0

Antradienį Vilniuje, prie Seimo rūmų, prasidėjusių pirmųjų daugiadienių dviračių lenktynių „Baltic Chain Tour“ prologą laimėjo Lietuvos čempionas Gediminas Bagdonas. Šalies rinktinės narys 3 km distanciją įveikė per 3 min. 37 sek. (vid. greitis - 49,769 km/h).

Antras liko Lietuvos grupinių lenktynių čempionas ir šių metų „Tour de France“ lenktynių dalyvis Ramūnas Navardauskas. Jis nugalėtojui pralaimėjo 3 sek. Trečiąją vietą užėmė Rusijos rinktinės narys Dmitrijus Sokolovas, nugalėtojui pralaimėjęs 5 sek.

Dešimtąją vietą užėmė Vytautas Kaupas („Differdange“, +9 sek.), 15-ąją - Marius Bernatonis (Lietuvos rinktinė, +10 sek.), o 2002 metų „Tour de France“ lenktynių prizininkas Raimondas Rumšas (Lietuvos rinktinė) liko 17-as (+10 sek.).

16-ąją vietą užėmė 42 metų legendinis Estijos dviratininkas Janas Kirsipuu („Champion System“, +10 sek.).

Lenktynes pradėjo 102 dviratininkai iš 18 komandų.

Trečiadienį vyks pirmasis lenktynių etapas. Dviratininkai iš Vilniaus per Širvintas ir Ukmergę važiuos į Panevėžį (175 km). Antrajame etape lenktynių dalyviai iš Panevėžio per Pasvalį, Pakruojį važiuos į Šiaulius. Trečiasis etapas bus surengtas Latvijoje - sportininkai važiuos iš Rygos į Siguldą. Paskutinysis, ketvirtasis, etapas vyks Estijos mieste Viljandyje.

Lenktynės, kurių bendras trasų ilgis - 645 km, baigsis šeštadienį.

Varžybų prizų fondą sudaro 15 tūkst. eurų. Nugalėtojui atiteks 1490 eurų.

„Baltic Chain Tour“ daugiadienės lenktynės - didžiausias nuo 1987 metų dviračių sporto renginys, organizuojamas trijose Baltijos šalyse.

Prieš lenktynių startą prie Seimo rūmų vyko „Velo dienos“ renginiai: ekstemalaus dviračių sporto atstovų pasirodymai, slalomo varžybos, saugaus dviračių eismo mokyklėlė vaikams. Lenktynių atidaryme dalyvavo Premjeras Andrius Kubilius.