REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei esate įpratę valandų valandas, kartais net ilgiau nei trunka jūsų darbo diena, užsisėdėti kontoroje – jums gresia pavojus ne juokais susigadinti sveikatą ir smarkiai pakenkti savo kūnui, rašo businessinsider.com.

Jei esate įpratę valandų valandas, kartais net ilgiau nei trunka jūsų darbo diena, užsisėdėti kontoroje – jums gresia pavojus ne juokais susigadinti sveikatą ir smarkiai pakenkti savo kūnui, rašo businessinsider.com.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be nuolatinio streso, keliamo „deadline'ų“, yra daugybė dalykų, kurie pamažu ėda jūsų sveikatą. Nuo spausdintuvo iki klaviatūros – visa tai ir dar daugiau gali pakenkti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai.

REKLAMA

1. Sėdėjimas prie darbo stalo visą dieną. Tai jūsų kūnui atsiliepia išties labai blogai. Nepaisant skausmų, kuriuos gali sukelti ilgas sėdėjimas, tai gali gali būti ir ankstyvos mirties priežastis. Padidėja raumenų ir kaulų ligų, diabeto, vėžio, širdies sutrikimų, nutukimo rizika. Net jei periodiškai užsiimate fizine veikla.

2. Sėdėjimas susilenkus. Tai dar labiau pabloginą situaciją bei kelis kartus padidina chroniškų ligų, ypač artrito riziką. Jei daug laiko praleidžiate sėdėdami – pasirūpinkite patogia kėde, kuri jums leistų arba priverstų sėdėti tiesiai.

REKLAMA
REKLAMA

3. Sportas darbe. Jei susigundėte kontoroje įsitaisyti treniruoklį, pavyzdžiui, dviratį ar bėgimo takelį, sumažinsite nutukimo ir kai kurių kitų ligų riziką. Tačiau jei naudojantis treniruokliu įsigudrinote dirbti – skaityti darbo medžiagą ar knygą – padidinate riziką nukristi ir susižeisti.

4. Motyvaciniai susitikimai. Kad darbuotojai užsikrėstų kompanijos ateities vizijos ir misijos idėja, vadovai turi nevengti motyvuojančių komandinio darbo pratybų bei susitikimų. Tačiau tyrimai parodė, kad vertimas darbuotojus jaustis pozityviai veikia atvirkščiai. Dažnai žmonės jaučiasi prislėgti ir apimti depresijos, jei negali išreikšti savo tikrųjų emocijų ir parodyti, kad yra kuo nors nepatenkinti ar nelaimingi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

5. Bloga oro kokybė pastate ar biure. Sveikatos priežiūros organizacijos tai vadina ligoto pastato sindromu. Oras pastato viduje gali būti 100 kartų labiau užterštas nei lauke, todėl esate pažeidžiamas įvairių nuodingų dujų ir chemikalų. Kondicionierių apdorojamame ore yra teršalų, toksiškų dalelių, pavojingų bakterijų bei pelėsių, ypatingai pastatuose, kurie yra prastai prižiūrimi.

6. Didesnė rizika dirbantiesiems su spausdintuvais ir kopijavimo aparatais. Pastarieji yra potencialiai mirtino ozono šaltinis, jei jų filtras nėra periodiškai keičiamas. Net maži jo kiekiai gali sukelti krūtinės skausmus ir dirginimą. Tas pats galioja lazeriniams spausdintuvams, kuriuose esančios dažų dalelės gali patekti į plaučius ir kraują ir sukelti plaučių ligas bei kitus negalavimus.

REKLAMA

7. Darbas kompiuterį pasidėjus ant kelių. Per dažnas ir per ilgai trunkantis darbas nešiojamuoju kompiuteriu jį pasidėjus ne ant stalo, o ant kelių gali sukelti odos problemas ar alergiją. Be to, mokslininkai nustatė, kad vyrams toks įprotis gali atsiliepti jų vaisingumui.

8. Ilgesnė nei 10-ies valandų darbo diena. Europos tyrėjai nustatė, kad daugiau nei 10 valandų per parą dirbantys žmonės labiau rizikuoja turėti įvairirių širdies ir kraujagyslių sutrikimų bei būti ištikti širdies anginos priepuolio.

9. Nuolatinis žiūrėjimas į kompiuterio ekraną. Netgi turint omenyje, kad kompiuterio ekranas neskleidžia radiacijos, nuolatinio žiūrėjimo į jį sukelta įtampa gali sukelti laikinų regėjimo sutrikimų. Taip pat tai gali būti galvos skausmų ir migrenos priežastimi.

REKLAMA

10. Per ryški, nenatūrali šviesa gali sukelti kur kas daugiau problemų nei kasdienis galvos skausmas. Mūsų kūnas nuo ryškios šviesos pailsi būdami visiškoje tamsoje, tačiau tai dažnai kertasi su natūraliu paros ritmu. Intensyvios šviesos perteklius gali lemti sunkų nuovargį, stresą, aukštą kraujo spaudimą ir padidėjusią vėžinių susirgimų riziką.

11. Nuobodulys. Taip, tokia būsena, pasak mokslininkų, gali sutrumpinti jūsų gyvenimą. Tyrimai parodė, kad tie, kurie skundžiasi nuoboduliu dažnai miršta jaunesni. Nuobodulys gali sukelti širdies ligas ar insultą. Tai taip pat padidina nelaimingų atsitikimų darbe riziką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

12. Nešvari kompiuterio klaviatūra gali tapti puikia terpe veistis bakterijoms, jei ji nėra periodiškai išvaloma. Mikrobiologai nustatė, kad ant klaviatūros paviršiaus gali būti penkis kartus daugiau bakterijų nei tualete. Tarp jų gali būti ir sukeliančių pavojingas ligas, tokių kaip žarnyno lazdelių e.Coli ir koliforminių bakterijų. Jos gali sukelti apsinuodijimą ir kartu su stafilokokais sukelti daugybę infekcijų.

13. Daug žmonių, daug bakterijų. Kompiuterio klaviatūra nėra vienintelė vieta, kur biure veisiasi bakterijos. Durų rankenos ir vandens maišytuvai, durys ir liftai, spausdintuvo mygtukai ir rankos paspaudimai – visur gausu bakterijų, kurios gali būti mirtinos.

REKLAMA

14. Besaikis spausdinimas. Nuolatinis darbas kompiuteriu renkant tekstą gali sukelti riešo kanalo sindromą, pereinantį į visos rankos skausmą. Šis sindromas gali baigtis nepagydomu nervo pažeidimu ir raumens nefunkcionavimu.

15. Griežti terminai. Vadinamieji „deadline'ai“ ir jų sukeltas stresas gali neigiamai paveikti atmintį bei gebėjimą mokytis. Šis trumpą laiko tarpą trunkantis stresas gali būti ne mažiau kenksmingas nei ilgalaikis stresas, besitęsiantis savaites ar mėnesius.

16. Kompiuterio pelės laikymas toje pačioje pozicijoje visą dieną gali sukelti pasikartojančios įtampos traumas. Sausgyslių įtampa ilgesnį nei įprasta laiką rankų pirštais spaudžiant kietus paviršius sukelia rankų, riešų skausmus bei judesių sutrikimus.

REKLAMA

17. Besaikis išmaniojo telefono naudojimas. Žmonės, kurie savo išmaniuosius naudoja tekstinėms žinutėms ir elektroniniams laiškams rašyti dažnai kenčia nuo plaštakos raumenų nuovargio ir nykščio skausmo, jau pramintu „Blackberry Thumb“ sutrikimu. Iš nykščio skausmas gali išplisti į visą ranką.

18. Greitas maistas pietums. Dauguma biuro darbuotojų valgo ne itin sveikai ir dažnai renkasi greito, nekokybiško (pigesnio) maisto užkandines. Net ir kartas nuo karto vartojamas nesveikas maistas turi neigiamą poveikį. Reikia nepamiršti, kad greitas maistas dažnai turi dvigubai daugiau kalorijų nei įprasti pietūs. Taip pat greitame maiste gausu oksiduotų riebalų, kurie sukelia širdies ligas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų