Dramatišką pergalę pirmose Baltijos krepšinio lygos (BBL) rungtynėse iškovojo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (1-0) komanda, kurios herojumi tapo Artūras Ausėjas.

Prasidėjus paskutinei minutei latvis smeigė tritaškį su varžovų pražangą ir įtvirtino Rimanto Grigo auklėtinių pergalę namuose 77:71 (17:17, 20:16, 24:28, 16:10) prieš Talino „Kalev/TLU“ (0-1) žaidėjus.

Po Tomo Lekūno taiklios baudos aikštės šeimininkai antroje ketvirtojo kėlinio pusėje pirmavo 70:66, tačiau tada per daugiau nei dvi minutes surinko tašką, Estijos komanda pelnė penkis ir išlygino rezultatą – 71:71.

Tuomet A. Ausėjas išvedė „Pieno žvaigždes“ į priekį – 75:71, „Kalev/TLU“ kitoje atakoje suklydo, Julius Kazakauskas pelnė 14-ąjį tašką ir varžovams nebeliko jokių vilčių – 77:71.

Pirmuosius taškus su „Pieno žvaigždžių“ apranga pelnė septyniolikmetis Šarūnas Valunta, per pustrečios minutės įmetęs vienintelį mestą dvitaškį.

Poilsio dieną gavęs Pasvalio ekipos kapitonas Steponas Babrauskas šią dvikovą stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

„Pieno žvaigždės“: Julius Kazakauskas 14, Artūras Ausėjas 13, Nikita Balašovas 11 (10 atk. kam.), Tomas Lekūnas ir Aleksejus Žukanenka – po 9.

„Kalev/TLU“: Dorde Dželetovičius 21, Kristo Saage'as 13, Janis Vahteris 10, Bamba Fallas 8 (12 atk. kam., 5 kld.).

Kitas rungtynes pasvaliečiai šeštadienį išvykoje žais Lietuvos krepšinio lygoje su Klaipėdos „Neptūnu“.