Pirmą kartą Lenkijos atvirojo karšto oro balionų čempionato nugalėtoju tapo 8066 taškus surinkęs Rimas Kostiuškevičius iš Marijampolės. Karšto oro balionų pilotų bei oreivystės sporto mėgėjų pirmenybėse kaimyninėje šalyje dalyvavo 40 atstovų iš įvairių šalių. Varžybų dalyviai per 6 skrydžius turėjo atlikti 14 užduočių.

Daugiau nei 200 taškų nuo nugalėtoju tapusio R. Kostiuškevičiaus atsiliko vengras Zoltanas Nemethas (7828 tšk), o praėjusių metų pirmenybių nugalėtojas Witoldas Filusas užėmė trečiąją vietą (7684 tšk.).

Penktas atvirajame Lenkijos čempionate buvo Romanas Mikelevičius, o Lietuvos čempionas Valerijus Machnorylovas užėmė dešimtąją poziciją.

Gintaras Šurkus finišavo vienuoliktas, o Gintautas Mockaitis tenkinosi 23-iąja vieta.

Šių metų Europos čempionato direktoriaus Romualdo Bakanausko nuomone, varžybos Lenkijoje parodė, kad Lietuvos pilotai yra geros sportinės formos, o rezultatai leidžia tikėtis puikaus šalies rinktinės pasirodymo Europos čempionate. "Manau, mūsų šalies rinktinė Europos karšto oro balionų čempionate bus viena stipriausių", - teigė R. Bakanauskas.

XIII Europos karšto oro balionų čempionatas vyks rugpjūčio 8-17 dieną Vilniuje ir jo apylinkėse. Pirmenybėse dalyvaus per 70 geriausių Europos pilotų. Čempionatą organizuoja viešoji įstaiga Oreivystės centras kartu su Lietuvos aeroklubu ir Vilniaus miesto savivaldybe.