14
Pietų Sudanas – Puerto Rikas (nuotr. FIBA)

Pasaulio krepšinio čempionate savo pirmąjį mačą istorijoje žaidžiantys Pietų Sudano (0/1) krepšininkai šeštadienį susitiko su Puerto Riku. Maniloje įvykusioje pirmoje B grupės akistatoje prireikė pratęsimo, o jame Puerto Riko (1/0) komanda 101:96 (24:29; 18:23; 18:15; 21:14; 20:15) parklupdė pirmenybių naujokus.

14

Jau pirmuosius Pietų Sudano rinktinės taškus galingu dėjimu pelnė Wenyenas Gabrielis, vėliau taip skraidęs dar ne kartą. Aikštėje vyravo chaotiškas krepšinis, kuriame Puerto Rikas nesugebėjo ne tik pristabdyti varžovų, bet ir prasižengti – pirmasis taisyklių pažeidimas fiksuotas tik sužaidus 14 minučių, kai afrikiečiai pirmavo 36:34.

Prieš pat ilgąją pertrauką Pietų Sudanas sugebėjo surengti dar vieną spurtą, atsiplėšdamas dviženkliu skirtumu (52:42). Panašus skirtumas išliko ir trečiojo kėlinio viduryje (60:48), tačiau sėdus pailsėti lyderiams, varžovams pavyko surengti spurtą 11:0. Kėliniui besibaigiant tritaškis greitoje atakoje leido afrikiečiams vėl pasijausti komfortabiliau – 67:60.

Lemiamą atkarpą Puerto Rikas pažymėjo klaida, o į greitą ataką nurūkęs Carlikas Jonesas sutvirtino afrikiečių pozicijas (78:75). Taškais iš po krepšio rezultatą sušvelnino I.Romero, po Pietų Sudano klaidos dėjimu netrukus šį ir persvėręs – 79:78. Atsakomoji minutės pertraukėlė nuėjo veltui, nes afrikiečiams nepavyko per penkias sekundes išsimesti kamuolio.

Laiku prasižengę sudaniečiai dar spėjo atkurti intrigą – tritaškiu rezultatą išlygino C.Jonesas (81:81). Mačas galėjo baigtis kontroversiškai – po krepšiu vykusioje grūstyje teisėjai įžvelgė pražangą, vaizdo peržiūroje patvirtino, kad ši įvyko likus žaisti 0,3 sekundės. Vis dėlto I.Romero prametė abu baudų metimus ir mačas persikėlė į pratęsimą.

Pratęsime Puerto Rikas pirmavo nuo pat pradžių ir galiausiai laimėjo rungtynes.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Stephenas Thompsonas, kuris pelnė 21 tašką, atkovojo 13 kamuolių ir padavė 4 rezultatyvius perdavimus.

Tuo tarpu pirmenybių naujokų gretose rezultatyviausias buvo Carlikas Jonesas, kuriam pavyko pelnyti net 38 taškus, atkovoti 6 kamuolius ir paduoti 11 rezultatyvių perdavimų.

Puerto Riko nacionalinė ekipa planetos pirmenybėse dalyvauja jau 15-ąjį kartą. Komandos debiutas čempionate įvyko 1959 m. ir tuomet jie užėmė 5-ąją vietą. Geriausią savo rezultatą komandai pavyko pasiekti 1990m. (4-oji vieta).

Tuo tarpu Pietų Sudanui tai pirmas kartas pasaulio pirmenybėse.

Primename, kad Puerto Rikas ir Pietų Sudanas kaunasi B grupėje, kur kartu su jais kovoja Serbijos ir Kinijos komandos.