REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Australijos mokslininkai nustatė, kad išgauti dinozaurų DNR iš fosilijų yra neįmanoma, o paveldimoji medžiaga iki mūsų laikų išgyventi negali.

REKLAMA
REKLAMA

Vakarų Australijos Murdocho universiteto atliktas tyrimas parodė, kad DNR negali išlikti ilgiau nei 6,8 mln. metų. Tai iš esmės užkerta kelią ketinimams atgaivinti dinozaurus. Dauguma jų išmirė prieš maždaug 65 mln. metų, praneša telegraph.co.uk.

REKLAMA

„Mums nuolat ramybės nedavė šis Juros periodo parko mitas, kuris sklando nuo 10 dešimtmečio pradžios. Šis mitas vis dar gyvas. Net kiti mokslininkai kelia klausimą, ar tai įmanoma“, – teigia tyrimo vadovas Mike'as Bunce'as.

Mokslininkai jau ilgą laiką bandė nustatyti, kad dinozaurų DNR galėjo išlikti iki mūsų dienų. Keliuose straipsniuose pasirodę teiginiai, kad iš gintaro pavyko paimti 135 mln. metų senumo vabzdžio DNR, vėliau paneigti, mat pasirodė, kad likučiai buvo užteršti žmogaus genetine medžiaga.

REKLAMA
REKLAMA

Naujasis tyrimas, paskelbtas leidinyje „Proceedings of the Royal Society“, remiasi išnykusio Naujosios Zelandijos paukščio mao kaulų datavimu radioaktyviąja anglimi. Tyrėjai aptiko, kad 13,1 laipsnių temperatūroje laikomų kaulų DNR medžiaga po maždaug 521 metų sumažėjo perpus. Laikant kaulus 5 laipsnių šaltyje, paskutiniai DNR fragmentai kaule pradingtų po 6,8 mln. metų.

„Tačiau laikant šalyje, prasmingos DNR medžiagos galima paimti ir su ja ką nors padaryti tik jei praėję maždaug 1 mln. metų“, – aiškino M. Bunce'as.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų