REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Britų aktoriai, „Equity“ sąjungos nariai, tarp kurių yra tokie žymūs vardai, kaip Ianas McKellenas, Kevinas Spacey’is ir Joanna Lumley, yra labai nepatenkinti Menų tarybos sprendimu nutraukti beveik 200 meno kolektyvų finansavimą ir išreiškia savo nepasitikėjimą šia institucija, praneša „BBC News“.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tarybos generalinis direktorius Peteris Hewittas teigia, kad Menų taryba finansuos 80 naujų projektų ir skirs daugeliui teberemiamų organizacijų daugiau lėšų, nei anksčiau. Dabartinis finansavimo kriterijus yra kūrybinis pranašumas, o ne tokie tiksliniai rodikliai, kaip auditorijos dydis.

REKLAMA

Šiandien turi pasirodyti oficiali Didžiosios Britanijos vyriausybės meno politikos ataskaita, pabrėžianti ši prioritetą. Menų tarybos sprendimai turi būti priimami atsižvelgiant į šį dokumentą.

Tačiau „Equity“ nariai teigia, kad svarstymai dėl remiamų organizacijų skaičiaus mažinimo buvo pernelyg trumpi, o kriterijai, kuriais taryba rėmėsi priimdama sprendimus, neaiškūs.

Nepasitikėjimo išreiškimo pasiūlymas buvo priimtas sąjungos susirinkime, kuriame dalyvavo apie 500 narių. Sąjungos generalinė sekretorė Christine Payne savo oficialioje kalboje išreiškė džiaugsmą dėl padidinto ateinančių trijų metų Menų tarybos biudžeto, tačiau tuo pat metu pabrėžė, kad lėšų paskirstymo procesas yra neatviras ir neskaidrus, trūksta dialogo su teatro bendruomene.

REKLAMA
REKLAMA

P. Hewittas, kalbėdamas „Equity“ susirinkime, teigė, kad blogos naujienos vieniems reiškia geras naujienas kitiems. Pasak jo, Menų tarybos tikslas yra užtikrinti meno pasaulio gyvybingumą skatinant naujų idėjų ir naujų organizacijų atsiradimą. „Deja, kartais tai reiškia, kad turime peržiūrėti net kai kurių ilgai remtų ir gerai žinomų organizacijų finansavimo klausimą“, – aiškino nelengvą Menų tarybos sprendimą generalinis direktorius.

Remiamų organizacijų skaičiaus mažinimo sprendimas vertinamas įvairiai. Johnas Tusa, buvęs London „Barbican“ centro vykdantysis direktorius, įsitikinęs, kad šis sprendimas yra būtinas, nors ir pripažįsta, kad naujų kriterijų taikymas galėjo būti įvykdytas sėkmingiau. Tuo tarpu Ivanas Cuttingas, „Eastern Angles Theatre Company“ meninis direktorius, teigia, kad kūrybinio pranašumo kriterijus yra pasirinktas teisingai, tačiau Menų taryba taip pat turi atsižvelgti, kad teatrai regionuose pateikia „specifinius vaidinimus specifinei auditorijai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų