordinis – 70:49. „Tau Ceramica“ atsakė atkarpa 7:0 – 56:70. Tačiau tai buvo viskas ką baskai sugebėjo padaryti šiame mače. Finalinė rungtynių sirena paskelbė, kad rungtynes rezultatu 78:62 laimėjo Barselonos komanda bei pateko į Eurolygos finalinį ketvertą.

„Regal Barcelona“: Juanas Carlosas Navarro (5/8 tritaškiai) ir Ersanas Ilyasova (5/9 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 10 atk. kam.) po 19, Jaka Lakovičius 16 taškų (2/8 tritaškiai).

„Tau Ceramica“: Tiago Splitteris 19 (8/10 dvitaškiai), Pete'as Mickelas 14, Igoris Rakočevičius 10 taškų.