39
Lietuvos ir Šveicarijos mačo momentai. (Fotodiena/ Viltė Domkutė)

Lietuvos vyrų futbolo rinktinei pasaulio čempionato atrankoje nepavyko sužaisti antro sėkmingo mačo iš eilės. Valdo Ivanausko auklėtiniai antradienio vakarą Vilniaus LFF stadione C grupės rungtynėse 0:4 (0:3) nusileido Šveicarijai.

39

Mačo pradžia nieko blogo nežadėjo. Abi komandos apsikeitė pavojingomis progomis. Iš pradžių lietuviams teko išmušti kamuolį jau nuo vartų linijos, bet tada Arvydas Novikovas turėjo gerą šansą smūgiuoti iš labai dėkingos padėties.

Tačiau lietuvio smūgis praskriejo virš vartų. Vėliau žaidimas tapo kiek ramesnis, lietuviai kiek per daug klydo paprastose situacijose.

Galiausiai viskas pasikeitė 25-ąją mačo minutę, kai šveicarai išsiveržė į priekį. Breelis Embolo kampinio metu puikiu smūgiu galva nuginklavo Edvidą Šetkų.

Ir tuo Lietuvos bėdos nesibaigė. Likus kelioms minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos puikiu smūgiu pabėgęs nuo gynėjų pasižymėjo Stevenas Zeberis. Ir tai dar nebuvo pabaiga.

Jau paskutinę pirmo kėlinio minutę B. Embolo pasinaudojo vaikiška lietuvių klaida ir iš gana artimos distancijos pelnė trečiąįį Šveicarijos įvartį.

Po pertraukos vaizdas aikštėje išliko toks pats. Lietuviai bandė žaisti aštriau. Netrukus sukūrė ir itin pavojingą situaciją, bet Benas Šatkus iš labai geros padėties netiksliai pataikė į kamuolį bei šanso neišnaudojo.

Šveicarai gi įvykių per daug neforsavo. Galiausiai žaidimas aprimo, abi komandos susitaikė su esamu rezultatu.

Kai jau atrodė, kad taip mačas ir pasibaigs, jau paskutinėmis sekundėmis šveicarai pelnė ir dar vieną įvartį, kai galva pasižymėjo Mario Gavranovičius. O finalinis teisėjo švilpukas paskelbė triuškinamą Šveicarijos rinktinės pergalę rezultatu 4:0.

Lietuviams atrankoje liko sužaisti vienerias rungtynes. V. Ivanausko lapkričio viduryje laukia mačas išvykoje su Šiaurės Airija.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Antras kėlinys:

90+3 min. Įvartis.. Lietuvių klaida gynyboje baigėsi ketvirtuoju įvarčiu. Lietuviai sutriuškinti 4:0. Čia pat aidi ir finalinis teisėjo švilpukas.

82 min. Du iš eilės nostabūs E.Šetkaus epizodai. Šveicarai buvo labai arti ir ketvirtojo įmušto įvarčio.

71 min. Žaidimas kiek aprimo. Lietuviai bando kabintis, bet sužaisti tiksliau nesiseka, o šveicarai neforsuoja įvykių.

63 min. Šveicarai čia pat pavojingai smūgiuoja, bet kamuolys praskieje šalia virpsto.

57 min. Kokia proga! B. Šatkus po gero A. Novikovo perdavimo atsidūrė geroje padėtyje praktiškai tiesiai prieš vartus, bet jo smūgis netikslus. Tai buvo geriausia proga mače.

46 min. Antroji mačo dalis prasideda. Tikėkimės, lietuviai pademonstruos kur kas geresnę kovą. Valdas Ivanauskas atliko dvi korekcijas sudėtyje: V. Slivką keitčia Ovidijus Verbickas, o puolėją K. Laukžemį – Donatas Kazlauskas.

Pirmas kėlinys:

45+1 min. Pirmo kėlinio pabaiga.

45 min. Įvartis į rūbinę... kokia grubi klaida ir B. Embolo iš arti pelno trečiąjį šveicarų įvartis. Lietuva jau triuškinama.

41 min. Štai ir antrasis įvartis..Stevenas Zeberis taip lengvai atitrūko nuo gynėjų ir gražiai permetė kamuolį per iš vartų išėjusi E. Šetkų. Šveicarija pirmauja 2:0.

30 min. Ech.. Lietuva praleidžia įvartį. Puolėjas Breelis Embolo kampinio metu atlieka stiprų ir tikslų smūgį galvą bei E. Šetkui nepalieka jokių šansų. Šveicarija pirmauja 1:0.

25 min. Oho, čia tai proga.. Arvydas Novikovas atsidūrė nuostabioje pozicijoje ir privalėjo pataikyti bent į vartų plotą. Deja..

23 min. Šveicarai kiek pavojingesni, bet lietuviai sugeba apsiginti patikimai.

10 min. Smūgį pagaliau atlieka ir lietuviai, bet Justo Lasicko smūgiuotas kamuolys skrieja virš vartų.

8 min. Šveicarai galėjo išsiveržti į priekį... šiek tiek mums pasisekė. E.Šetkus neapdairiai paliko vartus, o varžovas tą pastebėjęs bandė pasižymėti, laimei bendromis pastangoms kamuolį jau nuo praktiškai vartų linijos pavyko išmušti.

4 min. Pirmas smūgis į Lietuvos vartų plotą, bet mūsų vartininkas Ernestas Šetkus sužaidžia užtikrintai.

1 min. Mačas prasideda!

Startinės sudėtys:

Lietuva: Ernestas Šetkus; Rolandas Baravykas, Dominykas Barauskas, Benas Šatkus, Edvinas Girdvainis; Vykintas Slivka, Linas Mėgelaitis, Justas Lasickas, Fiodoras Černychas, Arvydas Novikovas; Karolis Laukžemis.

Šveicarija: Yannas Sommeris; Ricardo Rodriguezas, Nico Elvedi, Silvanas Widmeris, Fabianas Schaeris; Remo Freuleris, Djibrilis Sow, Renato Steffenas, Xherdanas Shaqiri, Stevenas Zeberis; Breelis Embolo.

Manau šitą sporto šaką Lietuvoje reikėtų uždrausti.