Naują vėžio gydymo būdą kurianti Hamburgo (Vokietija) universitetinės ligoninės mokslininkų grupė laimėjo šalies švietimo ir tyrimų ministerijos skirtą 1,5 mln. eurų apdovanojimą už geriausią inovaciją medicinos srityje, pranešė naujienų agentūra DDP.
Pasak universitetinės ligoninės atstovų, šios lėšos bus panaudotos pradėtiems vadinamosios vėžio ląstelių „nanožvejybos“ žmogaus organizme tyrimams tęsti.
Vokiečių specialistai išrado būdą, kaip būtų galima gaudyti kraujo indais pernešamas piktybinių auglių ląsteles. Pavienės susidariusio auglio ląstelės patenka į kraujo apytakos sistemą ir taip plinta po visą organizmą, formuodamos naujus auglius. Šį mirtinai pavojingą procesą galima aptikti ir nuslopinti naudojant nanomedžiagas, teigia klinikos atstovai.
Ankstesni vėžinių ląstelių sulaikymo kraujotakos sistemoje būdai buvo brangūs ir reikalavo daug laiko, tačiau naujoji technologija esą yra paprasta, tiksli ir sąlyginai nebrangi.
Jos pagrindas – mikroskopiniai dirbtiniai „čiuptuvėliai“, maždaug 50 kartų plonesni už žmogaus plauką. Jie „žvejoja“ kraujyje tam tikro tipo ląsteles. Ekspertai mano, kad ši technologija padės pagerinti vėžio diagnostiką ir galės būti taikoma jo terapijai, teigiama pranešime.