REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antakalnio poliklinika siekdama gerinti paslaugų prieinamumą, moderniai įrengtose operacinėse plečia dienos chirurgijos paslaugų spektrą. Patyrę gydytojai specialistai pradės atlikti laparoskopines kirkšnies išvaržos operacijas.

Antakalnio poliklinika siekdama gerinti paslaugų prieinamumą, moderniai įrengtose operacinėse plečia dienos chirurgijos paslaugų spektrą. Patyrę gydytojai specialistai pradės atlikti laparoskopines kirkšnies išvaržos operacijas.

REKLAMA

„Antakalnio poliklinika plečia paslaugų spektrą. Šiemet didelį dėmesį skiriame dienos chirurgijos paslaugoms, nes šios paslaugos ypač reikalingos Vilniaus miesto ir aplinkinių rajonų gyventojams. Džiaugiamės, kad naujai įkurtame Dienos chirurgijos skyriuje darbą pradėjo patyrę chirurgai – Algirdas Pilvelis, Gintautas Oleka, Mantas Drungilas, o taip pat įsigyta nauja laparoskopinėms kirkšnies operacijoms atlikti skirta įranga“, – pranešime spaudai sako poliklinikos vadovas Evaldas Navickas.  

Kirkšnies išvarža dažniausiai vyrų problema

Antakalnio poliklinikos Dienos chirurgijos skyriaus vedėjas Algirdas Pilvelis, teigia, kad kirkšnies išvaržos patologija dažniausiai vyrų problema. 

REKLAMA
REKLAMA

„Tai patologija, kai per pilvo sienos silpną vietą ar defektą turinys dėl spaudimo pilvo ertmėje išstumiamas už jos ribų. Vyrai su šia patologija dėl anatominių skirtumų susiduria apie 10 kartų dažniau nei moterys. Statistiškai, beveik kas trečias vyras per savo gyvenimą susiduria su kirkšnies išvaržos diagnoze“, – pasakoja gydytojas chirurgas A. Pilvelis.

REKLAMA

Kirkšnies išvaržos simptomai dažniausiai būna: atsiradęs darinys, guzelis kirkšnies ar net kapšelio srityje, kuris sukelia diskomfortą, maudimą, skausmą. A. Pilvelis teigia, kad šių simptomų ignoruoti nevalia ir ragina kuo greičiau kreiptis į šeimos gydytoją arba gydytoją chirurgą. Taip galima išvengti sunkių komplikacijų ateityje.

Laparoskopinės kirkšnies operacijos – patogios ir prieinamos pacientams

Dienos chirurgijos skyriaus vedėjas A. Pilvelis pasakoja, kad planinės kirkšnies išvaržos operacijos yra 2 tipų: atvira operacija ir laparoskopinė, kai atliekant tris mažus, vos 0,5–1,5 cm ilgio pjūvius į operuojamą sritį įvedama videokamera, instrumentai, naudojami itin pažangūs, anatominės formos, dalinai besirezorbuojantys (tirpstantys) medicininiai tinkleliai – protezai.

REKLAMA
REKLAMA

Mediko teigimu, laparoskopinės operacijos pranašesnės ne tik todėl, kad po operacijos pacientai jaučia kur kas mažesnį skausmą, greičiau užgyja žaizdelės, jos yra gerokai mažesnės, bet taip pat sutrumpėja atsigavimo po operacijos laikas, pacientai greičiau grįžta į kasdienę pilnavertę veiklą.

„Antakalnio poliklinikoje laparoskopinės operacijos atliekamos dienos chirurgijos skyriuje. Pacientas atvyksta pas mus, jis išoperuojamas ir vakare gali grįžti į namus, o tolimesnė jo sveikatos priežiūra atliekama ambulatoriškai. Todėl pacientas ganėtinai greitai gali grįžti į kasdienę veiklą“, - teigia A. Pilvelis.

Šios operacijos Antakalnio poliklinikoje apmokamos PSDF biudžeto lėšomis ir pacientui yra nemokamos. Pacientas, jaučiantis kirkšnies išvaržos simptomus, pirmiausia turėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kuris įvertinęs jo būklę nukreips tolimesnėms gydytojo chirurgo konsultacijoms. Paslaugos teikiamos visiems pacientams, nepriklausomai nuo to prie kokios įstaigos jis prisirašęs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų