Duisburge (Vokietija) vykstančiose baidarių ir kanojų irklavimo varžybose neolimpinėje vyrų vienviečių baidarių 200 m rungtyje įspūdingą pergalę iškovojo Artūras Seja.

27-erių sportininkas A finale distanciją įveikė per 35.243 sek. ir iškovojo aukso medalį! Antras liko kartvelas Badri Kavelašvilis (35.364), nežymiai aplenkęs ispaną Carlosą Garrotę (35.380).

Primename, kad šiame čempionate kovojama ne tik dėl medalių, bet ir dėl kelialapių į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes.

A finalo plaukimas:

A finalo rezultatai:

„Aš labai laimingas, nes ši rungtis man – pati mėgstamiausia“, - iš karto po finišo džiūgavo A.Seja.

A. Seja 5-ą kartą karjeroje laimėjo stambių varžybų medalį, tačiau aukso iki šiol dar neturėjo. Vienviečių baidarių sprinte jis 2018 m. tapo pasaulio ir Europos vicečempionu. Dviviečių baidarių sprinte lietuvis pelnė 2021 m. Europos čempionato sidabrą ir 2022 m. Europos čempionato bronzą.

Penktadienį A. Seja kartu su Ignu Navakausku, Mindaugu Maldoniu ir Simonu Maldoniu iškovojo kelialapį į Paryžiaus olimpiadą, kur galės startuoti vyrų keturviečių baidarių 500 m rungtyje.

Andrejus Olijnikas vyrų vienviečių baidarių 1000 m rungties B finale finišavo 9-as (3:36.316), o bendroje įskaitoje liko 18-as. Šioje rungtyje išdalinti 6 kelialapiai į Paryžiaus olimpiadą.

Moterų vienviečių baidarių 500 m rungties D finale Kotryna Glemžaitė buvo 4-a (1:57.055) ir bendroje įskaitoje užėmė 31-ą poziciją. Šioje rungtyje buvo kovojama dėl šešių olimpinių kelialapių.

Šeštadienį vakare trys lietuvių įgulos startuos pusfinalio plaukimuose.