Taipėjuje (Taivanas) vykstančių 21-ųjų kurčiųjų vasaros olimpinių žaidynių badmintono mišrių komandų varžybose Lietuvos rinktinė iškovojo bronzos medalius.

Pusfinalyje antradienį lietuviai 2:3 nusileido Pietų Korėjos atstovams, tačiau mače dėl trečiosios vietos 4:1 nugalėjo Taivano badmintonininkus.

„Mažajame“ finale mūsų šalies komandos žaidėjai laimėjo vyrų vienetų (Kazimieras Dauskurtas), vyrų dvejetų (K. Dauskurtas ir Tomas Dovydaitis), moterų dvejetų (Kristina Dovydaitytė ir Emilija Mateikaitė) bei mišrių dvejetų (K. ir T. Dovydaičiai) mačus. Moterų vienetų mače E. Mateikaitė turėjo pripažinti varžovės pranašumą.

Čempione tapo Pietų Korėjos rinktinė, kuri finale 3:2 įveikė Rusijos ekipą.

Pirmajame varžybų etape Lietuvos rinktinė iškovojo tris pergales iš tiek pat galimų ir tapo D grupės nugalėtoja, o ketvirtfinalyje mūsiškiai 4:1 nugalėjo Japonijos atstovus.

2005 metais Melburne (Australija) vykusiose kurčiųjų olimpinėse žaidynėse Lietuvos badmintonininkai liko ketvirti.

Tai jau antrasis Lietuvos sportininkų medalis šių metų kurčiųjų olimpinėse žaidynėse. Kaip jau skelbta, vyrų orientavimosi sporto sprinto rungtyje Lietuvos atstovas Tomas Kuzminskis pelnė taip pat bronzos apdovanojimą.

Moterų paplūdimio tinklinio varžybose antrąją pergalę iškovojo Lietuvos atstovės Birutė Aleknavičiūtė ir Sigita Lukošiūtė. Jos antrajame C grupės mače 2:0 (21:13, 21:10) nugalėjo šveicares Danielą Grėcer (Daniela Graetzer) ir Leticiją Rosini (Laetitia Rossini).

Trečiadienį lietuvės susitiks su uzbekėmis Olga Čerezova ir Susana Kurdžijamskaja.

Vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybose lietuvis Marius Grigaitis užėmė šeštąją vietą. Jis finale distanciją įveikė per 4 min. 17,04 sek.

Atrankos varžybose M. Grigaitis tarp 26 dalyvių taip pat buvo šeštas (4.17,54).

Vyrų stalo teniso komandų varžybų paskutiniame D grupės mače antradienį Lietuvos rinktinė (Kęstutis Žižiūnas, Deividas Takinas, Viktoras Narkevičius) 2:3 nusileido Pietų Korėjos komandai ir nepateko į ketvirtfinalį.

Mūsiškiai, iškovoję dvi pergales ir patyrę du pralaimėjimus, D grupėje užėmė trečiąją vietą.

Kurčiųjų vasaros olimpinėse žaidynėse, kurios baigsis rugsėjo 15 dieną, dalyvauja 4 tūkst. sportininkų iš 81 šalies. Žaidynių programoje – 20 sporto šakų varžybos.

Didžiausiame kurčiųjų sporto renginyje, kuris vyksta kas ketveri metai, Lietuvai atstovauja 43 sportininkai. Šios žaidynės nepriklausomos Lietuvos kurtiesiems yra penktosios. Lietuviai iki šiol šiose žaidynėse buvo iškovoję 15 medalių.