REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
27
Zei Uwadia (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)

Neįtikėtina istorija – praėjus mėnesiui po diagnozuotos mįslingos plaučių ligos, šešiolikmetė, prijungta prie gyvybės palaikymo aparato, pradėjo vaikščioti, skelbia „Daily Mail“.

27

Neįtikėtina istorija – praėjus mėnesiui po diagnozuotos mįslingos plaučių ligos, šešiolikmetė, prijungta prie gyvybės palaikymo aparato, pradėjo vaikščioti, skelbia „Daily Mail“.

REKLAMA

Zei Uwadia plaučiai nustojo funkcionuoti dar spalį ir paskutinius penkis mėnesius ji buvo prikaustyta prie gyvybės palaikymo aparto, kol daktarai suko galvas dėl ligos diagnozės.

Gruodį mergina jautėsi stipresnė: galėjo atsisėsti, atsistoti, netgi vaikščioti, todėl ji susilažino su vienu iš daktaru, kad jei ji be papildomos pagalbos sugebės išstovėti penkias minutes, jis suras būdą, padėsiantį jai vaikščioti.

Zei išstovėjo septynias minutes ir daktaras ištesėjo savo pažadą.

Ligoninė buvo pirmoji, kuri patvirtino taisykles, leidžiančias pacientams, prijungtiems prie gyvybės palaikymo aparatų, vaikščioti ir mankštintis – ir tik Zei dėka.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo tada ją galima išvysti tiek vaikščiojančią po ligoninę, tiek lankančią koplyčią, netgi kilnojančią svarmenis, nors ji yra su nuolat už nugaros esančiu gyvybės palaikymo aparatu.

REKLAMA

Judrumas sustiprino ne tik jos plaučius, bet ir įkvėpė kitas ligonines remtis mankštinimosi taisyklėmis.

Zei oro trūkumą pradėjo jausti spalį, o likus kelioms dienoms iki Helovino, paprašė mamos pasiimti ją iš mokyklos, nes pradėjo svaigti galva. Būklė prastėjo plaučiams nustojus funkcionuoti, o gydytojai niekaip negalėjo rasti to priežasties.

Lapkritį Zei perkėlė į vaikų ligoninę Kanzase, kur mergina buvo prijungta prie gyvybę palaikančio aparato, dirbtinai atliekančio plaučių funkciją. Vidutinis skaičius dienų, kurias pacientai praleidžia prijungti prie aparato – 21 diena, tačiau Zei šiuo metu skaičiuoja 130 dieną.

REKLAMA
REKLAMA

Pacientė yra nuolat prijungta, kadangi įrenginys skystina jos kraują, kad šis pratekėtų pro kraujagysles, todėl jai dažnai ašaroja ir bėga kraujas iš nosies.

Nors daktarai vis dar ieško nepaaiškinamos ligos priežasčių, merginos rentgeno nuotraukos rodo, kad plaučiai pradėjo funkcionuoti geriau, greičiausiai – mankštos dėka. Jeigu plaučių būklė dar labiau pagerės – mergina bus įrašyta į plaučių transplantacijos laukiančiųjų sąrašą.

Zei mama Brie Kerschen atviravo: „Didžiausias palengvėjimas bus, kai ji galės pati įžengti į namus, užlipti laiptais į savo kambarį ir tiesiog gulti savo lovoje ir ilsėtis.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų