REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laistyti daržą ar sodą yra menas. Kai žinosite, kuriuo paros metu geriausia laistyti lauko augalus, ir gudrybes, kaip juos laistyti efektyviausiai, augalai bus laimingesni.

Laistyti daržą ar sodą yra menas. Kai žinosite, kuriuo paros metu geriausia laistyti lauko augalus, ir gudrybes, kaip juos laistyti efektyviausiai, augalai bus laimingesni.

REKLAMA

Net jei vasara lietinga, vis tiek teks bent kartą juos laistyti. Kiekvieną vasarą pasitaiko sausų ir lietingų periodų.

Kai stoja sausra, augalams būtina suteikti papildomos drėgmės, kad jie klestėtų.

Vanduo per daug brangus, kad jį švaistytume, todėl štai ką reikia žinoti apie tai, kaip ir kada laistyti augalus, rašo bhg.com.

Kada juos geriausia laistyti?

Geriausias laikas laistyti lauko augalus yra ryte, kai temperatūra paprastai yra žemesnė. Tai suteikia jiems laiko sugerti vandenį, kad galėtų ištverti ilgą ir karštą dieną.

Kitas geras laikas laistyti yra vėlyva popietė arba ankstyvas vakaras. Stenkitės nelaistyti naktį. Naktinis laistymas nėra tinkamas, nes augalų lapai neišdžius taip greitai, kaip kitu paros metu. Beje, drėgni lapai yra jautresni ligoms.

REKLAMA
REKLAMA

Tai reiškia, kad būtina laistyti augalus, kai tik pastebėsite, jog jie atrodo nuvytę.

Nuvytimas prilygsta stresą patiriančiam augalui, kuriam reikia nedelsiant padėti. Pavyzdžiui, jei vakare grįžę iš darbo pamatysite, jog jūsų pomidorai nuvyto, nelaukite iki ryto, kad juos palaistyti – laistykite tuoj pat ir taip, kad vanduo nepatektų ant lapų.

REKLAMA

Ir stenkitės, kad jūsų augalai daugiau nepasiektų vytimo taško. Pakartotinis vytimas gali susilpninti ir pažeisti augalus, todėl jie gali sunkiau atlaikyti kitus iššūkius, tokius kaip karštis ir kenkėjai.

Geriausi laistymo patarimai

Daugelis įprastų grybelinių ir bakterinių augalų ligų greičiau plinta drėgnomis sąlygomis. Jūs niekuo negalite padėti, kai lietus sušlapina jūsų augalus, tačiau vis tiek galite sumažinti riziką, laistant išlaikydami lapus kuo sausesnius.

Geriausias būdas – žarna arba laistytuvu užpilti vandens ant dirvos šalia augalo šaknų – nepilkite ant augalų iš viršaus.

REKLAMA
REKLAMA

Ir nenaudokite purkštuvų, nes nedaug vandens pasiekia dirvožemį, be to, visiškai sudrėkę lapai gali sukelti problemų.

Laistykite lėtai, kad vanduo prasiskverbtų giliai į dirvą. Priklausomai nuo augalo dydžio ir dirvožemio tipo, kiekvieną kartą prisotinkite viršutinius 15 centimetrų dirvožemio.

Tam puikiai tinka lašelinis laistymas ir mirkymo žarnos. Be to, šios sistemos padės tausoti vandenį, nes jis tiekiamas tiesiai į augalo šaknis.

Kai lyja lietus, tai ko gero labai kenksminga, nes lapai sušlampa...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų