Praėjusią savaitę Vilniaus greitosios pagalbos universitetinėje ligoninėje (VGPUL) atlikta pirmoji planinė krūtinės ląstos operacija.
Operuota 38 metų klaipėdietė, kuriai diagnozuotas nepiktybinis tarpuplaučių navikas. "Operacija buvo atliekama taikant bendrąją nejautrą. Atvėrus krūtinės ląstą, navikas buvo pašalintas. Operacija praėjo sklandžiai ir pacientė jau sveiksta", - sakė ligoninės Krūtinės chirurgijos skyriaus vedėjas Paulius Gradauskas. Pasak skyriaus vedėjo, šios ligos nėra labai dažnos.
Vos prieš kelias savaites duris atvėrusiame naujajame ligoninės B korpuse įsikūrusio Krūtinės chirurgijos skyriaus medikai teiks ne tik skubiąją pagalbą, bet ir atliks planines operacijas. "Planuojame vystyti mažai invazinę chirurgiją. Būtent šios operacijos yra labai svarbios diagnozuojant onkologines ligas, patvirtinant jų išplitimą ir parenkant geriausią gydymo būdą", - sakė P.Gradauskas.
Atidarius naująjį skyrių, prasiplėtė ligoninėje galimų atlikti operacijų spektras. "Netrukus pradėsime naudoti ir bronchologinę įranga, o torakoskopinės operacijos numatytos jau šią savaitę", - teigė skyriaus vedėjas. Atviros krūtinės operacijos atliekamos naudojantis bendruoju ligoninės operacinių bloku.
Atsiradus visiškai sukomplektuotai torakoskopinei įrangai, skubi pagalba ligoniams bus teikiama dar operatyviau. "Dabar bus įmanoma dar tiksliau įvertinti vidaus organų sužalojimų rimtumą net ir tada, kai įtariamas širdies sužalojimas. Įvertinus jų pobūdį bus sprendžiama ar būtina skubiai atverti krūtinės ląstą, ar galima apsiriboti paprastesne ir ligoniui lengvesne endoskopine operacija", - sakė P.Gradauskas. Torakoskopinė įranga bus naudojama ir pleuros susirgimų diagnostikai, nustatant ar tai onkologinis susirgimas - ar ne. "Nustačius onkologinę ligą bus išsiaiškinamas ląstelių tipas bei išplitimas organizme", - teigė skyriaus vedėjas.
Pasak P.Gradausko, ligoninės turima aparatūra yra išties moderni. "Skyriuje įrengtoje operacinėje turime rentgeno aparatą su C lanku. Juo dirbs ne gydytojai rentgenologai, o mūsų chirurgai. Jis yra ypatingai svarbus atliekant diagnostines procedūras bei tikslinant svetimkūnių buvimo vietą žmogaus organizme", - sakė skyriaus vedėjas.
"Ši investicija tikrai palengvins ligonių sveikimą. Neretai pacientai, patyrę mišrias traumas, būdavo pervežami į kitas ligonines, o tai, kaip žinia, sveikatos neprideda. Dabar viską galėsime atlikti vienoje vietoje", - tikino P.Gradauskas.
Iš viso ligoninė įsigijo modernios aparatūros už beveik 40 milijonų litų.