REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors ir sunku įžiūrėti, tačiau tarp taškų, sudarančių smegenis gluminančią optinę iliuziją, paslėptas megažvaigždės portretas.

Nors ir sunku įžiūrėti, tačiau tarp taškų, sudarančių smegenis gluminančią optinę iliuziją, paslėptas megažvaigždės portretas.

REKLAMA

Yra keletas gudrybių, padedančių pamatyti uždengtą veidą – nuo įrenginio papurtymo iki žiūrėjimo kitu kampu. Atrodo, kad veiksmingiausias būdas yra žiūrėti į vaizdą tolstant nuo telefono ar kompiuterio ekrano, rašo thesun.co.uk.

Kuo toliau, tuo aiškesnis turėtų tapti žinomas veidas. Jei vis dar nieko neįžvelgiate, pateiksime užuominą: tai velionis muzikantas, daugelio laikomas viena didžiausių visų laikų popžvaigždžių.

Iliuzijos priverčia dirbti smegenis

Atsakymas, žinoma, yra Michaelas Jacksonas. Pabandykite vėl įžvelgti vaizdą dabar, kai žinote sprendimą: veidą turėtumėte įžvelgti lengviau.

Tai viena naujausių garsiųjų „Magic Eye“ iliuzijų, kuriose 3D vaizdas paslepiamas, naudojant taškų arba linijų sūkurius.

REKLAMA
REKLAMA

Psichologas ir žmogaus suvokimo ekspertas iš Goldsmiths universiteto Londone daktaras Gustavas Kuhn, kalbėdamas su dienraščiu „The Sun“, sakė, kad vizualinis galvosūkis yra mūsų smegenyse apdorojamos informacijos rezultatas. Jis palygino tai su panašia vienspalvio tinklelio iliuzija, kurioje paslėptas pandos atvaizdas.

REKLAMA

„Mūsų akys užkoduoja didžiulį kiekį netvarkingos jutiminės informacijos, o smegenys naudojasi sumaniais triukais, jog išsiaiškintų šią informaciją, kad suprastų, ką mes matome“, – sakė Gustavas Kuhn.

„Tai, ką matote, yra didžiulio neuroninio skaičiavimo, šiek tiek sumaišyto su spėlionėmis, rezultatai. Pavyzdžiui, kai žiūrite į didelį kiekį medžių, galite tai suprasti kaip mišką ar medį.

Tai, ką matote, priklauso nuo to, į kurį vaizdo aspektą sutelkiate dėmesį. Pandos iliuzijoje informacija užkoduojama skirtingais masteliais ir, priklausomai nuo to, į kurią skalę sutelkiate dėmesį (t. y. medžius ar mišką), pamatysite arba krūvą linijų, arba didesnį vaizdą – pandą“.

REKLAMA
REKLAMA

Profesorė Fiona Macpherson, Glazgo universiteto iliuzijų indekso ekspertė, paaiškino, kodėl toliau nuo vaizdo paslėptas veikėjas tampa aiškesnis.

Ji sakė: „Pandos vaizdas turi tam tikrą erdvinį dažnį, kai jis yra tam tikru atstumu nuo jūsų. Kuo arčiau jūsų yra vaizdas, tuo mažesnis erdvinis dažnis, o kuo toliau – tuo didesnis erdvinis dažnis.

Trumpai tariant, kuo daugiau juodų ir baltų linijų, kurios patenka į šviesai jautrią akies užpakalinę dalį, tuo toliau nuo jūsų yra vaizdas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų