• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neįtikėtini genų inžinerijos, nanotechnologijų ir medicinos pasiekimai jau po 20 metų leis žmonijai pasiekti nemirtingumą, tvirtina JAV mokslininkas Raymondas Kurzweilas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak šio 61 metų amžiaus mokslininko, sėkmingai išpranašavusio kai kurių naujų technologijų atsiradimą, pažinimas genų ir kompiuterių technologijų srityse šiuo metu didėja nematyta sparta, rašo „Telegraph.co.uk“.

REKLAMA

Atsižvelgus į tokius pažinimo plėtros tempus, teoriškai per 20 artimiausių metų visus gyvybinės svarbos žmogaus organus bus galima pakeisti pasitelkus nanotechnologijas, teigia Raymondas Kurzweilas. Jis priduria, kad nors tai skamba pernelyg neįtikėtinai, jau dabar medicinoje naudojamos dirbtinės kasos ir neuroniniai implantai.

REKLAMA
REKLAMA

Savo teoriją pavadinęs Spartėjančios grąžos dėsniu, mokslininkas rašo, kad ne tik jis, bet ir kiti jo kolegos dabar tiki, kad maždaug po 20 metų žmonija jau turės priemonių, kaip būtų galima perprogramuoti akmens amžiaus senumo „programinę įrangą“, veikiančią žmogaus organizme, kad ji galėtų sustabdyti kūno senėjimą. „Nanotechnologijos mums leis gyventi amžinai“, - teigia išradėjas ir futurologas R. Kurzweilas, dirbęs optinio ženklų atpažinimo, automatinio teksto skaitymo, kalbos atpažinimo bei kitose srityse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, ilgainiui nanorobotai pakeis žmogaus kraujo ląsteles ir savo funkcijas atliks tūkstančius kartų efektyviau.

„Per artimiausius 25 metus mes galėsime dalyvauti olimpinio sprinto rungtyse nė karto per 15 minučių neįkvėpdami arba išbūti iki 4 valandų panėrę po vandeniu be deguonies baliono“, - mano mokslininkas. Esą tie žmonės, kurie dar nesinaudos bioninių širdžių pranašumais, ištikti infarkto galės ramiai atvykti pas gydytoją, kuris atliks nesudėtingą operaciją – jų gyvybę saugos kraujyje esantys nanorobotai.

REKLAMA

Nanotechnologija, pasak R. Kurzweilo, taip išplės žmonių intelektines galimybes, kad knygos bus rašomos „per minutes“. O jei žmonės norės „persijungti“ į virtualios tikrovės režimą, nanorobotai išjungs neuroninius smegenų signalus ir perkels mus ten, kur tik panorėsime. „Virtualus seksas taps visiškai įprastu dalyku, o kasdieninio gyvenimo situacijose matysime smegenyse generuojamas hologramas, kurios paaiškins, kas dedasi“, - rašo jis.

Anot mokslininko, ateities pasaulyje žmonės taps kiborgais ir naudosis dirbtiniais organais bei galūnėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų