REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Komunikacijos agentūra „Influence&Co” didžiuojasi turėdama atvirą biurą, nusidriekiantį per visą aukštą, rašo BBC. Atviros kontoros vienas privalumų – kolegų ryšys, lengviau užsimezgantis nedirbant kiekvienam tarp keturių sienų.

REKLAMA
REKLAMA

„70 darbuotojų dirba vienoje erdvėje, net direktorius sėdi atviroje erdvėje – taip, kaip ir visi paprasti darbuotojai“, – BBC sakė vienas agentūros darbuotojų Janisse.

REKLAMA

Vis dėlto, moteris pripažįsta, kad susiduria su problemomis, kylančiomis dirbant atvirame biure.

Visų pirma, beveik ant kiekvieno stalo galima matyti neišplautus puodelius. Prie to prisideda ir netvarka bene ant kiekvieno stalo. Visa tai kuria bendros netvarkos įspūdį.

„Niekas nereiškia pretenzijų dėl netvarkos ant stalų“, – kalbėjo Janisse.

Įmonės, norėdamos išspręsti šią problemą, padidino šiukšliadėžių skačių, taip sukurdamas kuo lengvesnes sąlygas darbuotojas atskiratyti nereikalingų popieriaus lapų, dokumentų. Tačiau taip atsiranda kita problema – šiuškliadėžės greitai prisipildo, pradeda net smirdėti ir niekas jų nesutvarko, nes laukia, kol tai padarys valytojai.

REKLAMA
REKLAMA

„Kada šiukšledėžė yra perpildyta ir nieko jau neįmanom į ją įmesti, galbūt, atsiranda vienas kitas darbuotojas, kuris pasiryžta tą betvarkę sutvarkyti“, – BBC pasakojo „Influence&Co” darbuotoja.

Daugėjant kompanijų, kuriose darbuotojai dirba atvirose erdvėse daugėja ir darbuotojų, kurie vienas kitą pradeda tiesiog varyti iš proto. Taigi antra problema, kaip supratote, yra garsūs kalbėtojai, kurie trukdo susikaupti kitiems kolegoms. Nuolatinis kalbėjimasis blaško dėmesį.

Specialistai pataria, su nesibaigiančiais tauškalais kovoti paskiriant tam tikrą tylėjimo laiką. „Kiekvieną trečiadienį, po pietų iki pat darbo pabaigos niekas kontoroje nekalba, aišku, išskyrus darbiniais, būtinais klausimais“, – pasakojo vienoje Niujorko įmonėje dirbanti moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atvirose kontorose esti ir daugiau problemų. Pavyzdžiui, į biurą darbuotojai atsineša aštraus kvapo maisto, kuris gali erzinti kolegas.

Taip pat pasitaiko tokių atvejų, kuomet kolegos okupuoja labai daug darbo erdvės, kurios net nenaudoja. Taip jie sumažina kitų darbuotojų darbinę erdvę. Arba, pavyzdžiui, prieš pakeičiant darbo vietą, tyčia ar netyčia, sulaužo ką nors ir nepasirūpina, kad viskas būtų pataisyta.

Vis dėlto, BBC pastebi, kad jeigu atviroje kontoroje atsiranda pavyzdingas darbuotojas, kuris visada susitvarko savo darbo vietą, išsiplauna puodelius, toks pavyzdys įkvepia ir kitas kolegas ir jie pradeda bent jau stengtis sekti jo pavyzdžiu.

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų