• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

„Xiaomi“ tryliktukus sudaro trys modeliai: flagmanai „Xiaomi 13“ bei „Xiaomi 13 Pro“ ir paprastesnis bei pigesnis, vidutinės kainų kategorijos modelis „Xiaomi 13 Lite“. Vasario 26 dieną Barselonoje pristatytas „Xiaomi 13 Lite“ tiek išvaizda, tiek savybėmis skiriasi ne tik nuo „Xiaomi“ tryliktukų flagmanų, bet ir nuo savo klasės konkurentų.

„Xiaomi“ tryliktukus sudaro trys modeliai: flagmanai „Xiaomi 13“ bei „Xiaomi 13 Pro“ ir paprastesnis bei pigesnis, vidutinės kainų kategorijos modelis „Xiaomi 13 Lite“. Vasario 26 dieną Barselonoje pristatytas „Xiaomi 13 Lite“ tiek išvaizda, tiek savybėmis skiriasi ne tik nuo „Xiaomi“ tryliktukų flagmanų, bet ir nuo savo klasės konkurentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iki pat oficialaus pristatymo dalis telefono savybių nebuvo atskleista, tačiau su šiuo elegantišku, iš abiejų pusių puikiai fotografuojančiu telefonu susipažinau savaitę anksčiau, todėl jau galiu atskleisti jo įdomiąsias puses.

REKLAMA

Trumpai apie dizainą

Pradėkime nuo išvaizdos:

  • mažas svoris (171 g) ir labai plonas korpusas (7,23 mm);
  • ekranas lenktais kraštais dengia beveik visą plotą;
  • elegantiškas, kompaktiškas, neišsišokantis kamerų blokas nugarėlėje;
  • trys nugarėlių spalvos: juoda, šviesiai rožinė ir šviesiai mėlyna;
  • malonus liesti, matinis, „Gorilla® Glass 5“ dengtas dangtelis;
  • rėmelis šonuose toks plonas, tarsi neegzistuotų;
  • smagi smulkmena – dėžutėje yra ir skaidrus, telefono nestorinantis apsauginis dėklas.

Tai tiek apie dizainą. Daugiau (lengvumą, grakštumą ir kt.) pajusite paėmę šį telefoną į rankas – tikrai atrodys, kad jis plonesnis nei 7 mm. Beje, šį telefoną internete reklamuojančiose nuotraukose dominuoja merginos. Gal tai kokia nors užuomina?

REKLAMA
REKLAMA

Telefono apžvalgą rasite ČIA:

Priekinės kameros: viena fotografuoja, kita matuoja

Dabar įjunkime ir pasižiūrėkime į ekraną – viršuje pamatysite mažą ir ploną, apie centimetro ilgio, juodą langą užapvalintais galais. Tai priekinių (asmenukių) kamerų blokas. Šiame telefone jų yra dvi, kas tikrai – itin originalus sprendimas. Pagrindinė 32 MP raiškos, plataus kampo (apžvalgos laukas 100 °), automatinį fokusavimą turinti kamera fotografuoja, o antroji, 8 MP raiškos kamera veikia kaip gylio jutiklis ir suteikdama procesoriui informaciją apie fotografuojamus objektus bei erdvę, padeda pirmajai tinkamai atvaizduoti skirtingus scenarijus, pvz., jei priekine kamera fotografuojate žmonių grupę, „Dynamic Framing“ funkcija pati nustatys kameros matymo lauką ir atitinkamai priartins arba atitolins vaizdą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Net neįtarsite, kad viršuje, jau rėmelyje, abejuose telefono kraštuose sumontuotos dvi su asmenukių kameromis dirbančios LED blykstės, kurias pamatysite tik tada, kai jas įjungsite (kai blykstės užgėsta, jos tarsi neegzistuoja). Tai dar vienas originalus sprendimas, turintis labai didelės įtakos asmenukių kokybei, nes tinkamas apšvietimas dažniausiai yra geros nuotraukos pagrindas.

REKLAMA

Fotografuojant asmenukes tamsoje, prieblandoje arba natūraliam šviesos srautui krentant netinkamu kampu, apšviesti veidą gali ne tik minėtos blykstės, bet ir ekranas – tam ekrane atsiranda baltas šviečiantis rėmas, tad fotografuojant asmenukes ar filmuojant priekine kamera, galima naudotis skirtingais apšvietimo variantais.

REKLAMA

Asmenukių kamera veikia puikiai, nuotraukoje aiškiai bus matoma kiekviena veido detalė. Panaudojus „grožio“ efektus galima subtiliai šį bei tą pakoreguoti – funkcijų, skirtų pagerinti portretinių asmenukių vaizdą, pakankamai daug.

Galinės kameros

Pagrindinė 50 MP raiškos kamera turi didelį 1/1,56 colio jutiklį „Sony IMX 766“ ir didelio šviesumo (f/1.8) objektyvą, deja neturi optinio stabilizavimo funkcijos, tad, fotografuojant prasto apšvietimo sąlygomis, tiesiog teks pasistengti ir kelias akimirkas nejudėti. Kamera dirba tikrai gerai, esant geram apšvietimui nuotraukos puikios, nuotraukų spalvos – natūralios, detalumui

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

priekaištų neturiu. Apie fotografijų kokybę daug ką pasako faktas, kad „Sony IMX 766“ jutiklį rasite ir įvairių gamintojų flagmanuose, turinčiuose „Android“ operacinę sistemą. Taigi pagrindinė „Xiaomi 13 Lite“ kamera prilygsta aukščiausios klasės telefonų kameroms.

Be pagrindinės kameros yra plačiakampė 8 MP raiškos, 119° apžvalgos lauko kamera (f/2.2) su „Sony IMX376K“ jutikliu. Nepaisant, kad šios kameros raiška gerokai mažesnė nei pagrindinės, priekaištų jai irgi neturėsite. Trečioji – 2MP raiškos „macro“ kamera – labiau duoklė telefonų madai turėti ne mažiau nei tris galines kameras: tokios „macro“ kameros yra standartinis sprendimas, diegiamas vidutinės klasės telefonuose. Savo funkcijas ji atlieka – mažus objektus ryškiai galima nufotografuoti 4 cm atstumu, o jei fotografavimo tikslas ne ryški nuotrauka, miniatiūrinių dalelių apžiūra, fotografuoti galima ir per pus mažesniu atstumu.

REKLAMA

„Xiaomi 13 Lite“ filmuoja 4k raiška, 30 kadrų per sekundę greičiu. Jei raišką sumažinti iki „Full HD“ (1080p), kadrų skaičių per sekundę galima padidinti iki 60 ar 120. Yra naktinis režimas ir galimybė vienu metu įrašyti priekinės ir galinės kameros vaizdą.

REKLAMA

Ekranas: ryškus ir nevarginantis

Lenktas „Xiaomi 13 Lite“ 6,55 colių AMOLED ekranas atitinka šių dienų aukščiausios klasės telefonų ekranų standartus – maksimalus jo atsinaujinimo dažnis – 120 Hz (tačiau nesant poreikio, taupant baterijos energiją, automatiškai sumažinimas iki 60 Hz), atsakymo į lietimą dažnis – 240 Hz, skiriamoji geba – 2400 x 1800 („Full HD+“). Ekranas apima 91,5 proc. priekinės telefono dalies, nors vizualiai atrodo, kad šis nuošimtis yra didesnis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

68 mlrd. spalvų užtikrina sodrų ir itin ryškų vaizdą. Skaitymo rėžimas saugo akis nuo nuovargio, saulės šviesos rėžimas užtikrina gera matomumą ryškioje šviesoje. Ekrano vaizdai – puikūs, kontrastingi, spalvos – natūralios, nėra iškraipymų.

Procesorius, atmintis, baterija

„Xiaomi 13 Lite“ našumas skiriasi nuo flagmano „Xiaomi 13“ našumo ir pagrindinė priežastis yra ta, kad „Lite“ versijoje dirba 8 branduolių procesorius „Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1“, o flagmane – šiuo metu vienas geriausių procesorių rinkoje „Snapdragon 8 Gen 2“. Bet skiriasi ir kaina.

REKLAMA

Išskirtinė procesoriaus „Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1“ savybė yra aukštas energetinis efektyvumas – jis dirba taupiai, baterija senka lėčiau. Baterijos energiją taupo ir „Xiaomi“ įdiegtos šilumos išsklaidymo technologijos: priekinių kamerų vedinimas, šilumą sklaidantys grafitiniai elementai, technologija neleidžianti telefono viduje kondensuotis garams – dirbdami su šiuo telefonu tikrai pastebėsite, kad jis neturi polinkio įkaisti.

REKLAMA

8 GB operatyviosios ir 128 GB pastoviosios atminties turinčio „Xiaomi 13 Lite“ našumą galima apibūdinti taip: įprastai kasdienei veiklai (naršymas internete, filmų peržiūra, darbas su programėlėmis, paprasti žaidimai ir t.t.) jo tikrai užteks, bet jei norėsite žaisti sudėtingus, daug resursų reikalaujančius žaidimus, geriau žiūrėti į aukštesnę klasę kaip „Xiaomi 13“ ar „Xiaomi 13 Pro“.

REKLAMA
REKLAMA

„Xiaomi 13 Lite“ turi 4500 mAh bateriją, dėžutėje rasite ir pakankamai galingą 67 W kroviklį, tad įkrovimas bus greitas: per 10 minučių užsipildys daugiau nei 30 proc. baterijos talpos, po pusvalandžio įkrovimo lygis bus didesnis nei 80 proc., o visiškai telefoną įkrausite per 40 minučių. Tai džiuginantys greičiai. Galingu, komplekte esančiu 67 W krovikliu galėsite krauti ne tik naująjį telefoną, bet ir kitus „Type-C“ standartą palaikančius įrenginius.

Labai intensyviai užsiimant skirtinga veikla (fotografavimas, kalbėjimas, naršymas internete ir pan.) telefono baterija laiko parą. Navigacija be pertraukų gali veikti 12 valandų, o jei nei minutei neatitrauksite akių nuo ekrano ir visą laiką žaisite, tai baterija išsikraus po 7 valandų.

Telefone įdiegta „Xiaomi“ modifikuota operacinės sistemos „Android 12“ vartotojo sąsaja „MIUI 14“, kurią apibūdinčiau kaip paprastą, lengvai suprantamą, intuityvią, turinčią pakankamai daug praktiškų funkcijų.

Ko trūksta?

Telefonas neturi microSD kortelių lizdo, neturi lizdo laidinėms ausinėms, tačiau tai nėra trūkumas, o naujoji realybė apie kurią greitu laiku niekas neberašinės, nes ji tampa standartu. 128 GB atminties pakankamai daug, tad ar reikia papildomų SD kortelių? Ausinės su laidu? Juk nepatogu kai aplink kaklą painiojasi laidai, tad gerai, jog gamintojai stengiasi nuo to atpratinti. Belaidės įkrovos galimybės nėra, bet ar jos reikia? Kas idealu laikrodžiams, nebūtinai reikalinga telefonams ar kitai didesnių gabaritų įrangai.

REKLAMA

Vertinimas

„Xiaomi 13 Lite“ – elegantiškas, plonas, lengvas, patrauklaus dizaino telefonas. Pagrindinė kamera dirba gerai, tad dėl nuotraukų nesiskųsite. Priekiniai kamerų moduliai – išskirtinis ir itin patrauklus sprendimas, be abejonės patiksiantis norintiems, kad abi telefono pusės fotografuotų gerai bei tiems, kurie dalijasi su draugais nuotraukomis, vaizdo įrašais, sukuria ir įkelia į socialinius tinklus vaizdo turinį. Našumo visiškai pakanka daugelio vartotojų reikmėms (netenkins nebent tik tų, kurie turi specifinių reikalavimų). Patiks labai greitas įkrovimas, ryškus ekranas, sklandžiai veikianti vartotojo sąsaja.

Šis telefonas puikiai atspindi vieną tendenciją – priekinės kameros funkcionalumu ir kokybe sparčiai vejasi galines.

Apžvalgą parengė R. Kažimėkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų