REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turbūt nėra tokio daugiabučio gyventojo, kuris bent kartą nebūtų suabejojęs dėl namo administratoriaus išrašytos sąskaitos.

Turbūt nėra tokio daugiabučio gyventojo, kuris bent kartą nebūtų suabejojęs dėl namo administratoriaus išrašytos sąskaitos.

REKLAMA

Kartais jie sugalvoja atlikti darbų, apie kuriuos gyventojai net nežino. O kartais administratoriaus darbų kaina netikėtai išauga ir trečdaliu.

Paprastai administratoriai aiškina, kad gyventojai kažko nesuprato, kad jiems visa informacija buvo pateikta ir pan.

Tačiau kartais gyventojų atidumas ir atkaklumas pasiteisina – nežinia kaip padidinęs kainą administratorius turi nusileisti ir pripažinti „klaidą“.

Sąskaita netikėtai išaugo per 30 eurų

Vilnietė Diana (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinoma) pasidalijo istorija, kaip „Mano būstas“ vos nepasipelnė iš vieno sostinės daugiabučių gyventojų.

„Pakabino „Mano būstas“ spalio 18 d. skelbimą apie ne baisiai smagią, bet reikalingą daugiabučiuose dezinfekcijos paslaugą. 60 euriukų butukui. Nėra mažai, bet parazitų bute niekas nepageidauja. Gyventojas nutarė, kad reikia užsisakyti ir iki nurodytos datos kreipėsi. Dar po poros savaičių, lapkritį, paslauga buvo suteikta.

REKLAMA
REKLAMA

O gruodį gauta sąskaita, kurioje skelbime aiškiai nurodyti 60 jau patapo 75 eurai ir dargi be pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Iš viso – 90,75 euro. Oho! Mielinė tešla taip spėriai nekyla“, – ironizavo moteris.

REKLAMA

Anot jos, pateikti pretenziją per „Mano būstas“ savitarną nepavyks, nesitikėkite. Esą bendrovė panaikino tokią galimybę.

„Per vargus prisiskambinus pažadėta susisiekti, bet niekas nesiteikė. Teko gyventojui pildyti formą kreipiantis į „Mano būstas“ raštu per Vartotojų teisių tarnybos portalą, turi jie ten tokį funkcionalumą. Atsakymas nuotraukoje. Čia 60 eurų pavirto jau į 80. Ir dar be PVM. Mjo…“ – stebėjosi skaitytoja, pasidalijusi skelbimo nuotrauka ir būsto administratoriaus atsakymu.

Pasak Dianos, tai, kad pretenzijoje gyventojas kalba apie spalį ir kad jų pačių sistemoje būtent toks skelbimas yra – administratoriaus nedomina. 

REKLAMA
REKLAMA

„Na ir kainos be PVM nurodymas gyventojams yra… itin specifinis. Panašu, kad tokiu būdu, kai sąskaitose nepaminėtas pasiūlymuose PVM pridedamas, „Mano būstas“ pasidaro gražaus lengvo pinigo. Nemažo, juk bendrovės rankose dešimtys tūkstančių gyventojų“, – pastebėjo vilnietė.

Jos teigimu, liūdniausia, kad turime daugybę institucijų, kurios turėtų prižiūrėti ir kontroliuoti būsto administratorius ir kitas panašia veikla užsiimančias bendroves. Tačiau, panašu, kad jos yra galios pozicijoje ir jaučiasi nebaudžiamos.

Teisinasi žmogiška klaida

Iš skaitytojos atsiųsto „Mano būstas“ atsakymo matosi, kad bendrovė savo klaidos nepripažįsta ir siekia, kad gyventojai už paslaugas sumokėtų per 30 eurų daugiau, nei buvo nurodyta skelbime prieš kelis mėnesius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau „Mano būstas“ Komunikacijos grupės vadovas Paulius Ugianskis portalui tv3.lt šią situaciją komentavo jau kitaip.

„Nuoširdžiai dėkojame mūsų klientei, kurios dėka operatyviai radome klaidą savo vidinėse sistemose ir nedelsdami ją ištaisėme“, – tikino P. Ugianskis.

Anot jo, kadangi šie darbai buvo atlikti ne bendrojo naudojimo objekte, o privačiuose butuose, „priskaitymai už juos buvo suformuoti rankiniu būdu ir įsivėlė žmogiškoji klaida“.

„Kenkėjų naikinimo paslaugą lapkričio mėnesį šiame name užsisakė trys butai, tačiau formuojant sąskaitas suma buvo priskaityta tik dviem butams, dėl ko ir atsirado kainų skirtumas.

REKLAMA

Netikslumą jau pašalinome, sąskaitą perskaičiavome, apie tai asmeniškai informavome ir mūsų klientę. Kaip ir buvo nurodyta skelbime, paslaugos kaina vienam butui – 60,5 euro su PVM. Neabejojame, kad ši istorija mus įpareigos dar atidžiau stebėti ir tikrinti vidinius įmonės procesus“, – tikino „Mano būsto“ atstovas.

P. Ugianskis taip pat patikino, kad tokių „klaidų“, kai už administratoriaus paslaugas gyventojai verčiami mokėti daugiau, nei turėtų, pasitaiko „vienetai, nes sistemos automatizuotos, o čia rankinis darbas pasitaikė“.

kalbant apie BA apskritai
kalbant apie BA apskritai
Apskritai BŪSTŲ ADMINISTRATORIAI (toliau - BA) yra nežabojami vagys. Daro ką norį, jokios atskaitomybės ir jokios atsakomybės.

Mes pasimokėme, atsisakysime paslaugų. Niekada su BA nebesusidėsime, kursime bendriją.
Rekomenduočiau tai visiems. Kai masiškai bus atsisakoma BA banditų paslaugų, tai gal sureglamentuos veiklą, kad būtų bent kažkokia atsakomybė.
va taip atvirai ir drasiai ir uz elektra visai saliai priskaiciavo didesniu mokesciu ir nieko vagys dirba ir toliau lietuvoje atvirai apvaginejami gyventojai o valstybes vadovai ir teisesauga atvirai tam ijunge zalia sviesa
; prokurvatūros turi ginti ir viešąjį interesą, ir COVID genocidas nebūtų įvykęs, jei LITWOJE būtų veikianti prokurvatūra.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų