REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos portalas slon.ru atrinko 11 vaizdo įrašų, kurios labiausiai įsiminė šiais metais. Beveik visos jos susijusios su visuomenės dėmesį patraukusiais ir daug triukšmo, kalbų ir diskusijų sukėlusiais įvykiais, o kai kurios pačios sukėlė skandalus („paklauskite Johno Galiano ir Dmitrijaus Medvedevo“, - siūlo slon.ru). Vienus, na, kad ir tą pačią Kremliaus šalininkų judėjimo „Našy“ aktyvistę Svietą iš Ivanovo („Mes pradėjome labiau geriau rengtis“) jos išgarsino, kitiems tapo „paskutiniu palinkėjimu“ (Sudie, pulkininke Gaddafi). Žiūrėkite ir prisiminkite.

REKLAMA
REKLAMA

Rugpjūčio 17 dieną savo pirmąjį viešą skrydį atliko penktosios kartos naikintuvas T-50


Žurnalo „Nacionalnaja oborona“ („Nacionalinė gynyba“) vyriausiasis redaktorius Igoris Korotčenko apie naikintuvą T-50: „Tik JAV ir Rusija gali sau leisti tokią ambicingą karinę programą. Šių šalių technologinių pasiekimų lygio patvirtinimas – penktosios kartos naikintuvas. Rusija ėmėsi jį kurti JAV pavymui. Jeigu mums pavyks pradėti T-50 serijinę gamybą, užsitikrinsime pranašumą prieš visus pasaulyje esančius kovinių naikintuvų tipus ir pasieksime paritetą su amerikiečių „F-22 Raptor“. Nekalbant jau apie papildomas įplaukas į biudžetą iš T-50 eksporto į šalis, kurios yra mūsų partnerės karinėje techninio bendradarbiabimo srityje. Ateityje šis lėktuvas turi tapti Rusijos karinių oro pajėgų smogiamojo potencialo pagrindu“.

REKLAMA

Avarija Fukušimos AE


2011 metų kovo 11 dieną cunamis, kuris susidarė dėl pačio stipriausio žemės drebėjimo naujųjų laikų Japonijos istorijoje , sukėlė didelio masto katastrofą – avariją atominėje elektrinėje „Fukušima - 1,2“

Portalo imhoclub.lv vyriausiasis redaktorius Jurijus Aleksiejevas apie avariją: „Pagrindinis klausimas: kaip techniniu požiūriu galėjo atsitikti, kad milžiniškas atominis kompleksas, pats didžiausias pasaulyje, stovintis seisminiu atžvilgiu pačiame pavojingiausiame pasaulio rajone, vandenyno krante, buvo visiškai nepasiruošęs stichijos šėlsmui? Japonai, kuriuos „drebina“ po tris kartus per dieną, nenumatė, kad vieną kartą vienu metu gali įvykti ir žemės drebėjimas, ir kilti cunamis? Taip Rusijos komunalinės tarnybos kiekvienais metais stebisi, kad atėjo žiema“.

REKLAMA
REKLAMA

Vaizdo įrašas „Medvedevas šoka“


Įrašas  pasirodė „Runet“ naktį į balandžio 20 dieną ir iškart tapo „hitu“.

Į „YouTube“ ją įkėlė vartotojas slapyvardžiu „KremlinLivia“, užsiregistravęs prieš dieną, matyt, specialiai dėl to vaizdo įrašo. Prezidentas šoka, skambant grupės „Kombinacija“ atliekamai dainai „American Boy“. Kur ir kada įrašyta, nepaaiškinta.

A. Kudrinas juokiasi iš D. Medvedevo


2011 metų rugsėjo 26 dieną prezidentas reagavo į Aleksiejaus Kudrino („Misterio Ne“) žodžius, kad jis nenori dirbti naujojoje vyriausybėje, kuriai turi pradėti vadovauti Dmitrijus Medvedevas, ir finansų ministrą atstatydino. Neapsieita be kuriozų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyko štai toks dialogas: „Rašysite prašymą?“ - paklausė prezidentas. A. Kudrinas atsakė: „Mano ir jūsų nuomonės skiriasi, bet aš nuspręsiu tik pasitaręs su ministru pirmininku“. Į tai D. Medvedevas atsakė, kad lauks A. Kudrino sprendimo „iki dienos pabaigos“. „Arba jūs sakote, kad nuomonių skirtumo nėra, ir, atitinkamai, reikia pateikti komentarą, kitaip spręsiu aš“, - pasakė šalies vadovas. Ir iš tikrųjų buvo nuspręsta – A. Kudriną atleido.

K. Sobčiak kalbina „Našy“ lyderį


V. Jakiemenko 2011 metų spalio 23 dieną Ksenija Sobčiak pateikė vaizdo įrašą apie išvakarėse įvykusį atsitiktinį susitikimą su „Rusijos jaunimo“ vadovu Vasilijumi Jakiemenko. Įsidėmėtina susitikimo vieta – restoranas „Mario“, kuris laikomas vienu brangiausių Maskvoje.

REKLAMA

„Vasilijau, labai norisi paimti su jumis interviu žurnalui GQ“, - kreipėsi K. Sobčiak į judėjimo „Našy“ įkūrėją. V. Jakiemenkos atsakymų įraše, deja, nesigirdi. „Jūs sėdite tokiame gerame restorane – restoranas „Mario“. Štai kainos, puikios. 1300 rublių už „Bellini“, geriate šampaną. Šviežios austrės – 500 rublių. Na, gerai, aš, vakarėlių liūtė, bet jūs kažkaip po tokius restoranus. Galėtumėte, žinoma, viską partijai, viską dėl „Našy““,- K. Sobčiak toliau kamantinėjo „Našy“ vadovą. Bet duoti interviu V. Jakiemenko, vis dėlto, atsisakė, teigdamas, kad jau seniai jų nebeduoda.

REKLAMA

Johnas Galliano prisipažįsta mylįs A. Hitlerį


Su garsiu dizaineriu susijęs skandalas įsiplieskė 2011 metų vasarį.

Metų pradžioje Prancūzijos policija sulaikė Johną Galliano po įvykusio kivirčo su vienos populiarios kavinės lankytojais prestižiniame Paryžiaus Marais kvartale. Nusigėręs dizaineris, kreipdamasis į kavinės lankytojus žydus, pareiškė: „Tokie žmonės, kaip jūs, turi būti mirę. Visos jūsų motinos ir tėvai turėjo žūti dujų kamerose!“ Po to J. Galliano pareiškė: „Aš myliu Hitlerį!“ Girto modeliuotojo išsišokimą nufilmavo vienas iš baro lankytojų. Ši istorija sukėlė tokį didelį rezonansą visuomenėje, kad „Dior“ suskubo nutraukti sutartį su skandalą sukėlusiu dizaineriu, kuris su mados namais bendradarbiavo 14 metų. O Prancūzijos teismas paskyrė jam 6000 eurų baudą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kim Jong Ilo apraudojimas


Apie „mylimo vado“ - Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Ilo mirtį sužinota gruodžio 19 dieną.

Tolimųjų Rytų instituto Korėjos tyrimų centro vyresnysis mokslinis bendradarbis Konstantinas Asmolovas sako: „Kim Jong Ilo, valdžiusio KLDR 17 metų, mirtis yra, be abejo, svarbus įvykis, ypač Šiaurės Korėjos istoriografijai, bet tai nereiškia, kad dabar pačios uždariausios šalies pasaulyje laukia radikalios permainos. Tokio scenarijaus tikimybė labai menka. Kim Jong Ilo įpėdinis, trečiasis jo sūnus Kim Čen Unas, seniai išrinktas, ir dabar jis tikrai taps bent jau formaliu KLDR lyderiu. Jis jau vadovauja vado laidotuvių organizavimo komisijai, o ką tai reiškia, mes gerai žinome iš savo sovietinės patirties“. (Tiems, kas tokios patirties neturi, priminsime, kad laidotuvių organizavimo komisijai vadovavęs kompartijos šulas tradiciškai tapdavo naujuoju „generaliniu sekretoriumi“).

REKLAMA

Istorikas Andriejus Lankovas, beveik nuolatos gyvenantis Šiaurės Korėjoje, apie šalies perspektyvas rašo: „Daugumoje diktatūrų biurokratai ir generolai, greičiausiai, pasipiktintų, jei prie valdžios vairo atsirastų toks nepatyręs ir nepadoriai jaunas lyderis, ir, galimas daiktas, pasistengtų užimti jo vietą patys. Tačiau Šiaurės Korėjos elitas susiduria su labai jau specifine situacija – šalia yra kita korėjiečių valstybė, kuri dėl savo neįtikėtino, kaip atrodo paprastam Šiaurės korėjiečiui, turtingumo, eiliniams KLDR gyventojams potencialiai yra nepaprastai patraukli. Pagal BVP vienam gyventojui rodiklį pietūs lenkia šiaurę ne mažiau kaip 14 kartų (daugelis mano, kad šis skirtumas apskritai yra 40 kartų). Tai pats didžiausias atotrūkis, koks tik yra Žemės rutulyje tarp dviejų šalių, turinčių bendras sienas“.

REKLAMA

„Našy“ ir Svieta iš Ivanovo


Vaizdo įrašas, kurį nufilmavo laikraščio „Moskovskijie novosti“ žurnalistai per judėjimų „Našy“ („Mūsiškiai“) ir „Stal“ („Plienas“) aktyvistų akciją po rinkimų į valstybės Dūmą, su žodžiais:  „Mes pradėjome labiau geriau rengtis“ tapo socialinių tinklų „hitu“ netrukus po rinkimų.

Vėliau laikraščio „Izviestija“ žurnalistai išsiaiškino, kad garsiosios „našystės“ Svietos iš Ivanovo mama uždirba 7270 rublių per mėnesį. O verpėjos Natalijos Kurycinos buto nuoma atsieina 6000 rublių. „Tegul Svietutė pasisako ir rodosi viešumoje, tegul giria - žiūrėk, koks vadovas ir pastebės“, - kalba ji apie dukters- politinės aktyvistės,kurios ji nenori leisti į darbą savo fabrike, dalią.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Puikusis liūtas


Sena vaizdo medžiaga, kažkodėl užkariavusi internetą tik šiais metais. Du vyrukai parsinešė iš zoologijos sodo liūtuką ir užaugino jį namų sąlygomis, o paskui nusprendė nugabenti jį į Afriką, į liūto tėvynę, kad gyvūnas galėtų gyventi laisvėje.

Prabėgus kuriam laikui, rizikuodami savo gyvybe (o jei liūtas užmiršo savo „tėvus“,užpuls ir suės?), draugai atvažiavo aplankyti augintinio.

Nuo to, kas atsitiko, susigraudinimo ašaros riedėjo ne tik žiūrovių, bet ir žiūrovų skruostais.

Paskutiniosios M. Gaddafi minutės


Libijos lyderis pulkininkas Muammaras al-Gaddafi buvo nužudytas 2011 metų spalio 20 dieną. Aleksandraas Baunovas, portalo Slon.ru pasaulio skyriaus redaktorius apie M. Gaddafio mirtį: „Visiems buvo geriau, kad M. Gaddafi žuvo mūšyje. Jei jis būtų likęs laisvėje, jo šalininkai būtų turėję pergalių įkvėpėją ir organizatorių, blogiausiu atveju, vėliavą.Jei jį būtų paėmę gyvą, jį būtų reikėję teisti. Ir naujosios revoliucinės valdžios atstovai – vis dar beveik nežinomi – būtų gavę teisme įžymų, iškalbingą, ryškų. Toks akimirksniu būtų pavertęs savo teismo procesą – kaip sakė teisiami narodnikai, bolševikai ir nacionalsocialistai – į teisėjų teismą.

REKLAMA

Lėktuvo su ledo ritulio klubo „Lokomotiv“ žaidėjais katastrofa


2011 metų rugsėjo 7 dieną Jaroslavlio srities oro uoste „Tunošna“ kildamas sudužo lėktuvas JAK-42, kuriame buvo 37 ledo ritulio komandos „Lokomotiv“ narių.. Šio mėgėjiško vaizdo įrašo kilmė nežinoma.

Olegas Pantelejevas, agentūros „Aviaport“ analitinės tarnybos vadovas apie JAK-42 katastrofą: „Iš visų JAK-42 katastrofos versijų tikėtinos tik dvi:arba, kad JAK-42 senas ir sovietinis, reiškia, dirba nekorektiškai, todėl būtina nutraukti tokio tipo lėktuvų eksploataciją; arba, kad suveikė žmogiškasis faktorius (greičiausiai, bus apsistota būtent prie antrosios versijos).Net jei eksperimentas įrodys pirmąją versiją, veikiausiai, atsitiks taip, kad vis tik žmogiškasis faktorius taps tam tikru galutiniu tašku.Tai yra, jie konstatuos, kad pilotas kaltas, ir tuo pagrindu visi nusiramins ir viską pamirš.

O štai pasaulinėje aviatorių draugijoje tokia formuluotė – tik išeities taškas kur kas rimtesniems tyrimams atlikti, atsakyti į kur kas rimtesnius klausimus: kodėl įgulos nariai padarė tą ar kitą klaidą; ar turėjo jie visą būtiną informaciją vienam ar kitam sprendimui priimti; kokia buvo jų psichologinė būsena; ar įgulos nariams buvo daromas spaudimas, priimant vienokius ar kitokius sprendimus“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų