44
K. Maksvytis  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Ketvirtadienio vakarą Kaune prasidėjo finalinės kovos dėl LKL čempionų titulo. Pirmąją pergalę serijoje iškovojo Kauno „Žalgiris“ rezultatu 108:93 įveikęs Vilniaus „Rytą“.

44

Po rungtynių Kazys Maksvytis džiaugėsi iškovota pergale ir atskleidė, kokia vieta šiose rezultatyviose rungtynėse visgi strigo.

„Manau, kad laimėjome šitas rungtynes geros energijos ir gero puolimo dėka. Finale bet kokia pergalė tinka. Be abejo, kitoms rungtynėms reikėtų sustyguoti kažkiek savo gynybą, bet su „Rytu“ taip jau išeina.

Jie žaidžia labai greitą krepšinį, daugiau atakų, tai tos rungtynės būna rezultatyvesnės. Imam šitą pergalę ir ruošiamės kitoms rungtynėms“, – sakė „Žalgirio“ strategas.

Ką komanda geriausiai darė trečiajame kėlinyje, kai įvyko lūžis?

Gerai puolėme – 34 taškai. Keletą kartų apsigynėme, buvome gana agresyvūs, išprovokavome pražangas. Išnaudojome daug antrų šansų. Susimetėme savo tiek metimus iš po krepšio, tiek tolimus ir paėjome į priekį.

A. Butkevičius buvo rezultatyviausias. Kaip jam taip pavyko?

Jis turėjo nedidelę traumelę, kurią gavo su Kėdainiais. Dėl to su „Lietkabeliu“ net nežaidė vienų rungtynių, kitose – tik įsibėgėjo. Paskutinėse serijos rungtynėse jau buvo tas Arnas, kurį esame pratę matyti.

Arnas turi patirties, jis yra tokių rungtynių žaidėjas. Šiandien ta patirtis, energija labai pravertė.

G. Žibėnas sakė, kad „Rytui“ finalas dar neprasidėjo. Kiek jūs esate patenkintas šiandien vyrų kovingumu šiandien?

Kovingumas geras. Tai rodo ir mūsų atkovoti kamuoliai puolime, ir gera energija. Laimėjome šitas rungtynes tik puolimo dėka, o gynyba galėtų būti geresnė.

Taškus pelnė visi žaidėjai išskyrus L. Lelevičių. Svarbu tai pirmose serijos rungtynėse?

Labai svarbu. Serija ilga, nežinai, kas atsitiks, kas traumą gaus, gal kažkas bus blogoje formoje. Kažkas gavo daugiau pasitikėjimo su taškais ir lyderiai gavo pora minučių pailsėti.

Panašu, kad T. Cavanaugh forma vis labiau įtikina?

Taip. Tiek serijoje su „Lietkabeliu“, tiek šiose rungtynėse jis žaidžia gerai.

Kaip ieškote papildomos motyvacijos šiam finalui?

Žinote, nesinori žaidėjų perkrauti. Be abejo, dabar yra finalai, bet visą sezoną daugiau nei 80 kartų sakai, kad „čia – svarbu“, tai labai sunku tą išlaikyti. Labai apribojame informaciją ir paliekame pagrindinę. Manau, kad taktika yra svarbu, bet labiau svarbu motyvacija ir žaidėjų galvos.

Atrodė, kad žaidimą pakeitė jūsų minutės pertraukėlė trečiajame kėlinyje po 37 sekundžių. Kokią žinutę per ją perdavėte?

Abiejose pusėse buvo pasyvus puolimas. Nepadarėme to, ko norėjome gynyboje, buvom pasyvūs, leidome įmesti du tritaškius.

Paėmęs minutinę gal ir išsigandau, kad per anksti išnaudojau, bet manau, kad tai buvo geras wake up call.

T. Dimša šiandien grįžo prie įžaidėjo pozicijos. Ar toks buvo planas, ar I. Tayloro žaidimas netenkina?

Kažkiek bandėme daryti keitimą ginamaisiais ir jis neblogai šiandien įėjo. Kiek atsimenu, prie jo buvo geriausias +/-, todėl jį ir laikėme.

Neblogai pradėjote ginti M. Fosterį, bet vėliau jis įsižaidė. Kas nepavyko su juo gynyboje?

M. Fosteris vis tiek įmeta apie 10 taškų, jis atlieka daug metimų. Manau, kad gavome kelis lengvus prasiveržimus. Vis tiek reikėtų daugiau pagalbos ir intensyvumo, kai jis turi kamuolį. Svarbu, kad laimėjome.

Rungtynių metu buvo užstrigę statistikos portalai. Ar keitėsi dėl to trenerių darbas?

Ne, dirbame senais metodais (šypsosi). Žiūrėjome, ar žaidėjas paraudęs, ar nepavargęs ir minučių nematėme.

V. Šeškus po pusfinalio serijos sakė, kad „Jeep“ arenoje žaisti yra beprotiškai sunku. Kaip ruošiatės tai atmosferai?

Lyginant Lietuvos krepšinį ten tikrai nebloga atmosfera, bet, manau, kad esame buvę triukšmingesnėse. „Maccabi“, „Crvena Zvezda“... Viskas priklauso nuo to, kaip žaisime ir ką duosime „Rytui“.