• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuostata „blogį nugalėk gėriu“ vadovavęsis ir tautų santarvės siekęs arkivyskupas palaimintasis Jurgis Matulaitis gydė istorines ir politines lietuvių bei lenkų santykių žaizdas, gynė gudų ir žydų interesus, todėl jo skiepytos vertybės ir siekiai kaip niekad svarbūs ir aktualūs šiandien, o jo asmenybės bruožai išlieka pavyzdžiu visiems, penktadienį Užsienio reikalų ministerijoje (URM) surengtame renginyje, skirtame susipažinti su J. Matulaičio moksline ir diplomatine veikla „Palaimintasis Jurgis Matulaitis – santarvės ambasadorius“, sakė užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.

REKLAMA
REKLAMA

„Visose savo veiklose J. Matulaitis buvo ištikimas nuostatai „blogį nugalėk gėriu“ ir tai įpareigojo jį visada ieškoti ir siekti santarvės, konsensuso, tautų, religijų ir socialinės lygybės. Būdamas Vilniaus vyskupu, J. Matulaitis gydė istorines ir politines lietuvių bei lenkų santykių žaizdas, gynė gudų ir žydų interesus. Jis buvo to meto Vilniaus krašto tautų taikytojas, vienytojas“, – URM išplatintame pranešime cituojamas A. Ažubalis.

REKLAMA

Pasak jo, šiandien politinė situacija Lietuvoje kitokia nei J. Matulaičio vyskupavimo laikotarpiu – 1918–1925 metais, tačiau jo skiepytos vertybės ir siekiai išliko kaip niekada svarbūs bei aktualūs ir iki šiol gali būti laikomi pavyzdžiu kitiems.

Ministras pabrėžė J. Matulaičio diplomatinės veiklos reikšmingumą ir jo aktyvias pastangas skatinti taikų tautų sugyvenimą.

„J. Matulaitį galime drąsiai vadinti vienu ryškiausių to meto diplomatų, aktyviai dirbusių tarptautiniu mastu. Su 1926 m. Užsienio reiklų ministerijos išduotu diplomatiniu pasu ir popiežiaus Pijaus XI paskyrimu būti Lietuvos apaštališkuoju vizitatoriumi, jis veikė kaip santarvės ambasadorius: prisidėjo prie Lietuvos santykių su Šventuoju Sostu gerinimo, bažnytinės Lietuvos provincijos steigimo ir konkordato rengimo“, – pažymėjo A. Ažubalis.

REKLAMA
REKLAMA

Mintimis apie J. Matulaičio veiklą renginyje taip pat dalijosi Bažnyčios istorikė ir būsima Lietuvos ambasadorė prie Šventojo Sosto Irena Vaišvilaitė ir J. Matulaičio gyvenimo bei veiklos tyrinėtoja Genovaitė Gustaitė.

Šiais metais minimos 25–osios J. Matulaičio paskelbimo palaimintuoju metinės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų