• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar galite patikėti, kad metų neturintis kūdikis parodo, kad pastebėjo miegančią  katę arba paprašo vaistų dygstančių dantukų  skausmui malšinti? Patikėkite, tai tiesa.  

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvą  pasiekė ankstyvojo ugdymo naujovė – girdinčių kūdikių gestų kalba. Kūdikių gestų kalba – tai lengvas ir natūralus būdas bendrauti su dar nekalbančiais kūdikiais ir vaikais, rašoma pranešime spaudai.  

REKLAMA

Beveik prieš  30 metų JAV buvo pradėti moksliniai tyrimai, skirti išsiaiškinti gestų įtaką kūdikio raidai. Studijų metu sužinota, kad gestų kalba yra paprastas būdas išvengti daugybės frustracijų antraisiais – vienais iš sudėtingiausių – vaiko gyvenimo metais. Taip pat tyrimai atskleidė, kad vaiko verbalinės kalbos pradžią priartina ne abstraktus kalbėjimas, o kalbėjimas apie tai, kas domina vaiką.  

REKLAMA
REKLAMA

Gestai yra tiesiausias kelias į dar nekalbančio vaiko pasaulį. Per daug nuoseklios praktikos metų buvo sudaryta mokymo programa „Sign2Me“, kuri yra skirta girdinčius kūdikius auginančioms šeimoms, jų  artimiesiems, auklėms ir darželių auklėtojams. Kvalifikuoti instruktoriai, taikydami šią programą, padeda tėvams gestų mokymą paversti smagiu žaidimu visai šeimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo š.m. rugsėjo šio unikalaus bendravimo būdo galima išmokti ir Lietuvoje. Mokymus vedanti „Sign2Me“ instruktorė Asta Paškovskė, džiaugiasi galėdama pasidalinti ne tik profesine, bet ir asmenine patirtimi – ji savo sūnų jau beveik metus moko ženklų kalbos.

„Tai nuostabus būdas sužinoti, apie ką galvoja vaikas“, – pasakoja Asta Paškovskė, girdinčių kūdikių gestų kalbos instruktorė. „Gestai – įgimtas ir natūralus žmonių bendravimo būdas. Tyrimai parodė, kad kūdikiai, mokantys gestų kalbą, palyginti su jos nemokančiaisiais, auga labiau pasitikėdami savimi, jų pasyvusis žodynas yra turtingesnis. Be to, kūdikiui pradėjus kalbėti, gestų kalbos mokytas vaikas pasižymi platesniu aktyviuoju žodynu, o taip pat - didesniu polinkiu skaityti knygas. Kita vertus, tėvai džiaugiasi galėdami taikiai bendrauti su savo atžala, nes suprasdami vaiko norus išvengia jo audringų nusivylimo išraiškų. Suaugusieji patiria daug džiugių akimirkų stebėdami, kaip aiškiai vaikas parodo, kas jį domina.

REKLAMA

„Mano 16 mėnesių sūnus Joris spontaniškai ir tinkamame kontekste rodo apie 70 gestų ir taria iki 15 žodžių. Pavyzdžiui, kai einame pasivaikščioti, vaikas gestais išreiškia, kad jis šmirinėja kieme apie pušeles ieškodamas miegančios katės. O kiek tėvų tokį tūpčiojimą suvokia kaip betikslį vaiko kaprizą?“, - klausia pirmoji Lietuvoje atestuota gestų kalbos instruktorė Asta.

Kūdikių  gestų kalbos tėveliai gali mokytis kartu su vaikais mažose Vaikučių  klasėse arba, norėdami atsipūsti nuo darbų ir rutinos, gali rinktis Tėvelių klasę, kur mokomasi gerokai intensyviau. Pamokos vyksta „Strazdanėlių“ mokyklėlėje Vilniuje. Daugiau informacijos apie užsiėmimus rasite www.kudikiokalba.lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų