• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialine pašalpa susigundę buvę abiturientai liks it musę kandę. Įstatymų vingrybėse pagaliau susigaudę Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistai nusprendė, jog brandos atestatus atsiėmę jaunuoliai vis dar priklauso šeimai. Todėl jų šelpti valstybei, ypač sunkmečiu, nederėtų.

REKLAMA
REKLAMA

Nors bendrojo lavinimo mokyklas baigę vaikinai ir merginos skubėjo įsirašyti į bedarbių gretas, socialinės pašalpos jiems bus mokamos tik nuo rugsėjo pirmos dienos. Aišku, tik tiems, kurie nebesimokys ir neras darbo.

REKLAMA

Ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Lina Burbaitė „Sekundę“ informavo, kad neseniai šalies savivaldybėms išsiuntinėtuose pranešimuose atkreiptas dėmesys į netinkamą Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymo nuostatų taikymo praktiką.

„Vadovaujantis Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymo 2 straipsnio 11 dalimi, nedirbantys nesusituokę ir su kitu asmeniu bendrai negyvenantys asmenys nuo 18 iki 24 metų, kurie baigė bendrojo lavinimo mokyklą, laikotarpiu nuo dieninių bendrojo lavinimo mokyklų baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos įskaitomi į šeimos sudėtį. Todėl baigusiems bendrojo lavinimo mokyklą ir nedirbantiems, nors ir įsiregistravusiems teritorinėje darbo biržoje asmenims socialinė pašalpa iki rugsėjo 1 d. neskirtina“, – pranešė ministerijos atstovė.

REKLAMA
REKLAMA

Tikėjosi gauti

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informavo, jog, esant sunkiai finansinei padėčiai šalyje, piniginę socialinę paramą buvę abiturientai turi teisę gauti būdami savo tėvų šeimos nariais, kai dėl socialinės pašalpos skyrimo kreipiasi vienas iš abituriento tėvų.

Kitokiu atveju iš valstybės biudžeto skiriamos piniginės išmokos vienam gyvenančiam asmeniui (ne kaip šeimos nariui) teks luktelėti. Socialinė pašalpa bus skiriama baigusiam bendrojo lavinimo mokyklą ir įsiregistravusiam teritorinėje darbo biržoje jaunuoliui, jei jis nuo rugsėjo 1 d. nesimokys ir neturės pajamų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokią informaciją Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šalies savivaldybių administracijų socialinės paramos skyriams išsiuntinėjo tik baigiantis liepai.

Dar praeitą savaitę buvę abiturientai drauge su kitais bedarbiais mynė Panevėžio darbo biržos bei savivaldybės Socialinės paramos skyriaus slenksčius.

Spūstys prie specialisčių kabinetų nemažėjo kone savaitę. Bedarbio statusą įgiję jaunuoliai, tarp jų – ir būsimieji studentai, tikėjosi bent vasarą tapti valstybės išlaikytiniais.

REKLAMA

Panevėžio darbo biržos direktoriaus pavaduotoja Audronė Biguzienė bei Panevėžio miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Lina Šukienė tikino, jog visi bedarbiai įrašomi į bendrą eilę.

Jiems kas mėnesį išmokama socialinė pašalpa – 315 litų. Į jas pretendavo tiek abiturientai, tiek absolventai ar tiesiog darbo netekę gyventojai.

REKLAMA

„Statistikos neturime, kiek pas mus dėl pašalpos kreipėsi abiturientų. Visi bedarbiai įrašyti į bendrą eilę. Tačiau asmenis, rugsėjo 1 d. mums pranešusius apie nuolatines studijas, iš sąrašo išbrauksime“, – sakė L.Šukienė.

Klaidina įstatymas

Tuo, kad bendrojo lavinimo mokyklas baigusieji noriai naudojasi įstatymo spragomis, bene pirmieji ir suabejojo Panevėžio miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus darbuotojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Sekundė“ rašė, jog į ministeriją buvo išsiųstas prašymas dėl galimybės pinigines išmokas atidėti bent iki rugsėjo pirmosios, o būsimiesiems studentams jų visiškai neskirti.

Socialinės paramos skyriaus vedėjas Viktoras Michailovas patvirtino, kad Savivaldybėje apsilankė daug bendrojo lavinimo mokyklas baigusių jaunuolių. Tačiau nė vienam socialinės pašalpos išmokėti nesuspėta – tik priimti prašymai. Sulaukus ministerijos pranešimo, išmokos tiesiog buvo pristabdytos.

REKLAMA

„Pačiame įstatyme buvo trys tarpusavy nesiderinantys nurodymai. Ministerijoje jau anksčiau klausiau, ar reikia buvusiems abiturientams pašalpas mokėti. Iš pradžių buvo atsakyta, kad taip, vėliau visai kitaip imta kalbėti“, – teigė V.Michailovas.

Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjo, pinigų jaunuoliams tikrai nebūtų gaila, jei ne sunkmetis. Juk lėšų ir taip viskam trūksta, todėl privalu įvertinti, kam pašalpos reikalingesnės.

REKLAMA

„Kol buvę abiturientai nepapildė studentų gretų, jie vis dar yra šeimos nariai. Kiek tokių sulaukėm, konkrečiai negaliu pasakyti, bet lankytojų srautas buvo didžiulis. Ir dabar dar ateina, tik daug mažiau.

Kai pasakome, kad pašalpas mokėsime tik nuo rugsėjo, niekas labai ir nesipiktina. Jaunuoliai ramiai reaguoja – gal ir jautė, kad ne visai sąžiningai elgiamasi“, – svarstė pašnekovas.

Justė BRIEDYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų