REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tetnuldžio kalne Sakartvele – didelė nelaimė – gelbėtojai rado trijų lietuvių alpinistų kūnus. Greičiausiai į kalno viršūnę kopė trys patyrę alpinistai. Tačiau kodėl jie žuvo, kol kas galima tik spėlioti. Viena versijų – staiga pablogėjusios oro sąlygos.

Tetnuldžio kalne Sakartvele – didelė nelaimė – gelbėtojai rado trijų lietuvių alpinistų kūnus. Greičiausiai į kalno viršūnę kopė trys patyrę alpinistai. Tačiau kodėl jie žuvo, kol kas galima tik spėlioti. Viena versijų – staiga pablogėjusios oro sąlygos.

REKLAMA

Tetnuldžio kalnas, Sakartvelas. Būtent šiuose sniegynuose, kopdami į Tetnuldžio kalno viršūnę žuvo trys lietuvių alpinistai. Ryšys su lietuviais nutrūko dar prieš kelias dienas, o paieškos prasidėjo vakar, buvo pakeltas ir sraigtasparnis. Tačiau iki šiol informacijos apie siaubingą nelaimę – nedaug.

„Tiek ir žinom, kad trys lietuviai žuvo kopdami į Sakartvele esantį Tetnuldi kalną. Kūnus jau gelbėtojai rado ir gabena į civilizaciją“, – kalba Lietuvos alpinizmo asociacijos vadovas Arūnas Kamandulis.

Pirminiais duomenimis, visi trys alpinistai buvo patyrę, tačiau pačią nelaimę kol kas gaubia paslapties šydas – žinomos tik kelios detalės.

REKLAMA
REKLAMA

„Jie kopė trise, šitas aišku, bet todėl, kad liudininkų nėra, tai ir aplinkybių nelabai žinom“, – sako A. Kamandulis.

Apie nelaimės aplinkybes kol kas galima tik spėlioti. O  vieną versijų pateikia ir alpinistas, šią vasarą ir pats įkopęs į Tetnuldžio kalną.

REKLAMA

„Viena iš tokių versijų turbūt, pagrindinė, vis tik tai, kad tai jie lipo susirišę ryšiu. Tai reiškia viena virve. Ir tas vieno žmogaus kažkoks slystelėjimas gali lemti viso ryšio kritimą, tai yra toks momentas, taip, taip, bet čia, sakau, gali būti, kad visiškai žiūrime ne į tą pusę, kaip vėliau parodys faktai“, – kalba alpinistas, įkopęs į Tetnuldžio kalną Paulius Jakutavičius.

Tiesa, nelaimė esą galėjo nutikti ir dėl prastų oro sąlygų. Tačiau vis dar neaišku, kada tiksliai įvyko tragedija, tad ir staiga pablogėjusios oro sąlygos išlieka tik viena galimų versijų.

REKLAMA
REKLAMA

„Praktiškai beveik viskas vyksta kalnuose dėl žmogaus klaidų, ta prasme. Aišku, būna situacijų, kai tie orai pasikeičia netikėtai, be abejo, ta prasme, na, kaip pasakyti, taip, jeigu žmogus yra patyręs ir tikrai žino ir moka valdyti tą riziką, tai orai yra tas faktorius, kuris yra tas pats X faktorius“, – sako P. Jakutavičius.

Tačiau kalnuose esą kartais ir blogo oro nereikia, kad paprastas kopimas baigtųsi tragedija – net ir labiausiai patyrusiems.

„Mes netgi ir namuose eidami užkliūvam, tarkim už kokio slenksčio, ten panašus užkliuvimas baigiasi, gali baigtis fatališkai“, – tvirtina P. Jakutavičius.

Pats Tetnuldis yra vienas aukščiausių kalnų Kaukazo regione, o kartu ir gan populiarus tarp alpinistų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kalnas jis yra pakankamai aukštas, jeigu taip žvelgiant, 4,8 kilometrų, tai vienas iš aukštesnių kalnų Sakartvele“, – teigia P. Jakutavičius.

Tačiau, pasak alpinisto, tikrai ne pats lengviausias – visur tyko pavojai.

„Pats kalnas yra klastingas iš tiesų, nes link jo einant ir nuo jo leidžiantis yra ledynas, kuriame yra tikrai daug plyšių, tiek vasarą buvo, tiek jeigu pasninga jie užsnigti, tai mažiau matomi. Tiek kylant iki pačios keteros yra momentų, kur yra statesni pakilimai arba, jeigu ypač blogesniu oru, galima užklysti šiek tiek ne ten, sakykim. Tiek pati ketera yra nu, tokia, sakykim, blogas žingsnis ne ta kryptim gali liūdnai baigtis“, – pasakoja P. Jakutavičius.

Anot žiniasklaidos, alpinistų tapatybės žinomos, tačiau kol kas oficialiai nepatvirtintos – pirmiausia norima susisiekti su artimaisiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų