SVK ROU 18:40
    F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
    GEO POR 21:40
    CZE TUR 21:40

Ką tik pasibaigusį savaitgalį (gegužės 25-26 d.) Latvijos sostinės Rygoje praūžė Baltijos mažojo futbolo 6 prieš 6 taurės turnyras. „LNK Sporta Parks“ futbolo komplekse dėl stipriausios Baltijos komandos vardo susigrūmė aštuonios komandos – keturios iš Lietuvos, dvi iš Latvijos ir po vieną debiutantą iš Lenkijos bei Ukrainos.

29

Šiais metais Baltijos mažojo futbolo taurėje dominavo Lietuva, kadangi būtent mūsų šalies komandos užėmė visas tris prizines vietas.

Antrą kartą klubo istorijoje Baltijos taurę į viršų kėlė Vilniaus „El Dorado“ ekipa (pirmą kartą jie tai padarė 2018 metais), antroje vietoje liko Kauno FK „Smūgis“ ekipa, o bronzos medalius iškovojo ir latvius už borto paliko FSK „Radviliškis“.

Grupių etape – lietuvių dominavimas

Turnyro formatas buvo toks, kad aštuonios komandos buvo suskirstytos į dvi grupes ir pirmą dieną po kartą žaidė tarpusavyje. Antrą dieną prasidėjo atkrintamųjų etapas, kur paskutinę vietą užėmusios ekipos žaidė su pirmą vietą kitoje grupėje užėmusiomis komandomis, o kitose ketvirtfinalio porose susitiko antrąsias ir trečiąsias vietas priešingose grupėse užėmusios ekipos.

Tai, kad Lietuvos ekipos šiame turnyre yra favoritės parodė jau grupių etapas. A grupėje FK „El Dorado“ buvo akivaizdūs lyderiai. Savo gretose Lietuvos mažojo futbolo rinktinės ir Lietuvos futsal rinktinės narių turinti ekipa savo kampaniją pradėjo įtikinama pergale prieš FC „Hegelmann Minifootball“ rezultatu 4:1. Po to FK „Nica/Otankimill“ ekipa buvo įveikta rezultatu 2:0, o su Ukrainos „Steel“ komanda teko pavargti, bet ir jie buvo nugalėti rezultatu 2:1.

Savo ruožtu „Hegelmann Minifootball“ po „El Dorado“ niukso atsigavo bei 4:1 nugalėjo ukrainiečius ir 3:1 palaužė FK „Nica“ ekipą. Šis stiprus finišas grupių etape užtikrino jiems antrąją vietą grupėje.

B grupėje dominavo Kauno FK „Smūgis“ ir FSK „Radviliškis“. „Smūgis“ pirmose rungtynėse 4:1 palaužė „Krupis City Tukums“ ekipą iš Latvijos ir net 9:1 sutriuškino su trumpu suolo į Latviją atvykusią Lenkijos „OKS Kolejorz“ ekipą.

FSK „Radviliškis“ su Lenkijos ekipa taip pat vargo neturėjo ir juos nugalėjo 8:0, bet daug aršesnė kova vyko su „Krupis City Tukums“ ekipa – buvo laimėta tik 1:0.

Dėl pirmosios vietos grupėje „Smūgis“ ir „Radviliškis“ susirėmė tarpusavyje, bet tąkart „Smūgis“ įrodė savo persvarą ir laimėjo 3:0.

Dominavimas tęsėsi ir kitą dieną

Jau kitą dieną komandos vėl susirinko „LNK Sporta Parks“ komplekse, kur prasidėjo ketvirtfinalių kovos. Kaip ir buvo galima tikėtis, „El Dorado“ ketvirtfinalio barjerą įveikė labai lengvai – po jų kojomis „OKS Kolejorz“ krito rezultatu 0:7. Tuo metu FSK „Radviliškis“ į pusfinalį pateko jau tik po bulitų serijos – pagrindinis rungtynių laikas su FK „Nica/Otankimill“ pasibaigė lygiosiomis 1:1, tad komandos stojo mušti bulitus, o čia sužibėjo „Radviliškio“ vartininkas, atremdamas visus tris varžovų bandymus. Pačiam „Radviliškiui“ dėl to užteko tik vieno tikslaus smūgio ir bilietas į pusfinalį buvo jų kišenėse.

Kitose ketvirtfinalio rungtynėse scenarijus buvo gan panašus. Pirmoje aikštėje FK „Smūgis“ 7:1 įveikė Ukrainos „Steel“ ekipą, bet antroje aikštelėje FC „Hegelmann Minifootball“ 0:1 pralaimėjo „Krupis City Tukums“ klubui bei pasitraukė iš kovos dėl medalių.

Kol vienos komandos kovojo dėl titulo, kitos ekipos toliau žaidė dėl galutinės rikiuotės. Praėjusių metų Baltijos taurės laimėtojai FK „Nica/Otankimill“ atsirevanšavo „Hegelmann“ ekipai už pralaimėjimą grupių etape bei užėmė penktą vietą, o autsaiderių akistatoje „OKS Kolejorz“ įrodė savo pranašumą prieš Ukrainos „Steel“ žaidėjus rezultatu 4:32 bei liko septinti.

Tuo metu pusfinaliai aiškiai parodė, kurios komandos verčiausios kovoti dėl titulo. Pirmajame pusfinalyje du greiti įvarčiai padėjo „El Dorado“ puikius pamatus ir jie 4:1 nugalėjo FSK „Radviliškį“, o antrajame pusfinalyje FK „Smūgis“ buvo visa galva pranašesni už „Krupis City Tukums“ – laimėta rezultatu 5:1.

Latvijos ekipa galiausiai liko be medalių – mažajame finale FSK „Radviliškis“ juos įveikė rezultatu 4:2 ir užtikrino, kad šiais metais Baltijos taurėje dominuotų Lietuva.

Tokie rezultatai yra savotiškas „status quo“ atstatymas, kadangi praėjusiais metais būtent Latvijos ekipos iškovojo visas tris prizines vietas Baltijos taurėje.

Grįžtant prie finalo, tai antrą kartą per dvi savaites dėl titulo susirėmė FK „Smūgis“ ir „El Dorado“. Prieš daugiau nei savaitę komandos kovojo dėl Lietuvos mažojo futbolo taurės ir tąkart triumfavo „El Dorado“.

Šįkart kova ir vėl buvo atkakli – pirmasis kėlinys pasibaigė be įvarčių, o aikštėje dominavo gynyba, bet antrojo kėlinio pradžioje puikus Arturo Juchno smūgis išvedė „El Dorado“ į priekį. Po to dar vieną įvartį pelnė Albertas Voskunovičius ir „El Dorado“ galėjo džiaugtis antrą kartą savo istorijoje iškovota Baltijos taure.

Geriausiu turnyro žaidėju buvo išrinktas „El Dorado“ narys Edvinas Mučinis, kuris sulaukė puikių turnyro rėmėjų prizų.

„Atvykome į Rygą vieno tikslo – laimėti Baltijos taurę. Turime tikrai stiprią komandą, pasitikėjome savo jėgomis, žaidėme savo futbolą ir galiausiai turime trofėjų savo rankose. Padarėme tai, ko ir atvažiavome. Iškovojome Baltijos taurę antrą kartą ir toliau kuriame istoriją. Kitas mūsų tikslas – kuo geresnis pasirodymas Socca Čempionų lygoje, kuri šį rudenį vyks Kretos saloje. Susitiksime ten!”, – po turnyro savo mintimis ir ambicijomis pasidalino „El Dorado“ treneris Ričardas Čiepa.