REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dau­ge­lis bū­si­mų pir­mo­kų jau jau­čia vir­pu­lį, o tė­vai ne­ri­mą – ko rei­kės ma­ža­jai at­ža­lai mo­kyk­lo­je, ku­rios du­ris jis pra­vers pir­mą kar­tą, ir kiek vi­sa tai kai­nuos? Pre­ky­bos cent­rai di­dį­jį mo­kyk­li­nių pre­kių iš­par­da­vi­mą pa­skelbs tik moks­lo me­tams pra­si­dė­jus, tad di­de­lių nuo­lai­dų kol kas ne­ver­ta ti­kė­tis. Ki­ta ver­tus, sa­vo at­ža­los į mo­kyk­lą tuš­čia kup­ri­ne neiš­lei­si. Kur pirk­ti kan­ce­lia­ri­jos pre­kes – di­džiuo­siuo­se pre­ky­bos cent­ruo­se ar spe­cia­li­zuo­to­se par­duo­tu­vė­se?

REKLAMA
REKLAMA

Mo­ky­to­jos da­vė reik­me­nų są­ra­šus

Iki rug­sė­jo 1-osios li­ko vos sa­vai­tė. Tė­vai su­ne­ri­mę – kan­ce­lia­ri­nių pre­kių iš­par­da­vi­mą pre­ky­bos cent­rai pa­pras­tai pa­skel­bia tik moks­lo me­tams jau pra­si­dė­jus, tai­gi su­tau­py­ti ne­pa­vyks, ne­bent teks įdė­miai sek­ti, ko­kia par­duo­tu­vė pa­skel­bė nuo­lai­dą ra­šy­mo prie­mo­nėms, ko­kia – pie­ši­mo po­pie­riui ir są­siu­vi­niams, o ko­kia – kup­ri­nėms. Is­te­riš­kas tė­vų laks­ty­mas po kan­ce­lia­ri­nių pre­kių par­duo­tu­ves pri­me­na prieš­ka­lė­di­nį lai­ko­tar­pį, tik jei ga­li nu­pirk­ti ka­lė­di­nę do­va­nė­lę už ke­lis li­tus, tai iš­ly­dė­ti vai­ko į mo­kyk­lą neiš­lei­dus so­li­džios su­mos ne­pa­vyks – pra­di­nių kla­sių mo­ky­to­jai įbru­ka tė­vams į ran­kas są­ra­šą, ką jų at­ža­la pri­va­lo tu­rė­ti moks­lo me­tams pra­si­dė­jus. Ar pir­mo­kė­lių tė­vams už­teks po­ros šim­tų li­tų kup­ri­nei ir mo­kyk­lai rei­ka­lin­goms kan­ce­lia­ri­nėms pre­kėms?

REKLAMA

Iš­lei­džiant vai­ką pir­mą kar­tą į mo­kyk­lą, pir­mo­ko krai­te­lį ge­riau­sia pra­dė­ti ruoš­ti dar va­sa­rą. Mo­ky­to­jos, at­si­žvelg­da­mos į sa­vo dar­bo me­to­di­ką,  daž­niau­siai bū­na pa­ren­gu­sios spe­cia­lius prie­mo­nių są­ra­šus.

Jei­gu mo­ky­to­ja tė­vams ne­da­vė są­ra­šo, ko­kių pra­ty­bų rei­kės pir­mo­kė­liui, tai ir ne­rei­kia sku­bė­ti jų įsi­gy­ti, nes neaiš­ku, pa­gal ko­kią pro­gra­mą bus mo­ko­ma. Be to, daž­niau­siai mo­ky­to­jos pra­ty­bų są­siu­vi­nius už­sa­ko pa­čios, ta­da jie ma­žiau kai­nuo­ja. Jei­gu ne­tu­ri­te mi­nė­to prie­mo­nių są­ra­šo, tai ne­rei­kia sku­bė­ti įsi­gy­ti ir pa­sie­ki­mo kny­ge­lių, nes jų ga­li ir ne­pri­reik­ti. Va­do­vė­lių daž­niau­siai už­ten­ka tų, ku­rie jau yra mo­kyk­lo­je, tik re­tais at­ve­jais ar spe­ci­fi­niams da­ly­kams tė­vai pa­tys pri­va­lo jų nu­pirk­ti.

REKLAMA
REKLAMA

Mo­kyk­li­nių pre­kių mu­gės ar spe­cia­li­zuo­tos par­duo­tu­vės?

Ma­no ran­ko­se – taip pat toks są­ra­šas per vi­są pus­la­pį. Pra­si­de­da jis kup­ri­ne ir bai­gia­si len­te­le lip­dy­mui. Apa­čio­je pri­ra­šy­ta, kad pra­ty­bų są­siu­vi­nių ir pa­sie­ki­mų kny­ge­lės pirk­ti ne­rei­kia, nes mo­ky­to­ja tuo pa­ti pa­si­rū­pins, su­rin­ku­si iš tė­ve­lių pi­ni­gus.

Už­su­ku į vie­ną di­džių­jų pre­ky­bos cent­rų, ku­rių pra­džio­je da­bar ka­ra­liau­ja mo­kyk­li­nių pre­kių mu­gė. Pre­kių čia gau­sy­bė, de­ja, nė­ra par­da­vė­jos-kon­sul­tan­tės, ku­ri man ga­lė­tų pa­dė­ti ne­pa­sik­lys­ti šio­je pre­kių gau­sy­bė­je. Be to, di­die­ji pre­ky­bos cent­rai nė­ra spe­cia­li­zuo­tos par­duo­tu­vės. Jie tik lai­ki­nai prieš di­džią­sias me­tų šven­tes pir­kė­jams pa­siū­lo tam tik­rų ta pro­ga skir­tų pre­kių – prieš lapk­ri­čio pir­mą­ją len­ty­nos ir pa­le­tės lūž­ta nuo žva­kių, prieš Ka­lė­das – eg­lu­tės žais­liu­kų. Ne pa­slap­tis ir tai, kad šven­tėms praė­jus bū­na pa­skel­bia­mas di­dy­sis to­kių „se­zo­ni­nių“ pre­kių iš­par­da­vi­mas. Pui­kiai su­pran­tu, kad ir rug­sė­jo pir­ma­jai praė­jus vi­sos kan­ce­lia­ri­nės pre­kės bus par­duo­da­mos su mil­ži­niš­ka nuo­lai­da, nes jų nie­kam ne­be­rei­kės – tė­vai jau bus iš­ruo­šę sa­vo vai­kus mo­kyk­lon, be to, par­duo­tu­vės ne­tu­ri ga­li­my­bės san­dė­liuo­ti to­kių pre­kių iki ki­to rug­sė­jo. Pa­gal­vo­ju, kad ga­lė­čiau su­tau­py­ti da­bar ne­pirk­da­mas pre­kių mo­kyk­lai, bet kaip iš­lei­si vai­ką rug­sė­jo pir­mo­sio­mis die­no­mis tuš­čia kup­ri­ne? Juk ne­pa­sa­ky­si jam – pa­lauk dar sa­vai­tė­lę, kol vis­kas bus nu­pi­gin­ta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ka­dan­gi są­ra­šas pra­si­de­da nuo kup­ri­nės, tai pir­miau­sia pre­ky­bos cent­re jos ir ieš­kau. Pa­si­rin­ki­mas – ga­na di­de­lis, bet ky­la ne­ti­kė­ta pro­ble­ma. Už­dė­jus kup­ri­nę sa­vo pir­mo­kei co­liu­kei ant pe­čių vaiz­das at­ro­do tru­pu­tį ko­miš­kas – vi­sos par­duo­tu­vė­je ma­tuo­tos kup­ri­nės jai tie­siog per di­de­lės ir per sun­kios, nors ir tuš­čios. Iš­va­da – ar­ba, ne­pai­sy­da­mas vi­sų er­go­no­mi­kos su­bti­ly­bių, pirk­siu tą, ku­ri duk­rai tie­siog „pri­lips“, ar­ba pu­sę me­tų ar net il­giau teks di­de­lę kup­ri­nę pa­čiam temp­ti ly­dint vai­ką į mo­kyk­lą.

REKLAMA

Kul­niuo­ja­me į prie­šais pre­ky­bos cent­rą įsi­kū­ru­sią spe­cia­li­zuo­tą biu­ro pre­kių par­duo­tu­vę „Si­dab­ri­nis me­dis“. Par­duo­tu­vės ve­dė­ja Vi­ta­li­ja Skab­laus­kai­tė, jau 15 me­tų dir­ban­ti to­kį dar­bą, iš­kart su­tin­ka man pa­dė­ti, kad ne­pri­pirk­čiau, ko ne­rei­kia, ar pa­pras­čiau­siai ne­per­mo­kė­čiau.

Anot Vi­ta­li­jos, anks­čiau žmo­nės atei­da­vę į par­duo­tu­vę, įbruk­da­vę par­da­vė­jai-kon­sul­tan­tei į ran­kas są­ra­šą rei­kia­mų pre­kių ir ra­miai lauk­da­vę prie ka­sos, kol par­da­vė­ja jas su­dės į krep­še­lį. „Da­bar pir­kė­jai dau­giau pa­tys ren­ka­si, žiū­ri į kai­nas. Jei pa­na­šių pre­kių kai­na be­veik vie­no­da – ima ko­ky­biš­kes­nę pre­kę“, – pa­sa­ko­jo par­duo­tu­vės ve­dė­ja.

REKLAMA

Pak­laus­ta, ar bū­ti­nai ko­ky­biš­ka pre­kė tu­ri bū­ti bran­gi, par­duo­tu­vės ve­dė­ja Vi­ta­li­ja nu­si­juo­kė: „Atei­na pir­kė­jų, at­si­ne­ša, pa­vyz­džiui, su­lū­žu­sį ra­ša­li­nį par­ke­rį už 2,5 Lt ir pra­šo tik to­kio, nes jiems pa­ts ge­riau­sias.“

Tai kur vis dėl­to ge­riau pirk­ti pre­kes – di­de­liuo­se pre­ky­bos cent­ruo­se mo­kyk­li­nių pre­kių mu­gė­se ar spe­cia­li­zuo­to­se par­duo­tu­vė­se? „Tie, ku­rie rugp­jū­tį pir­ko pre­kių pre­ky­bos cent­ruo­se, spa­lį atei­na pas mus“, – trum­pai aiš­kiai at­sa­kė mo­te­ris ir su­ti­ko pa­si­da­ly­ti ke­le­tu pa­ta­ri­mų, į ką at­kreip­ti dė­me­sį per­kant mo­kyk­li­nius reik­me­nis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ke­le­tas pa­ste­bė­ji­mų, kaip iš­si­rink­ti tin­ka­mą mo­kyk­li­nę prie­mo­nę

* Vi­ta­li­ja kup­ri­nę pa­ta­ria rink­tis at­si­žvel­giant į vai­ko ūgį: ne per di­de­lę, pa­to­gią, tu­rin­čią daug sky­rių, kad mo­ki­nys ga­lė­tų vis­ką gra­žiai su­si­dė­ti. Svar­bu ir tai, kad kup­ri­nės nu­ga­ri­nė pu­sė bū­tų pa­minkš­tin­ta, su spe­cia­lia at­ra­ma, o pet­ne­šos – pla­čios ir minkš­tos. Ne­ša­mos kup­ri­nės apa­čia ne­tu­ri bū­ti že­miau juos­mens, tad prieš rink­da­mie­si kup­ri­nę bū­ti­nai ją pa­ma­tuo­ki­te – už­dė­ki­te vai­kui ant nu­ga­ros ir pa­žiū­rė­ki­te, kiek jos iš­lin­ki­mai su­tam­pa su vai­ko nu­ga­ra, ar pa­to­giai lai­ko­si pet­ne­šos ir pan. Ir pri­si­min­ki­te gy­dy­to­jų skam­bi­ni­mą pa­vo­jaus var­pais – vis dau­giau moks­lei­vių tu­ri lai­ky­se­nos su­tri­ki­mų.

REKLAMA

* Ka­dan­gi pa­mo­ko­se sten­gia­ma­si at­skleis­ti vi­są vai­kų kū­ry­bi­nį po­ten­cia­lą, tai tė­vai ga­li ir be mo­ky­to­jos duo­to są­ra­šo iš anks­to nu­pirk­ti gau­sy­bę pie­ši­mo prie­mo­nių: spal­vo­tų pieš­tu­kų, vaš­ki­nių krei­de­lių, flo­mas­te­rių, gua­šo, ak­va­re­lės, spal­vo­to po­pie­riaus, kar­to­no, po­pie­riaus ak­va­re­lei ir t. t. Vi­so ši­to jū­sų vai­kui vis tiek rei­kės, tad jei tik kur nors pa­ma­tė­te nuo­lai­dų, ga­li­te šių pre­kių įsi­gy­ti iš anks­to.

REKLAMA

* Pa­tar­ti­na ma­žes­nių­jų kla­sių mo­ki­niams ne­pirk­ti ke­lių šim­tų spal­vų flo­mas­te­rių ar pieš­tu­kų, nes jiems ta­da sun­ku pa­si­rink­ti tin­ka­miau­sią spal­vą – vi­siš­kai pa­kan­ka 6 ar 12 spal­vų pieš­tu­kų, flo­mas­te­rių, vaš­ki­nių krei­de­lių. Nors daž­niau­siai pa­ta­ria­ma pirk­ti sto­rus spal­vo­tus pieš­tu­kus, bet ne­pro­šal bū­tų tu­rė­ti ir plo­nų. Vai­kai la­bai iš­gy­ve­na, jei­gu pieš­tu­kai nuo­lat lū­ži­nė­ja, bet jau ga­li­ma įsi­gy­ti ir to­kių, ku­rių šer­de­lė, pieš­tu­kui nu­kri­tus, ne­sut­ru­pa. Be­je, spe­cia­lis­tai pa­ta­ria pra­di­nu­kams pieš­tu­kus pirk­ti su briau­no­mis, o ne ap­va­lius. Pa­tar­ti­na iš­kart įsi­gy­ti ir drož­tu­ką su kon­tei­ne­riu, kad ne­bū­tų drož­lių pri­šiukš­lin­tas vi­sas sta­las ir grin­dys... Ir ne­pa­gai­lė­ki­te pi­ni­gų ge­ram drož­tu­kui ir ko­ky­biš­kam pieš­tu­kui, kad vai­kui ne­rei­kė­tų pu­sę pa­mo­kos drož­ti, pieš­tu­kui vis tru­pant.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

* Gua­šas tu­rė­tų bū­ti pa­ga­min­tas me­daus pa­grin­du, na­tū­ra­lus, nes sin­te­ti­nis sun­kiai nu­si­plau­na nuo ran­kų ir daž­nai su­ga­di­na dra­bu­žius. Pre­ky­bos cent­ruo­se par­duo­da­mi po ke­lis su­pa­kuo­ti pi­gūs sin­te­ti­niai tep­tu­kai, bet spe­cia­li­zuo­to­je par­duo­tu­vė­je ga­li­ma vai­kui leis­ti iš­si­rink­ti pa­ga­min­tų iš na­tū­ra­lių še­rių (po­nio, ož­kos, ark­lio). Kai­na pri­klau­so nuo sto­rio – už 2-3 Lt ga­li­ma nu­pirk­ti sto­rą po­nio še­rių tep­tu­ką ir vai­kui bus ma­lo­nu juo pieš­ti ži­nant, iš ko­kio gy­vū­nė­lio plau­kų jis pa­da­ry­tas. Pra­vers­tų įsi­gy­ti kli­juo­tę sta­lui už­deng­ti ir in­de­lį van­de­niui. Ma­no tu­ri­ma­me mo­ky­to­jos duo­ta­me reik­me­nų są­ra­še prie gua­šo ir ak­va­re­lės nu­ro­dy­ta, kad jie tu­ri bū­ti ru­sų ga­my­bos. Pa­si­ro­do, šioks toks skir­tu­mas yra. Ar at­krei­pė­te dė­me­sį, kad yra dvie­jų rū­šių ak­va­re­lės: vie­na mums la­biau priim­ti­na – skys­tes­nė, o ki­ta – kie­ta kaip tab­le­tės. Mo­ky­to­jos, kaip ir mes, nuo se­nų lai­kų yra la­biau pra­tu­sios pieš­ti skys­tes­nės kon­sis­ten­ci­jos ak­va­re­le, o sau­sos ak­va­re­lės tab­le­tės joms, ma­tyt, ke­lia įta­ri­mą. Įdo­mi ir ki­ta mo­ky­to­jos pa­sta­ba – nu­ro­dy­ta, kad gua­šas tu­ri bū­ti­nai bū­ti „Gam­ma“ – pa­ga­min­tas Ru­si­jo­je. Pa­si­ro­do, gua­šas to­kiu pat pa­va­di­ni­mu ga­mi­na­mas ir Uk­rai­no­je, tik į jį yra įdė­ta fe­no­lio, ku­ris yra tok­siš­kas, er­zi­na odą, kvė­pa­vi­mo ta­kus ir akis. Tie­sa, yra nu­sta­ty­ta lei­džia­ma fe­no­lio mig­ra­ci­ja – 15 mg/l. Ar ji vir­ši­ja nor­mą gua­še, anot Vals­ty­bi­nės ne mais­to pro­duk­tų ins­pek­ci­jos spe­cia­lis­tų, rei­kė­tų at­lik­ti ty­ri­mus.

REKLAMA

* Ra­ša­li­nį par­ke­rį ge­riau­sia pirk­ti su deng­ta plunks­na, kad ne­tep­tų ran­kų. Ne­pir­ki­te pi­gių, nes lies ra­ša­lą ir grei­tai su­lūš. Ge­riau­siai pirk­ti par­ke­rį su iri­džio plunks­na, ku­ri yra tvir­tes­nė. Tie­sa, ne­rei­kė­tų įsi­gy­ti ke­lių ra­ša­li­nių plunks­na­ko­čių iš kar­to, ge­riau iš pra­džių nu­si­pirk­ti vie­ną ir pa­tik­rin­ti, kaip ra­šo, o vė­liau – ki­tą, kad vai­kas vie­ną ra­ša­li­nį par­ke­rį tu­rė­tų ra­šy­mui, o ki­tą – at­sar­gai. Tė­vai tu­rė­tų ne­pa­mirš­ti pa­si­rū­pin­ti ir ra­ša­lo kap­su­lė­mis. Mo­kyk­lo­je pri­va­lo­mas mė­ly­nas ra­ša­las. Yra ir spe­cia­laus grei­tai iš­džiū­van­čio ra­ša­lo.

REKLAMA

* Pir­mo­kų są­siu­vi­niai – ki­to­kie nei vy­res­nių mo­ki­nių. Ma­te­ma­ti­kai jie nau­do­ja są­siu­vi­nius di­de­liais lan­ge­liais, o lie­tu­vių kal­bai – trim sto­rom li­ni­jom, ku­rių kas tre­čia pa­ryš­kin­ta, bei su vi­di­nė­mis ir išo­ri­nė­mis pa­raš­tė­mis. Rei­kė­tų at­kreip­ti dė­me­sį, ar li­ni­jos tik­rai ski­ria­si, nes vai­kams ra­šy­ti ir ras­ti li­ni­ją, ant ku­rios rei­kia ra­šy­ti rai­des, yra dar ga­na sun­ku. Są­siu­vi­nius pa­tar­ti­na pirk­ti ne sli­džiais la­pais, nes ant jų il­giau džiū­va ra­ša­las, to­dėl yra di­des­nė ti­ki­my­bė iš­tep­ti są­siu­vi­nį ar iš­si­tep­lio­ti. Rei­kia at­kreip­ti dė­me­sį ir į tai, kad la­pai ne­bū­tų la­bai plo­ni, nes vai­kai la­bai iš­gy­ve­na, kai ra­ša­las per­si­ge­ria per ke­lis la­pus, nes kol jie įpran­ta ra­šy­ti, la­bai spau­džia plunks­ną. Ta­da ten­ka ra­šy­ti į kas ant­rą pus­la­pį, tad pa­no­rus su­tau­py­ti – įsi­gi­jus pi­ges­nių są­siu­vi­nių – ga­li tek­ti pa­pil­do­mai pa­kra­ty­ti pi­ni­gi­nę. Pa­tar­ti­na įsi­gy­ti po 4-5 abie­jų rū­šių są­siu­vi­nius. Są­siu­vi­niai ga­li bū­ti suap­va­lin­tais kam­pais, kad neuž­si­lanks­ty­tų be­var­tant.

REKLAMA
REKLAMA

* Są­siu­vi­nius, kaip ir va­do­vė­lius, rei­kės ap­lenk­ti, to­dėl par­duo­tu­vė­se rei­kė­tų su­ras­ti ap­lan­ka­lų są­siu­vi­niams ir spe­cia­lių ap­lan­ka­lų rin­ki­nių pir­mo­kams. Ge­riau­sia pirk­ti po­rą komp­lek­tų ap­lan­ka­lų pra­ty­boms ir kny­goms, nes dy­džiai ne vi­sa­da ati­tin­ka, be to, ap­lan­ka­lai ga­na grei­tai ap­si­tri­na. Kan­ce­lia­ri­jos pre­kių par­duo­tu­vės „Si­dab­ri­nis me­dis“ ve­dė­ja pa­ta­ria pa­si­nau­do­ti jų tei­kia­ma pa­slau­ga – są­siu­vi­nių, pra­ty­bų są­siu­vi­nių ar va­do­vė­lių ap­vil­ki­mas ap­lan­ku, ku­ris tar­naus iš­ti­sus me­tus – ne­nu­si­maus nuo vir­še­lio ir ne­sup­lyš.

* Tė­vai tu­rė­tų pa­si­rū­pin­ti ir pie­ši­mo po­pie­riu­mi, kar­to­nu, spal­vo­tu po­pie­riu­mi. Pie­ši­mo po­pie­riaus rei­kė­tų įvai­raus: ir plo­no, ir sto­ro, ir ak­va­re­li­nio. Pie­ši­mo la­pus ge­riau­siai pirk­ti plė­šo­mus, o spal­vo­tus – at­ski­rai par­duo­da­mus ir su­dė­ti į ap­lan­ką. Di­de­lio ir ma­žo ap­lan­kų kie­tais vir­še­liais rei­kė­tų ir są­siu­vi­niams bei pra­ty­boms, kad ne­su­si­lanks­ty­tų.

REKLAMA

* Pra­di­nu­kams rei­kia ir spe­cia­lių žirk­lių bu­kais ga­lais, 30 cen­ti­met­rų il­gio li­niuo­tės (ge­riau me­di­nė, nes jei­gu li­ni­ją rei­kės brėž­ti ra­ša­li­niu par­ke­riu, ra­ša­lo per­tek­lius su­si­gers į li­niuo­tės kraš­tą ir ne­teps są­siu­vi­nio), trin­tu­ko (iš da­lies ap­sau­go­to po­pie­riu­mi ar plas­ti­ku, nes iš­rie­bin­tas nuo pirš­tų ne­bet­ri­na), kli­jų (ma­žie­siems ge­riau­sia pirk­ti pieš­tu­ki­nius), plas­ti­li­no (ge­riau­sia – mo­de­li­nas, nes ne­lim­pa prie ran­kų, ne­te­pa ir ga­li bū­ti įvai­rių spal­vų). Kur vi­są šį „tur­tą“ su­dė­ti? Tik­rai ne­si­no­rė­tų, kad prie­mo­nės bū­tų bet kaip su­mes­tos į ku­rį nors kup­ri­nės sky­rių. Tai­gi daug dė­me­sio rei­kė­tų skir­ti ir pe­na­lui, ku­ris jo­kiu bū­du ne­tu­rė­tų bū­ti ap­va­lus ar ko­kios nors ki­to­kios įmant­rios for­mos, tu­rė­tų bū­ti už­se­ga­mas už­trauk­tu­ku, ke­lių sky­rių, į ku­riuos tvar­kin­gai ga­li­ma su­si­dė­ti dau­giau prie­mo­nių. Pe­na­le, ku­ria­me nė­ra sky­rių, mo­ki­nys sun­kiai su­ras rei­kia­mą prie­mo­nę.

REKLAMA

Ne­pa­mirš­ki­te spor­to  ap­ran­gos

Pas­ku­ti­nis mo­ky­to­jos nu­ro­dy­tas są­ra­šo punk­tas – spor­ti­nė ap­ran­ga. Ga­li­ma įsi­gy­ti il­gą ir trum­pą spor­ti­nę ap­ran­gą, ta­čiau vi­siš­kai už­teks ir vie­nos rū­šies dra­bu­žių. Spor­ti­niai ba­tai tin­ka­miau­si su gu­mi­niais pa­dais, t. y. ne­slys­tan­tys. Jei­gu vai­kas ne­mo­ka už­si­riš­ti raiš­te­lių, ge­riau pirk­ti be jų ar­ba iš­vė­rus įver­ti gu­mos juos­te­lę, vir­šu­je už­mez­gus maz­ge­lius. Ta­da vai­kas leng­vai ap­siaus ba­tus, be to, jie ne­kris nuo ko­jos. Tė­vai ne­tu­rė­tų pa­mirš­ti ir krep­še­lio spor­ti­nei ap­ran­gai.

Pap­ras­tai pra­di­nu­kai lan­ko šo­kių pa­mo­kas, tad ver­tė­tų pa­si­rū­pin­ti ir šo­kių ba­te­liais (bū­na bal­ti ar­ba juo­di, na­tū­ra­lios ar­ba dirb­ti­nės odos) ar glaus­ti­nu­ke mer­gai­tė­mis (taip pat dvie­jų spal­vų), tik jei neaiš­ku, ko­kios spal­vos rei­kia, pirk­ti taip pat ne­ver­ta sku­bė­ti.

Ir dar la­bai svar­bu – ne­pa­mirš­ki­te prie kup­ri­nės ar striu­kės pri­seg­ti at­švai­to, kad vai­kas bū­tų ma­to­mas ke­ly­je.

REKLAMA

Ka­dan­gi rug­sė­jo 1-osios vai­kai lau­kia kaip šven­tės, re­ko­men­duo­ja­ma mo­kyk­lai rei­ka­lin­gas prie­mo­nes rink­tis drau­ge su jais. Pa­tar­ti­na vai­kams na­mie duo­ti iš­ban­dy­ti ra­šy­mo ar pie­ši­mo prie­mo­nes, kad mo­kyk­lo­je jie ne­be­sib­laš­ky­tų per pa­mo­kas be­si­džiaug­da­mi jiems ne­ma­ty­tais daik­tais.

Po­vi­las LUN­GĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų