Neįtikėtinas Kauno „Spyrio“ žygis „SMScredit.lt A lygoje“ tęsiasi. Čempionato debiutantas savo aikštėje rezultatu 2:1 (0:0) atsirevanšavo Marijampolės „Sūduvai“ už pralaimėjimą pirmajame rate ir iki dviejų taškų sumažino atsilikimą nuo trečiąją vietą besidalinančių suvalkiečių ir rungtynėmis mažiau sužaidusio Klaipėdos „Atlanto“. Abu įvarčius nugalėtojams įmušė Andrius Velička.

Pirmosios svečių atakos metu komandą gelbėti teko Deividui Mikelioniui. Vartininkas fantastišku šuoliu atrėmė labai pavojingą Povilo Kiselevskio smūgį iš baudos aikštelės prieigų. Netrukus po pakelto kampinio Tomas Radzinevičius galva pabandė numesti kamuolį link tolimo virpsto. Trūko visai nedaug, kad šis puolėjo bandymas pasibaigtų įvarčiu.

8-ą minutę „Spyrį“ lydėjo sėkmė. Greitos suvalkiečių atakos metu E.Veliulio nevykusį perdavimą link E.Baranovskio atmušė Paulius Daukša. Kaunietis tai padarė tarsi puolėjas – stipriu smūgiu sudrebindamas savo vartų virpstą. Kamuoliui grįžus į aikštę, P.Kiselevskio bandymą D.Mikelionis paleido iš rankų ir sugavo tik iš antro karto.

Kėlinio viduryje kauniečių vartininkas vėl turėjo pademonstruoti savo meistriškumą ir pirštų galais į virš skersinio nukreipti labai stiprų Nikolos Prebiračevičiaus šūvį. Kampinio metu „Spyrio“ baudos aikštelėje kilo gaisras. Kamuoliui nukritus po T.Radzinevičiaus kojomis, puolėjas nedelsdamas smūgiavo pažeme, bet fantastiškai žaidęs D.Mikelionis sugebėjo išsaugoti vartus.

Iki tol sunkiai radę kelių prie „Sūduvos“ vartų aikštės šeimininkai surengė įvarčio vertą ataką. Oro dvikovą laimėjęs A.Velička perdavimu galva prieš vartus išvedė Dmitrijų Rekišą. Legionieriaus smūgį į apatinį vartų kampą Džiugas Bartkus šuoliu nukreipė į kampinį.

Po šio momento „Spyris“ išlygino žaidimą ir iki pertraukos svečiams niekuo nenusileido. Iš toli į vartus smūgiavo A.Velička ir D.Rekišas. „Sūduva“ atsakė Karolio Chveduko ir P.Kiselevskio bandymais, kuriuos be vargo sugavo D.Mikelionis.

Antras kėlinys „Sūduvai“ prasidėjo tragiškai. 51-ą minutę po Marko Živkovičiaus labai grubios klaidos atliekant perdavimą vartininkui ir prieš vartus išbėgo A.Velička. Puolėjas pabandė permesti kamuolį per jį pasitikusį D.Bartkų ir buvo nugriautas. Skirtą baudinį realizavo pats puolėjas.

60-ą minutę „Spyris“ padvigubino persvarą. Tomas Bučma idealiu tolimu perdavimu iš aikštės gilumos prieš vartus išvedė A.Veličką. Komandos veteranas puikiai prasimetė kamuolį pro D.Bartkų, pelnydamas savo ir komandos antrąjį įvartį.

Ne už ilgo T.Radzinevičius privalėjo sušvelninti rezultatą. Sulaukęs P.Kiselevskio perdavimo puolėjas atsidūrė prieš vartus, tačiau galingu šūviu sudrebino vartų konstrukciją. Vėliau E.Veliulis tiksliai pakėlė kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam Mariui Šoblinskui. Šio smūgis galva praskriejo visiškai šalia virpsto.

Vos minutės prireikė po keitimo aikštėje pasirodžiusiam Edvardui Tamulevičiui sušvelninti rezultatą 78-ą minutę. Po perdavimo iš krašto T.Radzinevičiaus smūgį ranka atmušė I.Dedūra, bet arbitras žaidimo nestabdė, leisdamas pasibaigti atakai. Tuo pasinaudojo pirmasis prie kamuolio atsidūręs jaunasis „Sūduvos“ puolėjas ir nukreipė kamuolį į tinklą.

Per likusį laiką į gynybą atsitraukęs „Spyris“ stengėsi išlaikyti persvarą ir sėkmingai gynėsi nuo chaotiškų svečių atakų. Rezultatą standartinės situacijos metu paskutinę minutę galėjo išlyginti M.Šoblinskas, bet be priežiūros paliktas saugas galva darsyk apmaudžiai nepataikė į vartus.

Kauno „Spyris“ – Marijampolės „Sūduva“ 2:1 (0:0)

„Spyris“: D.Mikelionis, P.Daukša, K.Gusočenka, D.Šinkūnas I.Dedūra, T.Bučma (79 min. D.Stulga), J.Morozas (66 min. R.Sikorskis), G.Palma, D.Rekišas (86 min. A.Kšanavičius), K.Šilkaitis, A.Velička.

„Sūduva“: D.Bartkus, V.Bagdanavičius, N.Prebiračevičius, M.Ugge, M.Živkovičius, M.Šoblinskas, V.Baranovskis, K.Chvedukas, P.Kiselevskis (77 min. E.Tamulevičius), E.Veliulis, T.Radzinevičius.

Įvarčiai: A.Velička (53 iš baudinio, 60); E.Tamulevičius (78).

Geltonos kortelės: G.Palma (29); M.Šoblinskas (13), D.Bartkus (52), V.Bagdonavičius (81), V.Baranovskis (86).