Antradienį toliau tęsėsi atrankos mačai į 2022 m. Europos krepšinio čempionatą.

A grupėje be pralaimėjimų žengia Izraelis, kuris 78:72 (16:18, 25:14, 21:20, 16:20) pranoko lenkus.

Izraelis lemiamą persvarą susikrovė gerai sužaidęs trečią kėlinį. Nors Lenkija bandė vytis ir visada buvo arti, bet perlaužti mačo eigos jiems nepavyko. Izraelis po šios pergalės užsitikrino kelialapį į Europos čempionatą.

Mače Jake’as Cohenas pelnė 14, Galas Mekelis pridėjo 12 taškų. Lenkijos gretose Mateušas Ponitka surinko 23 taškus, Michalas Sokolowskis 15 (3/6 trit.), Damianas Kuligas 11.

Bilietą į Europos pirmenybes iškovojo ir ispanai, kurie 94:41 (27:12, 18:9, 13:12, 36:8) nugalėjo rumunus.

Dario Brizuela ispanams pelnė 17 taškų, Tysonas Perezas pridėjo 12. Rumunijos gretose uLcasas Tohataas surinkos 13, o Raresas Uta 8 taškus.

Standings provided by SofaScore LiveScore

B grupėje Italija po atkaklios kovos 70:66 (15:15, 21:16, 14:13, 22:20) palaužė Rusijos krepšininkus. Italai pirmavo daugmaž visų rungtynių metu, bet skirtumas nebuvo didelis. Tiesa, lemiamu momentu jiems atitrūkti padėjo tolimi metimai.

Rusai dar bandė vytis, bet varžovai išlaikė nedidelę persvarą. Amedeo Tessitori buvo ryškiausias italų lyderis. Jis per 27 minutes pelnė 27 taškus.

Rusijos gretose Andrejus Voroncevičius surinko 11, Pavelas Antipovas pridėjo 9 taškus.

Kitas grupės mačas tap Šiaurės Makedonijos ir Estijos neįvyks. Š. Makedonijos gretose užfiksuota koronaviruso atvejų.

E grupėje ketvirtąją pergalę iš eilės iškovojo Sakartvelas, kuris 91:84 (27:24, 19:15, 19:15, 26:30) įveikė šveicarus.

Sakartvelas pirmavo daugmaž viso mačo metu, o ketvirtame kėlinyje galutinai savo pranašumą įtvirtino.

Kitame grupės susitikime svarbią, antrąją pergalę iškovojo Serbija, kuri 75:66 (17:7, 18:18, 20:20, 20:21) pranoko suomius.

Nugalėtojams Danilo Andjušičius pelnė 19 taškų, Alekša Avramovičius pridėjo 16.

Pralaimėjusiems Edonas Maxhuni surinko 15, Sasu Salinas įmetė 10.

F grupėje taip pat svarbią pergalę iškovojo Ukraina, 70:67 (16:14, 13:16, 21:15, 20:22) įveikusi Austrijos rinktinę.

Ukrainai 20 taškų pelnė Aleksandras Mišula, 14 pridėjo Denisas Lukašovas. Po šio laimėjimo jie užsitikrino bilietą į Europos čempionatą.

Austrijos komandos gretose  Benediktas Guttlas surinko 16 taškų, 15 pridėjo Bogičius Vujoševičius.