REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
47
Ievos Zasimauskaitės naujos dainos pristatymas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Antradienio vakarą atlikėja Ieva Zasimauskaitė prabilo apie sunkius gyvenimo etapus. Jos naujos dainos „Neskubėk“ vaizdo klipo pristatyme ji užvedė diskusiją apie depresiją ir, kaip jai pavyko iš jos ištrūkti.

47

Antradienio vakarą atlikėja Ieva Zasimauskaitė prabilo apie sunkius gyvenimo etapus. Jos naujos dainos „Neskubėk“ vaizdo klipo pristatyme ji užvedė diskusiją apie depresiją ir, kaip jai pavyko iš jos ištrūkti.

REKLAMA

„Prieš penkerius metus aš užstrigau gyvenimo rate. Atrodė, kad turiu viską, bet ir neturi nieko. Pasidarė labai baisu ir likau viena prieš save“, – prabilo Ieva.

Ieva Zasimauskaitė prisipažino, kad nesitikėjo, jog Lietuvoje yra tiek daug vienišų žmonių, kurie nežino, kur eiti ir, kur kreiptis. Nors socialinėje erdvėje yra labai daug šypsenų, kaip sakė Ieva, tačiau realiuose gyvenimuose tie žmonės kupini problemų.

Kelias iš duobės – per bendravimą

„Žmonės tapo vieniši. Manau, kad 90 proc. žmonių yra patyrę jausmą, kad nori išnykti. Mes norim kažkur pabėgti. Gyvename melo, pykčio amžiuje. Atėję į materialų pasaulį pamirštame, pamirštame, kad egzistuoja Dievas. Mes paklystame. Mums reikia prabusti“, – kalbėjo Anantara, dalyvavęs diskusijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pasiūlė pažvelgti į savo vidų bei rasti tuos žmones, kurie eina dvasiniu keliu, kurie žino, kokia yra gyvenimo prasmė, tikslas.

Santykių ir krizių ekspertas Darius, apsilankęs Ievos organizuotoje diskusijoje patarė, kaip atrasti save. Jis taip pat pritarė, kad tai galima padaryti bendraujant su tinkamais žmonėmis.

REKLAMA

„Reikia ieškoti ieškoti ieškoti šviesių žmonių, – patikino vyras. – Mums reikia naujų lyderių, naujų žvaigždžių. Jauniems žmonėms labai reikia palaikymo, mat jų tėvai pasinėrę į darbus, rūpesnius, mokesčius ir kt. Tėvams trūksta tikėjimo, kad vaikai gali ką nors atrasti. Vaikams reikia tikėjimo, palaikymo ir paskatinimo.“

Kodėl žmogui gėda tikėti Dievu?

„Dalyvavau tokioje stovykloje, kurioje buvo labai įdomi malda. Kiekvienas turėjo padėkoti už kažką. Tai nėra labai lengvas dalykas. Tai yra iššūkis. Kaip padaryti, kad kiekvienas ateitų su savo supratimu ir į kitus žiūrėtų, kaip į bendražygį.

REKLAMA
REKLAMA

Mes esam prisigalvoję stereotipų. Ką vaikai išmoko eidami pirmos komunijos, tą atsineša ir eidami susituokti. Jie ir galvoja, kad Dievas sėdi kažkur ant debesėlio. Atrodo, kad tu priimi, bet kažkaip nepriimi, – sakė kunigas A. Toliatas. – Mes kartais sakom, už ką tave Dievas nubaudė?

Tai yra nesąmonė. Tai yra primityvu. Kai tau skauda, tau kyla patys tikriausi klausimai. Tu jau priėjai liepto galą, kai niekas nebedžiugina.“

Kodėl žmonės tyli, kai jiems blogai?

„Po sunkumų mes išeinam kitokie. Žmonės mokosi ieškoti pagalbos. Mes, šiauriečiai, kitokie. Lietuviai daug ką pasilieka sau. Mes turime tokią puikybę, kad negalima pasirodyti pažeidžiami, silpni.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Labai retas, tik priėjęs liepto galą: depresiją, skyrybas, netektį, ieško kažko panašaus į pagalbą. Lietuviai po tuputį tampa labiau bendraujantys, atsiveriantys. Mes išaugam iš po sovietinio rūbelio“, – kalbėjo santykių ekspertas Darius.

Jis prisipažino, kad žmonėms labiausiai padeda dvasinės praktikos. Darius tiki, kad ateityje kunigai ir dvasininkai sulauks tokių prašymų.

Kunigas A. Toliatas patikino, kad žmonės neturėtų maišyti gailestingumo su žmogaus problemų išsprendimu. Jis tikino, jog reikėtų nesusireikšminti ir daryti viską nuoširdžiai. Jo nuomone, žmonės turi išmokti savo gyvenimo pamokas.

„Yra tokia tendencija, kad blogus dalykus daryti yra smagiau. Ir tai daroma su polėkiu, o gerus dalykus daryti nuobodu, – pasakojo kunigas. – Mes turime milijonus kaukių. Kai tau jas visas nuplėšia – tai yra rojaus būsena.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų