REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Cuošis Kikukava (Tsuyoshi Kikukawa) artimiausiu metu paliks fotoaparatų gamintojos „Olympus“ prezidento postą. Kaip pranešė AFP, C. Kikukava padavė atsistatydinimo pareiškimą dėl skandalo, kurį sukėlė buvusio „Olympus“ vadovo Maiklo Vudfordo (Michael Woodford) pareiškimai. Kas perims C. Kikukavos, ėjusio prezidento pareigas mažiau nei dvi savaites, postą, kol kas neskelbiama.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip praneša neįvardinti šaltiniai, Japonijos vertybinių popierių ir biržos priežiūros komisija (SESC) pradėjo tikrinti „Olympus“ sandorius, sudarytus 2008 metais. Oficialiai ši informacija dar nepatvirtinta.

REKLAMA

Kontrolės institucijos susidomėjo kompanija po buvusio „Olympus“ vadovo pareiškimų.

M. Vudfordas tvirtino, kad 2008 metais kompanija įsigijo už „išpūstą kainą“ (2,2 mlrd. JAV dolerių) britų medicinos įrangos gamintoją „Gyrus“. M. Vudfordas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad „Olympus“ išmokėjo vienam iš savo patarėjų 638 mln. dolerių už konsultavimą sandorio klausimais, tuo tarpu kai toks darbas turėjo kainuoti dešimtis kartų mažiau. Buvęs „Olympus“ vadovas reikalavo, kad būtų atliktas nepriklausomas „Gyrus“ įsigijimo auditas.

REKLAMA
REKLAMA

Spalio 14 d. M. Vudfordas buvo atleistas direktorių tarybos sprendimu „dėl darbo drausmės pažeidimų“. C. Kikukava tvirtino, kad M. Vudfordas priimdavęs sprendimus vadovaudamasis vien savo nuožiūra, neatsižvelgdamas į kompanijos organizacinę struktūrą. O pats buvęs prezidentas pareiškė žiniasklaidai, jog „tik norėjęs atskleisti tiesą apie kai kuriuos sandorius“.

Nuo tada, kai M. Vudfordas pasitraukė iš kompanijos, jos akcijos atpigo beveik perpus. Trečiadienį „Olympus“ akcijos toliau pigo: jų vertė sumažėjo dar 7,6 proc. iki 850 jenų už akciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų